Novinka od Philipsu zaujme technologiemi mini LED a Quantum Dot

22. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Společnost MMD uvedla na trh monitor Philips 27B1U7903, 4K UHD Mini-LED Thunderbolt 4, který kombinuje vynikající obrazový výkon s bezpečným dokováním pomocí jediného kabelu, udržitelnými materiály a stylovým designem.

Philips 27B1U7903 je nabitý funkcemi, které umožňují profesionálům dosáhnout nové úrovně produktivity, a je také prvním monitorem Philips vybaveným připojením nové generace Thunderbolt 4.

Klíčové vlastnosti

  • Thunderbolt 4 vstup/výstup;
  • Mini LED displej s 2 304 zónami;
  • VESA DisplayHDR 1400;
  • UltraClear 4K UHD rozlišení;
  • ze čtyř stran bezrámový design.

Philips 27B1U7903 dobře poslouží profesionálům, jako jsou kameramani, koloristi, fotografové a grafici, kteří všichni spoléhají na maximální přesnost barev a detailů.

Rozlišení UltraClear 4K UHD (3 840 × 2 160) přináší přesnost a detaily, které vyžadují CAD a 3D grafické aplikace, technologie IPS nabízí široké pozorovací úhly 178/178 stupňů a podsvícení mini LED zlepšuje ovládání osvětlení a kontrastního poměru. Tento monitor je také certifikován úrovní certifikace VESA DisplayHDR 1400, což znamená, že poskytuje špičkový jas až 1 400 nitů, 350% zvýšení kontrastního rozsahu a širší barevný gamut (1,07 miliard barev) pro zobrazení dříve neviditelných detailů a nuancí pro ultrarealistické efekty.

Grafický výkon monitoru Philips 27B1U7903 dále rozšiřuje široká škála dalších vizuálních funkcí. Inovativní technologie polovodičových nanokrystalů Quantum Dot precizně vyzařuje světlo a vytváří živé, dynamické a okouzlující barvy. Zero Bright Dot eliminuje vady jasných bodů LCD, zatímco SmartUniformity poskytuje konzistentní jas po celém displeji a hodnota Delta E menší než 1 zajišťuje maximální přesnost barev a chrání před jakýmkoli barevným rozdílem mezi více displeji.

Další hvězdnou funkcí Philipsu 27B1U7903 je protokol Thunderbolt 4, který poskytuje jednoduchost, rychlost a spolehlivost způsobem, který jeho předchůdci nedokázali. Ať už uživatelé potřebují bleskově rychlý přenos dat jedním kabelem, spolehlivou zábavu ve 4K na více obrazovkách, výkon 90 W pro nabíjení notebooku, jednoduché a výkonné řetězení pro více monitorů nebo klid, který plyne ze zvýšeného zabezpečení proti Thunderspy útokům. Thunderbolt 4 nabízí skutečnou pokladnici výhod. A to není vše – Thunderbolt 4 je kompatibilní s USB4, což znamená, že uživatelé si jistě užijí nejlepší a nejrychlejší dostupnou rychlost USB, která zaručuje rychlost přenosu dat až 32 Gb/s.

V neposlední řadě je Philips 27B1U7903 vybaven řadou ergonomických funkcí a vlastností zaměřených na udržitelnost, jako je skrytý výkonový senzor, který dokáže uspořit až 80 % energie, a stojan SmartErgoBase, která uživatelům umožňuje otáčet, naklánět a nastavovat výšku monitoru do nejpohodlnější polohy pro dlouhé hodiny práce nebo hraní.

Cena a dostupnost

Philips 27B1U7903 je k dispozici za cenu 31 644 Kč (1 299 eur).

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

Philips, MMD - Monitors&Displays Czech Republic s.r.o.

Philips, MMD - Monitors&Displays Czech Republic s.r.o.

Monitory a Public Signage Philips patří ke světové špičce. Kombinují v sobě prvotřídní technologie a chytré inovace, díky nimž poskytují vysoce kvalitní obraz a maximální pohodlí pro uživatele. Celé portfolio monitorů a Public Signage Philips, které zahrnuje několik produktových řad určených do různých prostředí, klade vysoký důraz na úsporu energie a bere ohledy na životní prostředí. Značka Philips patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

BenQ: monitor PD3225U

13. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh monitor PD3225U, který rozšířil její nabídku oceňovaných displejů určených pro designery, fotografy a tvůrce obsahu. Monitor je vybaven IPS Black panelem a díky funkcím jako Color Match nebo iKeyboard Control je vhodný zejména pro majitele počítačů Apple. Čtěte více

Globální trh s monitory se ve 4. čtvrtletí 2023 vrátil k růstu. Mírné oživení by mělo pokračovat

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačových monitorů zakončil rok 2023 pozitivně – v posledním loňském kvartále se podle IDC prodalo 31,9 milionu zařízení. Výsledný meziroční růst na úrovni 3,8 % za čtvrtý kvartál tak dokonce mírně překonal původní prognózu, jež předpokládala růst o 3,2 %. Čtěte více

Dell: nové monitory řady P a S

6. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nové monitory řady P a S, které vyhoví potřebám širokého spektra uživatelů v různých cenových hladinách. Monitory řady P jsou určené profesionálům ve firmách, kteří chtějí maximalizovat produktivitu práce, zatímco monitory řady S jsou určené pro rodiny, studenty a běžné spotřebitele, kteří hledají zábavu a pohodlí. Čtěte více

ViewSonic představil svůj první herní OLED monitor

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila 27" herní OLED monitor XG272-2K-OLED. Použitý panel poskytuje výjimečně živé barvy a ostré kontrasty. Ostrý obraz a mimořádně rychlou odezvu pak zaručuje kombinace obnovovací frekvence 240 Hz a doby odezvy až 0,01 ms. Vedle svých funkcí monitor zaujme také elegantním bílým provedením s hladkými liniemi. Čtěte více