Nový ESET Enterprise Inspector zefektivní práci a zpřesní analýzu incidentů

17. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní společnost ESET vydala novou verzi firemního řešení ESET Enterprise Inspector (EEI). Nové funkce umožní administrátorům lepší vhled do dění v síti a umožní jim rychleji reagovat na případné nestandardní procesy.

EEI je sofistikovaný nástroj pro detekci a řešení neobvyklého chování a narušení zabezpečení koncových bodů. Program v reálném čase monitoruje a vyhodnocuje všechny činnosti, které se na koncových bodech odehrávají. V případě potřeby umožňuje správcům okamžitě identifikovat podezřelé chování, bezprostředně jednat a následně provést forenzní analýzy incidentů.

Podpora MacOS i 2FA

Poslední verze (1.4) přináší několik novinek pro zvýšení úrovně zabezpečení firmy. EEI nově podporuje kromě operačního systému Windows také MacOS a umožňuje propojit monitoring EEI pomocí API s dalšími bezpečnostními nástroji, které firmy již využívají. Stávající verze umožňuje nastavit citlivost pravidel či zpětné nalezení potenciální hrozby. EEI komunikuje s dalšími programy ESET a vytváří tak komplexní obranný mechanismus proti pokročilým perzistentním hrozbám.

Nové funkce jsou navržené s ohledem na práci administrátorů. Ti mohou přímo z konzole EEI spustit PowerShell na konkrétním zařízení a například provést rozsáhlejší analýzu nad rámec běžných funkcí, aniž by tím narušili práci daného uživatele. Tento proces umožní velmi precizní vyšetření určitého incidentu. Jedním kliknutím lze odpojit a izolovat infikované zařízení, a podobně rychle také zařízení připojit zpět do firemní sítě.

Ve verzi 1.4 je možné přidávat štítky (tagy), které umožní filtrovat počítače, upozornění, výjimky, procesy či skripty. V neposlední řadě může správce přihlašovací proces zabezpečit pomocí dvoufaktorové autentizace.

„Zdaleka ne všechny firmy si mohou dovolit najmout experty, kteří se budou věnovat jen identifikaci podezřelého chování v síti. Díky řešení ESET Enterprise Inspector mohou jejich IT administrátoři nastavit automatizované řešení konkrétního procesu a ušetřit si tak spoustu manuální práce i času,“ popsal Martin Skýpala, produktový manažer české pobočky ESETu. „Všechny detekce jsou propojené s infomační databází MITRE. Administrátor má tak k dispozici informace o dané hrozbě nashromážděné z většiny antivirových laboratoří světa.“

Štítky: 

Podobné články

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více