Novinky od Fujitsu: Nejlehčí konvertibilní notebook na světě s kompletní konektivitou

3. 6. 2019. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Fujitsu)
PR článek – Chodíte neustále po schůzkách a potřebujete mít svoji kancelář neustále s sebou? Prezentujete na tabletu, ale potřebovali byste mít i plnohodnotný notebook? Tak se pohodlně usaďte, míří k vám dokonalá novinka Fujitsu LIFEBOOK U939X. Má všechno, co byste očekávali od klasického byznys notebooku.

Nechybí tedy široká paleta slotů od klasického USB, přes plnohodnotný HDMI, až po LAN konektor. Zároveň ale tahle našlapaná mašina váží pouhý kilogram a má tloušťku (tedy spíš tenkost) jen 16,9 milimetru. V zavazadle tak LIFEBOOK U939X skoro necítíte. A jestli máte denní program napěchovaný samými schůzkami, nemusíte se bát a neustále pokukovat po zásuvkách a hledat místo blízko nich, protože LIFEBOOK U939X vydrží plné pracovní nasazení na baterii bez jakéhokoli problému.

Fujitsu ale láká uživatele také zajímavým designem a především kvalitním zpracováním. LIFEBOOK U939X nabízí i slot pro LTE mobilní data, takže nebudete odkázaní pouze na firemní sítě, nebo Wi-Fi v kavárnách. Zajímavá je také funkce Anytime USB Charge, která umožňuje majiteli nabíjet ze svého LIFEBOOKu jakékoli zařízení přes USB slot, i když máte notebook vypnutý.

Jednoduše řečeno, zbavíte se všech možných adaptérů, které potřebujete k některým „trendy“ kouskům na trhu. Ty sice vypadají na první pohled elegantně, ale většinou narazí, pokud je potřeba využít něco víc než USB.

Nový LIFEBOOK U939X je osazený poslední generací procesorů Intel Core (včetně varianty s vPro), takže výkonu má na rozdávání. A pokud využíváte pero v tabletovém módu, technologie Wacom AES přináší extrémní přesnost, díky které zvládnete poznámky v dokumentech stejně rychle jako například digitální podpis bankovní transakce.

Do rodiny konvertibilních notebooků od Fujitsu přibyl také LIFEBOOK U729X, který je v poměru cena/výkon zajímavý pro každého uživatele. Tento následovník populárních modelů LIFEBOOK P má 12,5" Full HD dotykový displej a opět nabízí plnou konektivitu, jako jeho větší sourozenec.

Abychom pro nadšení z konvertibilů nezapomněli na standardní notebooky, Fujitsu vylepšilo také svoje klasické ultrabooky. Například LIFEBOK U939, kromě přechodu na nové procesory od Intelu, nabízí podsvícenou klávesnici, infračervenou kameru (pro autentifikaci Windows Hello), možnost dotykové obrazovky a přitom stále váží pouhých 920 gramů.

Nejnovější modely LIFEBOOKů uživatelům nabízejí i dokonalé zabezpečení pomocí unikátní technologie PalmSecure. Jde o čip, který oskenuje krevní řečiště ve vaší dlani a až poté umožní přístup do systému. Na rozdíl od ověření otiskem prstu není možné krevní řečiště zfalšovat či zkopírovat, každý ho má totiž jedinečné. Navíc je ukryté uvnitř dlaně a krev jím musí k úspěšnému odemčení počítače proudit, takže obejít PalmSecure je opravdu téměř nemožné. I proto si některé světové banky vybraly PalmSecure k zabezpečení svých bankomatů nebo k bezpečnému ověřování transakcí.

Celkově prošla vylepšením kompletní řada ultrabooků LIFEBOOK od Fujitsu. Modely U7x9 (dostupné ve velikostech 12,5, 14 a 15,6") získaly Intel Thunderbolt 3 pro USB-C a HDMI výstup. Došlo i na vylepšení LIFEBOOKu T939, tabletu STYLISTIC Q739 a LIFEBOOKů série E5 – všechny nabízejí nejnovější osmou generaci procesorů Intel Core vPro.

Tak neváhejte, od června jsou všechny modely objednatelné u distributorů eD system, SWS a Tech Data Distribution.

Štítky: 

Podobné články

Apple vylepšil (a zlevnil) iPAD Pro a MacBook Air

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple, tentokrát kvůli nepříznivým okolnostem bez větší slávy, vypustil do světa inovované varianty dvou svých produktů. U tabletů iPAD Pro se zákazníci mohou těšit třeba na výkonnější čipset, lepší displej, dvojici fotoaparátů, LiDAR nebo klávesnicový kryt s trackpadem. MacBooky Air zaujmou hlavně vyšším výkonem a lepší klávesnicí. Čtěte více

Lenovo: notebooky ThinkPad T495/T495s

8. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nové manažerské notebooky Lenovo přinášejí léty prověřenou konstrukci. Díky kompaktnímu provedení, nízké hmotnosti a 14" obrazovce jsou vhodným společníkem pro práci na cestách. Nejnovější komponenty od AMD přinášejí kromě vysokého výpočetního i grafického výkonu také podporu korporátních funkcí včetně možnosti pokročilé vzdálené správy. Čtěte více

Dynabook: notebook Satellite Pro L50-G

7. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Společnost Dynabook představila nový model notebooku Satellite Pro L50-G s grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250. Vestavěná GPU umožní uživatelům využít vyšší výkon aplikací doma, v kanceláři i na cestách. Grafická karta se 2 GB paměti GDDR5 zajišťuje plynulejší videokonference, přehrávání médií nebo úpravu fotografií a vizuálů. Čtěte více

Vylepšené portfolio ThinkPadů přináší větší výběr konfigurací

3. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila novinky v portfoliu produktů řady Thinkpad. Široká nabídka nových modelů z řady T, X a L přináší spojení kvalitního zpracování, designu a moderních IT řešení s chytrými funkcemi. Počítače pohánějí procesory 10. generace Intel Core vPro nebo nová generace procesorů AMD Ryzen 4000 Pro Mobile. Čtěte více