Nový herní OLED monitor od Samsungu nabízí upscaling s umělou inteligencí

14. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představuje nový herní monitor Odyssey OLED G9 (model G95SC) s upscalingem pomocí nejnovější generace umělé inteligence. Novinka dále zaujme úhlopříčkou 49", rozlišení DQHD, takřka neuvěřitelnou odezvu 0,03 ms (GtG) a řadou dalších atraktivních vlastností.

Odyssey OLED G9 má úhlopříčku 49" (124 cm) a zakřivení 1 800R. Jde o vůbec první OLED monitor s rozlišením Dual Quad High Definition neboli DQHD, tedy 5 120 × 1 440 bodů, s poměrem stran 32:9. Díky ultraširokému provedení se hráči mohou ponořit do herních scén – rozlišení představuje ekvivalent dvou QHD monitorů vedle sebe. Mezi jedinečné přednosti patří i odezva 0,03 ms gray-to-gray (GtG) a obnovovací frekvence 240 Hz.

Jednou z výhod Odyssey OLED G9 v porovnání s jinými herními monitory OLED je procesor Neo Quantum Pro. Díky algoritmům pro hluboké strojové učení dokáže inteligentním způsobem analyzovat obraz a automaticky ho interpolovat do vyššího rozlišení, nastavit jas a vylepšit kontrast.

Herní kvalitu dále vylepšuje technologie AMD FreeSync Premium Pro. S podporou DisplayHDR True Black 400 dokáže monitor zobrazit vskutku unikátní kresbu detailů a živé barvy při hraní i dalších činnostech.

Mezi další přednosti patří tenké provedení a elegantní kovový rámeček. Na zadní straně se nachází podsvícení CoreSync a Core Lighting+, které díky chytré technologii odpovídá dění na scéně. Nechybí ani vestavěné stereo reproduktory. Stojan s nastavitelnou výškou (HAS) zase umožňuje každému najít při hraní nebo sledování filmů správnou polohu.

Skvělá kresba detailů a živé barvy

Do softwarové výbavy patří platforma Samsung Gaming Hub a aplikace známé z chytrých televizorů pro snadný přístup ke streamingovým i herním službám. Filmy a seriály lze tedy sledovat přímo z oblíbených aplikací bez nutnosti připojení k počítači nebo mobilnímu zařízení. Samsung Gaming Hub navíc nabízí přístup k partnerským streamingovým herním serverům typu Xbox Game Pass nebo NVIDIA GeForce Now.

Funkce Multi View umožňuje uživatelům využít celou plochu monitoru pro dvě různé činnosti najednou – tedy např. hraní a současné sledování sportovních přenosů nebo oblíbených seriálů.

Odyssey OLED G9 nabízí celou řadu atraktivních vlastností a funkcí pro hraní i sledování filmů. Za zmínku stojí například bohaté možnosti konektivity – k dispozici jsou porty HDMI 2.1 i Micro HDMI 2.1, Display Port 1.4 nebo Auto Source Switch+. Díky nim dokáže monitor fungovat jako centrální hub nezávisle na zdroji obrazu. Součástí balení je také dálkové ovládání.

Dostupnost

Monitor Odyssey OLED G9 se v České republice prodává od 12. 6. 2023 za doporučenou maloobchodní cenu 49 990 Kč.

Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

AOC: kancelářské monitory řady B3

25. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Společnost AOC uvedla na trh novou řadu základních B2C monitorů určených pro moderní domácí a kancelářská prostředí. Nová série B3 přichází na trh s 23,8" a 27" Full HD IPS monitory, které kromě designu s tenkými rámečky zajmou např. 100Hz obnovovací frekvencí nebo rozhraním USB-C s podporou USB Power Delivery o výkonu 65 W. Čtěte více

AOC rozšířilo nabídku řady Agon o 27" QHD monitor s frekvencí 180 Hz

19. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Monitor AOC GAMING Q27G4X se 27" obrazovkou je vybaven panelem Fast IPS s rozlišením QHD (2 560 × 1 440), vysokou obnovovací frekvencí 180 Hz a technologií Adaptive-Sync. V kombinaci s elegantním designem tak všestranná řada G4 zaujme uživatele, kteří hledají monitor pro na hraní i další běžné každodenní aktivity. Čtěte více

Philips 49B2U6900CH nabízí velkou pracovní plochu, KVM i webkameru s automatickým rámováním

2. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Novinka od Philipsu přináší velké množství nových funkcí, které usnadňují týmovou práci na moderním pracovišti. Model 49B2U6900CH na první pohled zaujme velkou obrazovkou s úhlopříčkou 48,8" a rozlišením 5 120 × 1 440, přidává však i řadu dalších špičkových funkcí a vlastností. Čtěte více

Nabídka monitorů Philips řady E1 se rozšiřuje o čtyři nové modely

24. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Produktovou řadu monitorů Philips E1 v lednu doplní čtyři všestranné modely vhodné pro moderní profesionály pracující v hybridním pracovním prostředí. Čtěte více