Novinky od Fujitsu: Nejlehčí konvertibilní notebook na světě s kompletní konektivitou

3. 6. 2019. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Fujitsu)
PR článek – Chodíte neustále po schůzkách a potřebujete mít svoji kancelář neustále s sebou? Prezentujete na tabletu, ale potřebovali byste mít i plnohodnotný notebook? Tak se pohodlně usaďte, míří k vám dokonalá novinka Fujitsu LIFEBOOK U939X. Má všechno, co byste očekávali od klasického byznys notebooku.

Nechybí tedy široká paleta slotů od klasického USB, přes plnohodnotný HDMI, až po LAN konektor. Zároveň ale tahle našlapaná mašina váží pouhý kilogram a má tloušťku (tedy spíš tenkost) jen 16,9 milimetru. V zavazadle tak LIFEBOOK U939X skoro necítíte. A jestli máte denní program napěchovaný samými schůzkami, nemusíte se bát a neustále pokukovat po zásuvkách a hledat místo blízko nich, protože LIFEBOOK U939X vydrží plné pracovní nasazení na baterii bez jakéhokoli problému.

Fujitsu ale láká uživatele také zajímavým designem a především kvalitním zpracováním. LIFEBOOK U939X nabízí i slot pro LTE mobilní data, takže nebudete odkázaní pouze na firemní sítě, nebo Wi-Fi v kavárnách. Zajímavá je také funkce Anytime USB Charge, která umožňuje majiteli nabíjet ze svého LIFEBOOKu jakékoli zařízení přes USB slot, i když máte notebook vypnutý.

Jednoduše řečeno, zbavíte se všech možných adaptérů, které potřebujete k některým „trendy“ kouskům na trhu. Ty sice vypadají na první pohled elegantně, ale většinou narazí, pokud je potřeba využít něco víc než USB.

Nový LIFEBOOK U939X je osazený poslední generací procesorů Intel Core (včetně varianty s vPro), takže výkonu má na rozdávání. A pokud využíváte pero v tabletovém módu, technologie Wacom AES přináší extrémní přesnost, díky které zvládnete poznámky v dokumentech stejně rychle jako například digitální podpis bankovní transakce.

Do rodiny konvertibilních notebooků od Fujitsu přibyl také LIFEBOOK U729X, který je v poměru cena/výkon zajímavý pro každého uživatele. Tento následovník populárních modelů LIFEBOOK P má 12,5" Full HD dotykový displej a opět nabízí plnou konektivitu, jako jeho větší sourozenec.

Abychom pro nadšení z konvertibilů nezapomněli na standardní notebooky, Fujitsu vylepšilo také svoje klasické ultrabooky. Například LIFEBOK U939, kromě přechodu na nové procesory od Intelu, nabízí podsvícenou klávesnici, infračervenou kameru (pro autentifikaci Windows Hello), možnost dotykové obrazovky a přitom stále váží pouhých 920 gramů.

Nejnovější modely LIFEBOOKů uživatelům nabízejí i dokonalé zabezpečení pomocí unikátní technologie PalmSecure. Jde o čip, který oskenuje krevní řečiště ve vaší dlani a až poté umožní přístup do systému. Na rozdíl od ověření otiskem prstu není možné krevní řečiště zfalšovat či zkopírovat, každý ho má totiž jedinečné. Navíc je ukryté uvnitř dlaně a krev jím musí k úspěšnému odemčení počítače proudit, takže obejít PalmSecure je opravdu téměř nemožné. I proto si některé světové banky vybraly PalmSecure k zabezpečení svých bankomatů nebo k bezpečnému ověřování transakcí.

Celkově prošla vylepšením kompletní řada ultrabooků LIFEBOOK od Fujitsu. Modely U7x9 (dostupné ve velikostech 12,5, 14 a 15,6") získaly Intel Thunderbolt 3 pro USB-C a HDMI výstup. Došlo i na vylepšení LIFEBOOKu T939, tabletu STYLISTIC Q739 a LIFEBOOKů série E5 – všechny nabízejí nejnovější osmou generaci procesorů Intel Core vPro.

Tak neváhejte, od června jsou všechny modely objednatelné u distributorů eD system, SWS a Tech Data Distribution.

Štítky: 

Podobné články

Dell představil nové notebooky XPS 15 a XPS 17

25. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell uvedla na trh nové notebooky z populární série XPS v podobě přepracovaného 15" modelu a zbrusu nové 17" varianty. Novinky se pyšní inovovaným designem i nasazením nejnovějších technologií. Čtěte více

Dynabook: notebooky Portégé X30-G, X40-G a X50-G

17. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dynabook)
Společnost Dynabook představila tři inovované notebooky řady Portégé X – Portégé X30-G (13,3"), Portégé X40-G (14") a Portégé X50-G (15,6"). Novinky představují kompletní sadu podnikových notebooků zaměřenou na profesionální využití, které jsou nyní vybaveny procesory Intel 10. generace a nejnovějšími funkcemi pro zvýšení výkonu a zabezpečení. Čtěte více

Notebooky HP s procesory AMD jsou ideální pro práci na dálku

15. 5. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Multitasking a vysoká mobilita jsou dnes při práci na počítači naprosto zásadní. Drtivá většina uživatelů totiž ke své práci potřebuje několik aplikací – prohlížeč, textový editor, CRM, e-mail a řadu dalších… Je zapotřebí, aby byl počítač nejen dostatečně výkonný, ale také plně mobilní, aby mohli uživatelé pracovat pohodlně odkudkoliv. Jak si v tomto ohledu stojí notebooky od HP s procesory AMD? Čtěte více

HP připravilo nové Chromebooky speciálně pro firemní uživatele

14. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Notebooky HP Elite c1030 Chromebook Enterprise, HP Pro c640 Chromebook Enterprise a HP Chromebook Enterprise 14 G6 byly navrženy s důrazem k současnému způsobu práce. Nové portfolio chromebooků, uzpůsobených intenzivnímu využívání cloudu mobilními pracovníky, se odlišuje designem, prvky zajišťujícími ochranu soukromí i výkonem. Čtěte více