Nové značky a příležitosti

23. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Člověk by se měl mít neustále na pozoru. Svět se mění a spolu s ním se objevují také nové ICT značky. Ty původní, dobře známé, často zanikají, pohltí je konkurence nebo se třeba začnou ubírat směrem, který se zákazníky zkrátka již tak dobře nerezonuje. Spolu s lokálními distributory jsme pro vás proto připravili tipy na nové (či jinak zajímavé) značky z různých segmentů, které by vás mohly zaujmout a snad vám i pomoci s rozvojem vašeho byznysu.
Televizor značky Kivi

Tipů na značky se nám sešla celá řada. Některé brandy jsou jednoznačně spotřebitelské, jiné míří na profesionální uživatele, některé pak třeba na poskytovatele služeb. Jednotlivé výrobce si proto rozdělíme do tematicky podobných skupin, abyste vždy našli pohromadě podobné skupiny produktů či služeb.

Spotřebitelské produkty

Herní příslušenství Lorgar

Lorgar přichází na trh s periferiemi a doplňky pro hráče. Produkty této značky se mohou pochlubit ergonomickým provedením, řadou užitečných vlastností i adopcí hi-endových technologií. Zařízení jsou jednoduše připojitelná a poskytují intuitivní a uživatelsky přívětivé rozhraní. Výhodou jsou také konkurenceschopné ceny nebo skutečnost, že se na vývoji produktů podílejí i zkušení hráči. Herní software Lorgar WP Gameware, který poskytuje hráčům detailní statistiky dle nasbíraných dat při hraní, má spoustu nastavitelných funkcí a spojuje všechna zařízení výrobce do jednoho ekosystému. Portfolio zahrnuje myši, headsety, podložky pod myš, gamepady, webkamery, mikrofony, herní židle atd.

Chytré designové televizory KIVI

Značka KIVI přináší na český trh cenově dostupné produktové řady chytrých televizorů včetně bílých trendy modelů, jejichž výroba probíhá v high-tech továrnách v Evropě a Asii s mezinárodním systémem kontroly kvality. V roce 2021 KIVI uvedla na trh novou řadu televizorů s vestavěnou aplikací KIVI MEDIA s bezplatnými kanály, filmy, hrami a cvičením. Zvuk byl vyvinutý ve spolupráci s JVC Kenwood. KIVI je certifikovaným partnerem společností Google a Netflix, což uživatelům přináší pohodlné sledování těchto oblíbených platforem. Značka také neustále pracuje na aktualizacích softwaru a přidávání nových funkcí. Za doporučení děkujeme, stejně jako v předchozím případě, společnosti ASBIS CZ.

Na skok do světa 3D tisku

Pojďme se podívat také do oblasti 3D tisku. Značka Raise3D umožňuje vyrábět modely ze široké škály materiálů ve vysoké kvalitě a výkonu. Např. tiskárny řady Pro3 a E2 se vyznačují mimořádnou variabilitou, přesností, kvalitou tisku i produktivitou. Předností tiskáren Raise3D je technologie Hyper speed FFF, která dovoluje tisknout až třikrát rychleji než běžné FFF/FDM tiskárny. Tip nám dodala společnost Elvira, na jejímž e-shopu i showroomu jsou produkty dostupné. Samozřejmostí jsou také dodávky veškerého příslušenství – ať již filamentů, nebo spotřebních dílů (trysky, tiskové desky a další) – a zajištění průběžné technické podpory dle potřeby zákazníků.

Příslušenství Endorfy pro PC nadšence

Endorfy je nová globální značka společnosti Cooling sp z o.o., která vznikla sjednocením značek SPC Gear, fanoušky vysoce oceňovaného herního příslušenství, a SilentiumPC, lídra v kategorii chladicích systémů pro PC (např. chladiče Fera, Fortis atd.). Endorfy je značka pro každého, kdo se rád baví technologiemi, s čímž je spojený i slogan „we’re all technology heroes“. Komponenty a příslušenství splňují potřeby počítačových nadšenců, ale navíc pomáhají uvolnit kreativitu, evokovat pozitivní emoce a vyjádřit svůj osobní styl prostřednictvím jedinečného přístupu k designu. Za radu děkujeme společnosti 100Mega Distribution.Produkty Adesso míří nejen do domácností

Společnost Adesso se už od roku 1994 zaměřuje primárně na počítačové příslušenství, zejména tedy webkamery, sluchátka, dokovací stanice, klávesnice, myši nebo reproduktory. Zkrátka vše, co zpříjemní a zjednoduší vaši i zábavu na počítači. Celkem vyrábí přes 250 různých produktů ve 26 kategoriích. Ty se používají nejen v domácnostech, ale také všude tam, kde je kladen velký důraz na spolehlivost technologií a hardwaru, jako například ve zdravotnictví, veřejné správě nebo vzdělávacích institucích. O tip se s vámi podělila opět „Stovka“.

