Novinky společnosti HP Inc. pro rok 2021

15. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP představilo několik nových a inovovaných notebooků v čele s modely HP Elite Dragonfly G2, HP EliteBook 840 G8 Aero a HP ENVY 14, které zaujmou nejen nejnovějšími procesory a grafickými kartami, ale také důrazem na všestrannou výbavu pro práci doma i na cestách a silné zabezpečení dat i soukromí.
HP Envy 14

HP ENVY 14 představuje mobilní osobní kreativní studio, které poskytuje tvůrčí svobodu. Volitelný otočný dotykový IPS displej s poměrem stran 16:10 a rozlišením WUXGA (1 920 × 1 200) nabízí o 11 % větší zobrazovací plochu než tradiční notebook s poměrem stran 16:9. Jde také o první 14" notebook HP s barevnou kalibrací s odchylkou Delta E < 2 zaručující přesné podání barev hned po vybalení z krabice. Pomocí funkce HP Display Control lze snadno vstupovat do parametrů zobrazení a přizpůsobovat ho dle typu tvůrčí činnosti.

Podle daného typu pracovní činnosti si prostřednictvím čtyř různých nastavení v ovládacím panelu HP System Control můžete přizpůsobit výkon procesorů Intel Core 11. generace a grafických karet až po řadu NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q. Pokročilý systém chlazení, využívající infračervený termočlánkový senzor, lze nastavovat v ovládacím panelu HP Performance Control pro různé typy činností. Pomocí funkce HP Dynamic Power lze také rozdělovat výpočetní výkon mezi CPU a GPU. Baterie zvládne až 16,5 hodiny práce na jedno nabití.

ENVY 14 je opatřen webkamerou s fyzickou krytkou, speciální klávesou pro ztlumení mikrofonu a funkcí AI Noise Removal pro inteligentní potlačení okolního hluku při použití reproduktorů, sluchátek nebo mikrofonu při videokonferencích, hlasových hovorech či nahrávání.

HP Elite Dragonfly G2, který patří díky hmotnosti pod 1 kg k nejlehčím kompaktním konvertibilním zařízením vůbec, dává lidem svobodu pohybu po domě nebo po kanceláři. Díky procesorům Intel Core 11. generace a nové integrované grafické kartě Intel nabízí zařízení adekvátní výkon a umožňuje uživatelům zůstat ve spojení prostřednictvím sítí 5G nebo 4G LTE. Výrazné tělo notebooku v provedení Dragonfly Blue v konvertibilním provedení 2 v 1 nabízí různé způsoby použití.

Mezi nové a vylepšené funkce patří ozvučení od Bang & Olufsen, které při hlasových hovorech, poslechu hudby a sledování filmů podporuje i umělá inteligence. Nová technologie detekce napadení HP Tamper Lock uzamkne počítač, pokud byl fyzicky otevřen nebo je v ohrožení, a upozorní na to uživatele.

HP EliteBook 840 G8 Aero poskytuje uživatelům svobodu pohybu a vychází vstříc jejich požadavkům na možnost používat notebook k různým účelům a na různých místech. Výchozí model v této řadě se může pochlubit hmotností méně než 1,2 kg. Přístroje jsou vybaveny procesory Intel Core 11. generace, technologií Tile, Wi-Fi 6 a volitelně také 5G (či LTE). Díky HD kameře s rozlišením 720p, třetímu mikrofonu umístěnému na víku přístroje, reproduktorům a zvuku s podporou umělé inteligence spolu uživatelé těchto zařízení mohou kooperovat, ač je třeba dělí velká vzdálenost.

Soukromí chrání prvky jako webkamera HP Privacy a volitelný filtr obrazovky HP Sure View Reflect skrývající zobrazované informace před nepovolanými zraky.

Přístroj nabízí nové šasi z hořčíku, z 90 % vyrobené z recyklovaných materiálů včetně recyklovaných plastů. Obal ze 100 % pochází z materiálů získaných z udržitelných zdrojů, aby se snížil dopad na životní prostředí.

Mezi další nová zařízení od společnosti HP patří:

  • HP EliteBook x360 1030 G8 a HP EliteBook x360 1040 G8 přinášejí změny v preferovaném stylu práce, které umožňuje výkonný procesor, silné zabezpečení a volitelná podpora sítí 5G.
  • HP Elite x2 G8 v sobě spojuje výkon moderního počítače s mobilitou typickou pro tablet a je jako stvořený pro profesionály, kteří touží po svobodě pracovat kdekoli bez kompromisů týkajících se produktivity, úrovně zabezpečení nebo ochrany soukromí.

Ceny a dostupnosti

  • Notebook Elite Dragonfly G2 bude v prodeji od března za ceny od 44 900 Kč.
  • Bezdrátová sluchátka HP Elite budou v prodeji od května za ceny od 4 990 Kč.
  • Notebook HP EliteBook 840 Aero G8 bude v prodeji od května za ceny od 30 990 Kč.
  • Notebooky HP EliteBook x360 1030 G8 a HP EliteBook x360 1040 G8 budou v prodeji od března za ceny od 41 990 Kč.
  • Notebook HP Elite x2 G8 bude v prodeji od května za ceny od 39 490 Kč.
  • Dostupnost a cena notebooku HP ENVY 14 bude oznámena později.
Štítky: 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ASUS ROG Flow X13 míří spolu se stanicí XG Mobile na český trh

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Dlouho očekávaný kompaktní herní notebook typu 2 v 1 ASUS ROG Flow X13, jehož herní výkon a konektivitu lze vylepšit připojením externí stanice s dedikovanou grafickou kartu míří na český trh. Ve článku najdete i seznam dostupných konfigurací včetně cen. Čtěte více

ASUS: notebook ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582)

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS v České republice zahájila prodej notebooku ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582). Tento výkonný 15,6" palcový přenosný počítač přináší vlastnosti, jako jsou 14" palcový výklopný sekundární dotykový displej ScreenPad, hlavní dotyková 4K OLED HDR NanoEdge obrazovka, grafika GeForce RTX 3070, procesor Intel Core i9 nebo široká nabídka drátových i bezdrátových rozhraní. Čtěte více

Apple WWDC 2021: Novinky pro iPhony, iPady, Macy i hodinky

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Společnost Apple na dlouho očekávané výroční vývojářské konferenci představila nové operační systémy pro většinu svých zařízení. Navzdory nejrůznějším náznakům jsme se sice nedočkali, alespoň prozatím, žádného nového hardwaru, ale zajímavých novinek je i tak více než dost… Čtěte více

Lukáš Sopek (ASUS): Chceme být pionýry v technologii OLED

2. 6. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Společnost ASUS nedávno rozšířila své portfolio o nejmodernější notebooky řady ZenBook. Ty jsou kromě jiných vylepšení vybavené obrazovkami OLED. O této technologii, jejích výhodách i dostupnosti, stejně tak jako o samotných zařízeních ZenBook, jsme se bavili s Lukášem Sopkem, channel manažerem ze společnosti ASUS. Čtěte více