Nové televizory Loewe vsadily na OLED obrazovky

23. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Loewe )
Společnost BaSys uvedla na český trh novou řadu Ultra HD televizorů Loewe bild 7. Nová generace televizorů vsadila na panely typu OLED a obrazový procesor Loewe VantaVision. Mimo použité obrazovky televizory zaujmou také svým designem, různými možnostmi instalace a širokou nabídkou doplňků.

Loewe bild 7 je prvním televizorem výrobce s displejem typu OLED. Jednou z nejdůležitějších vlastností tohoto typu panelu je schopnost zobrazit skutečně tmavou černou barvu, což je jedna ze slabších stránek dnes běžně nejrozšířenějších panelů typu LCD. Zároveň OLED panely umožňují dosáhnout vyšší úrovně jasu i kontrastu, přesnějšího zobrazení barev a jemnějších barevných přechodů.

Ke kvalitě zobrazení přispívá rovněž nově vyvinutý proces zpracování obrazu Loewe „VantaVision“. Název technologie vychází z pojmu VantaBlack, který označuje nejčernější substanci stvořenou člověkem. VantaBlack je vyroben z uhlíkových nanotrubic a prakticky neodráží světlo. Téměř veškeré dopadající světlo je pohlcováno strukturou materiálu.  VantaBlack je používán jako referenční hodnota černé a používá se například pro kalibraci teleskopů nebo v optických systémech satelitů.

Obrazovka je tenčí než většina smartphonů – její hloubka nedosahuje ani 7 mm. Po zapnutí televizoru se obrazovka za pomoci soustavy motorů automaticky vysune vzhůru a odhalí soundbar. Zvukový výkon 120 W je rozdělen mezi šestici reproduktorů a čtyři pasivní basové zářiče. Zvukový systém lze díky Bluetooth využít také pro bezdrátovou reprodukci hudby z mobilních zařízení. Po vypnutí přístroje sjede obrazovka zpět do výchozí polohy.

Novinka poskytuje více možností instalace – k dispozici bude několik volitelných typů podstavců na podlahu i na stůl a také možnost instalace na svislou otočnou tyč, která je rozepřena mezi podlahou a stropem. Stojany, které byly speciálně designovány pro řadu bild 7, zahrnují otočné i dálkově ovládané motorizované varianty. Televizor disponuje také 1TB vestavěným pevným diskem pro nahrávání pořadů.

Základní možnosti televizoru rozšiřují aplikace pro smartphony SmartAssit a SmartTV2move, pomocí kterých lze kromě ovládání televizoru také vzdáleně spustit nahrávání na integrovaný pevný disk, i když se uživatel nachází mimo domácí Wi-Fi síť a také souběžně bezdrátově přehrávat druhý obraz na telefonu či tabletu nezávisle na tom, co právě zobrazuje televizor.

Televizory přijdou na trh v září tohoto roku v úhlopříčkách 55” a 65” a součástí standardní dodávky bude držák na zeď.

Štítky: 
Televizory, Loewe

Podobné články

TCL uvedlo na trh své prémiové televizory Mini LED s rozlišením 8K

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics představila své nejnovější Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85", řada X92 pak v 65" a 75". Čtěte více

Podzimní novinky od Philips TV & Sound zaujmou vylepšenými OLED televizory

2. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost Philips TV & Sound představila své produkty pro druhou polovinu roku 2021. Společnost představila nové nejvyšší modely OLED+ se zvukem od specialistů z Bowers & Wilkins. Dále společnost uvedla nová true wireless sluchátka Fidelio T1 s ANC. Čtěte více

Známe vítěze 39. ročníku EISA Awards

17. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA Awards)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2021–2022, jste na správném místě. Čtěte více

Televizory Philips Performance zaujmou vyváženým poměrem cena/výkon

9. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost Philips TV & Sound navazuje na každoroční úspěch své Performance Series (modely 8506, 8536, 8546 a 8556), která nabízí nejlepší televizní technologie za atraktivní cenu a představuje nové modely pro rok 2021. Čtěte více