Nový Acronis True Image 2021 k zálohování přidává ochranu proti malwaru

21. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze populárního zálohovacího nástroje pro domácí uživatele integruje pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti s osobním zálohováním, čímž vytváří ucelené řešení kybernetické ochrany. Začleněním ochrany proti malwaru, antivirového skenování, filtrování webových stránek a ochrany videokonferencí tak vzniká opět o něco komplexnější nástroj při zachování jednoduchého a intuitivního ovládání.

Acronis True Image 2021 přichází na trh v době pokračující epidemie COVID-19, jež ukázala mezery dosavadních řešení a strategií. Zabezpečení zařízení pracovníků na dálku nebylo nikdy důležitější – zejména v situaci, kdy dle jednoho z průzkumů 47 % z nich nedostalo jasné pokyny, jak pracovat bezpečně z domu.

„Vedle hrozby náhodného smazání či hardwarového selhání jsou domácí počítače pod rostoucími útoky chytrých hackerů. V důsledku aktuální situace FBI registruje 400% nárůst kybernetických incidentů, protože útočníci vědí, že domácí systémy nejsou tak chráněny jako ty v kancelářích,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a ředitel společnosti Acronis. „Zálohování bez kybernetické bezpečnosti je dnes nedostačující stejně jako kybernetická bezpečnost bez zálohování. Acronis True Image 2021 poskytuje snadný, účinný a bezpečný způsob kybernetické ochrany do současné doby.“

Samostatná zálohovací řešení jsou zastaralá

Se závislostí na moderních zařízeních typu počítačů, chytrých telefonů a tabletů mají data stále vyšší hodnotu. Hackeři vyvíjejí sofistikovanější techniky k jejich napadení, což je jeden z důvodů, proč AV-Test registruje více než 350 000 malwarových hrozeb každý den.

Protože zálohovací software a zálohované soubory jsou častými cíli útoků, aby znemožnili případnou obnovu, samotné zálohovací řešení již nestačí. Podobně konvenční řešení kybernetické bezpečnosti neposkytují ochranu dat a jejich obnovu po úspěšném útoku. A spoléhat se na několik různých nespolupracujících řešení znamená bezpečnostní mezery, vyšší náklady a komplikovanou správu.

Jako integrované řešení Acronis True Image 2021 tuto mezeru vyplňuje, zefektivňuje, zjednodušuje a zpřístupňuje ochranu a zabezpečení. Uživatelé mají díky tomu k dispozici autentická, nezměněná data bez jakéhokoliv škodlivé kódu, jež mohou použít k bezpečnému zálohování. Dokáží proaktivně zastavit jakékoliv malwarové útoky a rychle obnovit zasažené soubory. Zjednodušují správu svého zabezpečení a zálohování s pomocí integrovaného, intuitivního rozhraní.

Integrace znamená špičkovou kybernetickou ochranu

V posledních několika letech byl Acronis True Image jediným řešením pro osobní zálohování se zabudovanou ochranou proti ransomwaru a blokování proti cryptojackingu, které využívalo umělé inteligence a behaviorální heuristiky k zastavení útoků v reálném čase, přičemž automaticky obnovovalo zasažené soubory.

S uvedením verze 2021 byly tyto funkčnosti rozšířeny o pokročilou antimalwarovou technologii, která je nyní také součástí cloudové nabídky Acronis Cyber Protect Cloud. Tato nová generace ochrany proti malwaru byla testována nezávislými laboratořemi  Virus Bulletin a AV-Test jako řešení se 100 % účinností a nulovými falešnými pozitivy.

Acronis True Image 2021 přináší:

  • ochranu v reálném čase s podporou umělé inteligence zastavující veškerý malware včetně zero-day útoků;
  • antivirové skenování celého systému či rizikových souborů;
  • filtrování webu automaticky blokující uživatele Windows od nakažených stránek;
  • ochranu videokonferenčních aplikací jako Zoom, Cisco Webex a Microsoft Teams;
  • kompletní detekci založenou na behaviorální analýze a signaturních analytických jádrech
  • seznam objektů v karanténě a seznam výjimek umožňující uživatelům automaticky izolovat potenciální hrozby a nechat schválené programy pracovat bez přerušení.

Více informací o Acronis True Image 2021 včetně ceníku je k dispozici zde.

Video : 

Podobné články

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více