Novinka od Eatonu pomůže s digitální transformací provozovatelů datových center

11. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Nové portfolio digitálních řešení firmy Eaton pomůže k dalšímu zvýšení provozuschopnosti, optimalizace výkonu a udržitelnosti datových center. Platforma, která je součástí sady Brightlayer Data Centers, spojuje správu majetku, monitoring IT zařízení a provozních technologií (OT), měření kvality energie a pokročilý elektrický dohled v jediné nativní aplikaci.

„Jednoúčelová řešení již nestačí k tomu, aby provozovatelům datových center poskytla potřebný přehled o jejich stále složitějším ekosystému IT a OT prostředků,“ řekl Mike Jackson, globální ředitel pro produkty, datová centra a distribuovaný IT software ve společnosti Eaton.„To platí zejména v případě, kdy se provoz rozšiřuje mimo hlavní datové centrum na hyperškálu, více nájemců a různé typy okrajových lokalit. Nová řešení z naší sady Brightlayer Data Centers využívají jedinou nativní aplikaci pro správu, monitoring a řízení široké škály infrastrukturních prostředků a zároveň poskytují bezproblémovou integraci s dalším softwarem a také zjednodušený způsob rozšiřování softwarových možností podle toho, jak rostou potřeby provozovatele.“

Provozovatelé datových center si uvědomují nové možnosti využití dat k větší udržitelnosti v souvislosti s interním i externím tlakem na snižování uhlíkové stopy. Podle výzkumné zprávy „Průsečík digitální a energetické transformace”, kterou pro Eaton vypracovat společnost S&P Global Market Intelligence, se celých 40 % provozovatelů datových center snaží využít digitalizaci ke snížení celkových nákladů na energii, zatímco více než třetina z nich vidí příležitosti ke snížení plýtvání teplem nebo materiály. Pokud jde o vykazování metrik udržitelnosti, 46 % provozovatelů používá nebo plánuje používat digitální technologie ke sledování výkonnosti ve vztahu k cílům udržitelnosti.

Sada Brightlayer Data Centers od společnosti Eaton poskytuje jedinou aplikaci pro správu, monitoring a řízení kritických energetických zařízení. Patří mezi ně zdroje nepřerušitelného napájení (UPS), rozvodné jednotky (PDU), rozváděče, generátory, chladicí zařízení, bateriová úložiště, solární zařízení a další. Platforma nabízí tři řešení, která lze používat samostatně nebo společně podle potřeb zákazníka:

  • Software pro řízení výkonu datového centra: Monitoruje aktiva, poskytuje trendy, upozornění a zprávy a spravuje zdroje energie, prostoru, připojení a chlazení s cílem maximalizovat provozuschopnost IT aplikací a zároveň minimalizovat kapitálové a provozní výdaje.
  • Software pro monitoring systému elektrické energie: Poskytuje přehled o systému elektrické energie datového centra v reálném čase i historická data, aby bylo možné rychle vyřešit a identifikovat příčinu neočekávaných problémů a pochopit, jak zařízení využívá vodu, vzduch, plyn, elektřinu a páru, a snížit tak provozní náklady a splnit cíle udržitelnosti.
  • Software pro řízení výkonu distribuovaného IT: Spravuje a řídí prostředky připojené k síti, jako jsou jednotky PDU a UPS, bez ohledu na dodavatele nebo jejich umístění, a proaktivně identifikuje a automatizuje akce, které zabraňují výpadkům IT zařízení. Díky integrované kybernetické bezpečnostní ochraně mohou uživatelé provádět vzdálené aktualizace firmwaru a změny konfigurace, aby ochránili kritická data před potenciálními kybernetickými hrozbami.

S tím, jak se vyvíjejí potřeby po počáteční implementaci, mohou zákazníci přidávat funkce, čímž odpadá nutnost migrace dat nebo integrace více softwarových platforem. Aplikaci lze také kombinovat se softwarem třetích stran, jako jsou systémy pro správu budov, databáze pro správu konfigurace a aplikace pro správu IT služeb, a dosáhnout tak dalšího zlepšení efektivity, produktivity, přesnosti dat, rozhodování a nákladů.

Podobné články

Jan Bureš, country leader CZ/SK ve Fujitsu

Jan Bureš (Fujitsu): Na éru AI jsme dobře připraveni

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Burešem, country leaderem CZ/SK ve Fujitsu, jsme hovořili o nabídce společnosti pro oblast umělé inteligence. Na následujících řádcích se tak můžete seznámit s produkty a službami Fujitsu pro tento segment, ale i s přístupem společnosti k bezpečnosti dat nebo kooperací s dalšími dodavateli, a hlavně s partnery. Čtěte více

HPE přichází s plně bezventilátorovou architekturou, která využívá přímé kapalinové chlazení

31. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise jako první na trhu představila průlomovou plně bezventilátorovou architekturu systémů s přímým kapalinovým chlazením. Řešení výrazně zvyšuje energetickou a nákladovou efektivitu rozsáhlých výpočetních řešení v oblasti AI. Čtěte více

HPE představilo nové řešení vyvinuté pro rychlejší výcvik velkých AI modelů

21. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Server HPE ProLiant Compute XD685 určený k výcviku složitých modelů umělé inteligence pohání 5. generace procesorů AMD EPYC a akcelerátory AMD Instinct MI325X. Nový systém je optimalizován pro rychlé nasazení vysoce výkonných, bezpečných a energeticky úsporných AI clusterů, které jsou využívány při výcviku velkých jazykových modelů, zpracování přirozeného jazyka a multimodálním výcviku. Čtěte více

Schneider Electric posouvá laťku v oblasti kybernetické bezpečnosti datacenter

18. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric jako první v oboru získala vyšší úroveň certifikace kybernetické bezpečnosti pro svou platformu EcoStruxure IT Network Management Card 3. Tato certifikace s kódovým označením IEC 62443-4-2 SL2, udělená nezávislou společností TÜV Rheinland, poskytuje správě datacenter zvýšenou ochranu proti kybernetickým hrozbám. Čtěte více