Creative stále patří na špičku

Creative je lídrem v oblasti digitální zábavy a producentem špičkových (nejenom) zvukových řešení. Nabídka značky čítá produkty z kategorií reproduktorů, sluchátek, zvukových karet, audiotechniky a mnoha dalších. Většina zákazníků Creative zná díky zvukovým kartám Sound Blaster. Společnost eD system, která nám tip na značku dodala, získala od března letošního roku exkluzivitu pro distribuci v Česku a na Slovensku.

Tesla se stále širším portfoliem

Tesla je domácím výrobcem elektroniky a smart produktů, které následují trend chytrých domácností. V jejím portfoliu najdete chytré čističky vzduchu, vysavače, kamery, osvětlení, senzory, produkty pro osobní péči, chytré pomocníky pro péči o domácí mazlíčky a další. Portfolio značky se navíc neustále rozrůstá a stejně tak i uživatelská základna, která dnes pokrývá téměř celou Evropu. Ačkoli Tesla doplnila portfolio chytrých produktů distributora eD system již v roce 2021, od loňského roku firmy posílily svůj vzájemný vztah. eD system se nově podílí na kompletní strategii a značku uvádí na trh exkluzivně jako jediný distributor v Česku, na Slovensku i v Polsku.

Úložiště pro náročné uživatele

SanDisk Professional (dříve G-Technology) patří do portfolia společnosti Western Digital a vyrábí rychlé a odolné externí disky v elegantním šasi. Tuto prémiovou značku ocení zejména audiovizuální nadšenci a kreativní profesionálové z oblasti filmu, fotografie či hudby. Pro všechny produkty SanDisk Professional je typický důraz na maximální rychlost, spolehlivost a konektivitu, ať už při běžném zálohování fotografií, nebo při editaci čerstvě pořízených videozáběrů v terénu. Autorizovanou distribuci produktů značky SanDisk Professional pro český a slovenský trh zajišťuje společnost ALSO Czech Republic, od které pochází tento tip.

Projektování Wi-Fi sítí snadno a rychle

Na značku Ekahau by vás ráda upozornila společnost AT Computers, v jejímž portfoliu se nachází. Tato platforma vám pomůže s návrhem řešení Wi-Fi sítě na míru – poskytne vám správný počet přístupových bodů, jejich ideální umístění, dá vám doporučení na vhodnou konfiguraci pro novou síť, či optimalizaci té stávající, a to včetně ověření přímo na místě. Přitom nezáleží na tom, zdali jde o open space kanceláře na jednom patře, o čtyřpatrovou budovu od sklepa až po podkroví, o školu, hotel či jiné prostory.


Profesionální produkty

V7 nabízí široké portfolio produktů za přijatelné ceny

Značka V7 nabízí široké portfolio produktů, jako jsou interaktivní dotykové obrazovky, monitory, projektory, racky, počítačové periferie a další příslušenství pro počítače a mobilní zařízení. Jedinečnost značky spočívá v kombinaci kvality, inovací a závazku k udržitelnému rozvoji. Výsledkem jsou spolehlivé produkty s moderním designem za velmi přijatelné ceny dostupné pro široký okruh uživatelů. V7 je privátní značkou společnosti Ingram Micro, která zajišťuje distribuci a podporu produktů po celém světě.J5create se soustředí hlavně na konektivitu

J5create je novou značkou v oblasti technologií, která nabízí široké portfolio inovativních řešení pro lepší konektivitu. Mezi jejich sortiment patří dokovací stanice, videoadaptéry, huby, univerzální nabíječky, kabely a další produkty, které byly navrženy s cílem zlepšit produktivitu a usnadnit připojení mezi zařízeními. Produkty značky j5create se vyznačují propracovaným designem, vysokou kvalitou a maximální všestranností. Jsou kompatibilní s řadou zařízení včetně notebooků, tabletů a smartphonů, což z nich činí skvělé řešení pro všechny uživatele moderních technologií. Produkty můžete stejně jako v předchozím případě hledat v nabídce Ingram Micro.

i-Vertix pomůže s monitoringem i data managementem

Italská společnost i-Vertix se specializuje na oblast podnikových MSP řešení. V portfoliu má dva hlavní produkty. i-Vertix IT Monitoring je otevřená, škálovatelná a vysoce výkonná platforma, jejímž cílem je poskytnout uživatelům nástroj, který přesahuje tradiční sledování stavu sítě a jejího výkonu. Monitorovat lze (mimo jiné) servery, síťovou infrastrukturu, aplikace, cloudové systémy, operační systémy, virtuální prostředí (např. VMware, KVM, Hyper-V a Docker Kubernetes), databáze či Cisco IP SLA. K dispozici je také syntetické monitorování uživatelů. Nástroj i-Vertix Log & Data Management, který shromažďuje, archivuje, podepisuje, analyzuje, filtruje, klasifikuje, obohacuje, šifruje a čistí všechny druhy protokolů pocházejících z různých zdrojů a zákazníků. Za doporučení děkujeme společnosti Annex NET.

