Nové servery HPE ProLiant Gen11 přinášejí vyšší výkon i lepší zabezpečení

9. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Nová generace výpočetního portfolia Hewlett Packard Enterprise nabízí cloudové prostředí určené pro hybridní fungování a digitální transformaci. Nové servery poskytují intuitivní, důvěryhodné a optimalizované zdroje, které se hodí pro řadu moderních úloh, včetně AI, analytiky, cloudových nativních aplikací, graficky náročných aplikací, strojového učení, infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) a virtualizace.

„Základem každé hybridní strategie je výpočetní technika,“ konstatoval Neil MacDonald, výkonný viceprezident a generální manažer pro Compute ve společnosti HPE. „HPE Compute přivádí společnosti na okraj sítě, kde se vytváří data a kde je zabezpečení nedílnou součástí. Nové servery HPE ProLiant Gen11 jsou navrženy pro hybridní svět, s cílem poskytovat intuitivní cloudové prostředí, důvěryhodné zabezpečení a optimalizovaný výkon pro náročné výpočetní úkony.


Intuitivní práce s cloudem

Předplatné HPE GreenLake for Compute Ops Management na serverech HPE ProLiant poskytuje nativní cloudovou konzoli pro správu. To zvyšuje provozní efektivitu bezpečnou automatizací procesu přístupu, monitorování a správy serverů bez ohledu na to, kde se fyzicky nachází výpočetní prostředí.

Konzole poskytuje jednoduché, jednotné a automatizované funkce, které zákazníkům umožňují ovládat přehledně své výpočty. Zákazníci mohou také snadno integrovat tisíce distribuovaných zařízení a těžit z rychlejších aktualizací firmwaru serverů, aby se mohli soustředit na samotné obchodní operace, nikoli na správu složité IT infrastruktury.

HPE GreenLake for Compute Ops Management zákazníkům nabízí také hlášení uhlíkové stopy, aby si mohli kontrolovat metriky emisí od jednotlivých serverů až po kompletní výpočetní prostředí, a sledovat spotřebu energie.

Důvěryhodné zabezpečení

HPE i nadále dodává zabezpečenou infrastrukturu, a to od okraje sítě po cloud, počínaje HPE Silicon Root of Trust, což je jedinečná bezpečnostní funkce, která chrání miliony řádků firmwarového kódu před malwarem a ransomwarem pomocí digitálního otisku, který je pro každý server jedinečný. Dnes HPE Silicon Root of Trust zabezpečuje miliony serverů po celém světě.

Nové funkce pro ochranu dat a systémů:

  • Ověření a autentizace komponent zařízení pomocí nové verze HPE Integrated Lights-Out (iLO) s iLO6. ILO je software pro vzdálenou správu serverů, který umožňuje bezpečně konfigurovat, monitorovat a aktualizovat servery HPE. Nejnovější verze obsahuje novou autentizaci pomocí bezpečnostního protokolu a datového modelu (SPDM), klíčové bezpečnostní funkce na serverech pro autentizaci a bezpečné monitorování zařízení v přístupu založeném na otevřených standardech.
  • Zamezení přístupu k jedinečné identitě serveru zahrnutím certifikační platformy
    a Secure Device Identity (iDevID) ve výchozím nastavení.
  • Další vrstva ověřování monitorováním bezpečného spouštění a stavu systému prostřednictvím modulu Trusted Platform Module (TPM).
  • Adaptace nejvyšší úrovně zabezpečení prostřednictvím HPE Trusted Supply Chain. HPE Trusted Supply Chain zdokonaluje komplexní zabezpečení s certifikovanými servery, které jsou vybaveny zvýšenou ochranou dat už během výrobního procesu. Nedávno společnost HPE rozšířila možnosti pro certifikované servery z továren se sídlem v USA, aby je mohly vyrábět a dodávat do celého světa.

Optimalizovaný výkon pro jakoukoli pracovní zátěž

Protože organizace provozují stále náročnější pracovní zátěže, včetně AI či strojového učení, vyžadují optimální (a vyšší) výpočetní výkon. Servery HPE ProLiant nové generace jsou optimalizovány tak, aby poskytovaly vysoký výkon při datově nejnáročnějším pracovním zatížení a podporovaly různorodou sadu architektur, včetně procesorů AMD EPYC 4. generace, procesorů Intel Xeon Scalable 4. generace i Ampere Altra (a nativní procesory Ampere Altra Max Cloud).

Ve srovnání s předchozí generací nové servery HPE ProLiant Gen11 podporují dvojnásobnou šířku pásma I/O pro nejnáročnější aplikace, o 50 % více jader na CPU pro lepší konsolidaci pracovní zátěže a o 33 % vyšší hustotu GPU na server pro podporu AI a graficky náročné pracovní zátěže.

V červnu 2022 společnost HPE oznámila, že je prvním poskytovatelem serverů první úrovně (tier-one), který nabízí výpočetní výkon s optimalizovaným cloudovým nativním polovodičovým prvkem s využitím Ampere Altra a cloudových nativních procesorů Ampere Altra Max v novém serveru HPE ProLiant RL300 Gen11.

Dostupnost

Servery HPE ProLiant Gen11 s procesory AMD EPYC 4. generace budouk dispozici od 10. listopadu. Varianta ProLiant RL300 Gen11 s procesory Ampere již k dispozici.

Video : 
Štítky: 
Servery, Datová centra, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Vlastní sestava racků a skříní díky konfigurátoru

14. 5. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: EET Group)
Na českém trhu se objevil první komplexní konfigurátor racků pro serverovny a datová centra, který umožňuje firemním zákazníkům sestavit si řešení, které bude plně vyhovovat jejich potřebám. Kombinuje konkrétní racky se skříněmi a dalšími komponentami. Čtěte více

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

EET Group spustil konfigurátor racků pro serverovny a datová centra

15. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Prostřednictvím nového konfigurátoru racků společnosti EET Group si mohou firmy sestavit vlastní individuální řešení pro nové serverovny nebo datová centra. Nakombinovat si zde lze jednotlivé typy racků, skříní a dalších komponent. Zaručena je i vzájemná použitých prvků. V dubnu navíc mohou uživatelé získat první rack objednaný přes tento konfigurátor s 50% slevou. Čtěte více

GAPP System získal již pátou VMware Master Services Competency certifikaci

28. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System získala jako první v České republice certifikaci VMware Master Services Competency (MSC) pro oblast VMware Cloud Foundation (VCF). Stala se tak také prvním českým VMware partnerem, který je nositelem pěti MSC certifikací. Čtěte více