Novinky od Dellu se zaměřily na praktické inovace

11. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell Latitude 7400 2-in-1, který patří k nejmenším komerčním 14" zařízením 2v1 s 24 hodinovou výdrží baterie, je jako první počítač vybaven senzorem vzdálenosti s technologií Intel Context Sensing Technology. Zdokonalený model XPS 13 zaujme webovou kamerou umístěnou u horního okraje displeje a Inspiron 7000 2-in-1 Black Edition přichází s prostorem pro pero v kloubu displeje.

XPS 13 je vybaven webovou kamerou u horního okraje displeje

Společnost Dell zdokonalila oceňovaný 13" tenký a lehký notebook XPS 13 pomocí inovativní webové kamery umístěné u horního okraje displeje, aby poskytovala lepší zážitky z videa, a přichází také s novým provedením v bílostříbrné barvě. HD kamera o velikosti 2,25 mm umožňuje notebooku ponechat si svůj definující displej InfinityEdge a současně přesunout kameru k hornímu okraji displeje, aby poskytovala lepší zážitky z videa. Model XPS 13 je také prvním notebookem v portfoliu společnosti Dell, který podporuje technologii Dolby Vision.

Technologie Dolby Vision mění zážitek ze zábavy díky mimořádně živé kvalitě obrazu – neuvěřitelnému jasu, kontrastu a barvám, které přinášejí zábavu. V porovnání se standardním obrazem dokáže technologie Dolby Vision poskytovat dosud nevídané barvy, až čtyřicetkrát vyšší jas a až desetkrát tmavší odstíny černé. Výsledkem je zdokonalený realistický obraz, při jehož sledování zapomenete, že se díváte na obrazovku.

Notebooky XPS 13, které jsou nyní ještě výkonnější než dříve díky nejnovějším čtyřjádrovým procesorům Intel Core 8. generace, jsou nadále nejvýkonnějšími 13" notebooky ve své třídě. Notebook XPS 13 nabízí ještě zářivější vnitřní povrch z bílých tkaných skleněných vláken a novou variantu elektrolyticky oxidovaného vnějšího povrchu v bílostříbrné barvě, která tak doplňuje nádherné verze ve zlatorůžovém a bílém a v černém a stříbrném provedení.

Latitude 7400 2-in-1 mění zážitek z používání počítačů

Nový Latitude 7400 2-in-1 je prvním počítačem na světě, který používá senzor vzdálenosti podporovaný technologií Intel Context Sensing Technology, a je vybaven funkcí ExpressSign-in, která zjistí přítomnost uživatele, probudí systém a provede snímání pro rozpoznání obličeje pomocí funkce Windows Hello. Když si uživatel udělá přestávku a vzdálí se, zařízení to rozpozná a uzamkne se, aby šetřilo energii baterie a zajistilo bezpečnost.

Model Latitude 7400 2-in-1 je nejmenší komerční 14" zařízení 2v1 na světě. Díky kloubu s proměnným momentem jej lze snadno otevřít a je nabízen s novým strojově upraveným hliníkovým povrchem v titanově šedé barvě.

Inženýři společnosti Dell odmítli navzdory malým rozměrům obětovat výkon, výdrž baterie, konektivitu či porty. Je zkonstruováno tak, aby jej bylo možné na jediné nabití používat až 24 hodin a technologie ExpressCharge od společnosti Dell umožňuje dobít baterii na 80 % kapacity za pouhou hodinu. 

Inspiron 7000 2-in-1 s prostorem pro pero v kloubu obrazovky

Nové 13" a 15" zařízení Inspiron 7000 2-in-1 s nejnovějšími procesory Intel Core 8. generace se vyznačují hliníkovým tělem, úzkými okraji a povrchovou úpravou vytvořenou diamantovým obráběním. Prostor v kloubu notebooku poskytuje místo pro uložení chytrého pera Active Pen, které je přístupné bez ohledu na způsob používání. Nová klávesnice, která byla navržena s ohledem na tvar a funkčnost, integruje tlačítko napájení a čtečku otisků prstů do klávesy napájení, která je součástí klávesnice.

Nová zařízení Inspiron 7000 2-in-1 jsou také vybavena technologií Adaptive Thermal, která umožňuje systému přizpůsobit svůj výkon podle toho, jak ho uživatel drží. Zařízení mění výkon tak, aby produkovalo méně tepla při sledování filmů na klíně nebo aby pracovalo na plný výkon a zvyšovalo produktivitu při umístění na stole.

Nově uváděné modely budou na českém trhu k dispozici v průběhu v prvním pololetí 2019.

Video : 
Štítky: 
Notebooky, Dell EMC

Podobné články

Lenovo: počítače Yoga A940, S940 a C730

18. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nová generace počítačů Lenovo Yoga může být díky kombinaci umělé inteligence s pokročilou technologií zvuku a obrazu považována za dosud nejlepší sérii těchto zařízení. Portfolio nově zahrnuje modely Yoga S940 se zaměřením na bezpečnost, Yoga A940 pro kreativce a Yoga C730 s AMOLED displejem. Čtěte více

Gartner: Prodej PC v roce 2018 klesal

14. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej osobních počítačů podle Gartneru v posledním čtvrtletí 2018 klesl o 4,3 %, za celý rok o 1,3 %. Důvodem je především nedostatek procesorů. Bezmála dvě třetiny dodaných PC (63 %) připadly ve čtvrtém kvartále na Lenovo, HP a Dell. Čtěte více

Lenovo odhalilo novou generaci legendárního ThinkPadu X1

11. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Na veletrhu CES 2019 představila společnost Lenovo zdokonalenou řadu legendárních notebooků ThinkPad. Příznivci značky si mohli prohlédnout 7. generaci jednoho z nejtenčích a nejodolnějších notebooků na trhu – ThinkPad X1 Carbon. Lenovo dále rozšířilo své portfolio o vylepšený model 4. generace ThinkPad X1 Yoga. Čtěte více

Asus se pochlubil mobilní pracovní stanicí a dalšími novinkami

10. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
ASUS představil na veletrhu CES v Las Vegas nové přírůstky do svých notebookových řad ZenBook, VivoBook a ChromeBook a také prvního zástupce zcela nové řady StudioBook. Mobilní pracovní stanice StudioBook S (W700) s grafikou NVIDIA Quadro je vhodná i pro kreativní profesionály. Čtěte více