Bezpečnost pro malé podniky i velké korporace

Delinea je poskytovatelem řešení pro správu a zabezpečení účtů s vysokou úrovní oprávnění (PAM), která zajišťují bezproblémové zabezpečení pro moderní podniky s hybridní infrastrukturou. Řešení Delinea umožňují organizacím zabezpečit kritická data, zařízení, kód a cloudovou infrastrukturu, což pomůže snížit rizika, zajistit soulad a zjednodušit zabezpečení. Delinea odstraňuje složitost a definuje hranice přístupu pro tisíce zákazníků po celém světě. Mezi zákazníky společnosti patří malé podniky i největší světové finanční instituce, zpravodajské agentury a společnosti zabývající se kritickou infrastrukturou. Za doporučení děkujeme společnosti Arrow ECS.Zálohování v cloudu pro Microsoft 365

Arrow Cloud Backup je služba pro zálohování v cloudu, která uživatelům nabízí řešení pro zálohování, archivaci a obnovu dat. Služba je navržena tak, aby minimalizovala riziko ztráty dat v případě poškození dat, odcizení či náhodnému smazání. Proč zvolit Arrow Cloud Backup pro aplikace Microsoft 365 (Outlook, OneDrive, Sharepoint, Teams)? Například kvůli neomezenému úložišti dat v ceně, uchování dat po dobu až deseti let, zjednodušené správě přes jednu platformu, datové ochraně v režimu 24/7, modulu SaaS či Arrow EMEA support desk.

InoTec pro spokojeného zákazníka i resellera

Ve společnosti InoTec optimalizují obchodní procesy zákazníků po celém světě díky produkčním skenerům SCAMAX. Kvalita dokumentových skenerů pod značkou „Made in Germany“ zajišťuje bezešvý chod digitalizační linky v prostředí zákazníka. Skenery produkuje InoTec již přes 30 let a na náš trh přichází novinka SCAMAX 6×1, která nabízí čtyři modely s variabilitou možného příslušenství, jako je např. potisk skenovaných dokumentů. Váš zákazník tak může skenovat rychlostí až 210 stran/min. bez denního omezení a vy se můžete těšit z příjemné marže. Za námět děkujeme společnosti Infomatic.

Google Cloud

Google Cloud Platform (GCP) patří do trojice nejsilnějších veřejných cloudů na světě (společnost TD SYNNEX, které za tento tip děkujeme, mimochodem od letošního roku spolupracuje se všemi). GCP umožňuje podnikům migrovat svoji IT infrastrukturu (částečně nebo zcela) do prostředí cloudu, a tak snížit své náklady například na její správu nebo na hardwarové zdroje. GCP nabízí mnoho služeb včetně výpočetních zdrojů, úložišť dat, nástrojů pro analýzu dat, strojového učení, umělé inteligence a také prostředí pro vývoj a nasazování aplikací. Tyto služby jsou navrženy jako škálovatelné, což umožňuje rychle reagovat na rostoucí potřeby podniků.

„Konektivita všude“ stále není samozřejmostí

Produkty dánské společnosti MiWire jsou zaměřeny na zajištění stabilního internetového připojení v lokalitách se špatným pokrytím mobilním signálem (například venkovské oblasti) a v místech, kde není k dispozici kabelové připojení. Modemy ve spojení se speciální rotující anténou a softwarem automaticky vyhledávají nejsilnější základnovou stanici operátora až do vzdálenosti 25 kilometrů, v námořní variantě dokonce až na 50 kilometrů. Pro potřeby zcela bezvýpadkového provozu je určena verze MiWire PRO, která se skládá ze dvou modemů a „vyrovnávacího boxu“. Každý modem si najde vlastní zdroj signálu. Při výpadku jednoho se sám aktivuje druhý modem a ten funguje, zatímco si první hledá nový vysílač. MiWire také nabízí vnitřní antény, které umožňují rozšířit dosah signálu uvnitř budovy a zlepšit kvalitu signálu pro mobilní zařízení. I za toto doporučení děkujeme společnosti TD SYNNEX.