Nové servery Dell pro podnikové nasazení

10. 9. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nabídka Dellu se rozrostla o novou generaci serverů PowerEdge s pořadovým číslem 13. Přinese dostatek výkonu pro pestrou škálu webových, podnikových i hyperscale aplikací. K výraznému pokroku došlo v oblastech úložiště, procesování a paměti a zařízení se mohou pochlubit širokými možnostmi správy.
Dell PowerEdge 13

První várka nových Dell PowerEdge serverů, které jsou postaveny na nejnovějších procesorech Intel Xeon E5-2600v3, zahrnuje rackové servery PowerEdge R730xd, R730 a R630, blade server M630 a tower server T630. V kombinaci s end-to-end nabídkou podnikové infrastruktury poskytují nové servery vyšší efektivitu a flexibilitu v jakýchkoliv aplikacích a prostředích. S novou generací serverů Dell PowerEdge se zákazníci lépe vypořádají s aktuálními průmyslovými trendy, jakými jsou cloud, mobilita, big data a softwarově definovaná řešení. Výzkum Future Ready IT prokázal, že právě tyto čtyři faktory budou v následujících dvanácti měsících pro potenciální kupce rozhodující.

„Díky nové generaci serverů PowerEdge se Dell stává prvním prodejcem, který dokáže naplno využít potenciálu softwarově definovaných úložišť. Široký výběr disků různých velikostí včetně SSD typů z nich dělá správnou volbu pro VMware nasazení a Hadoop implementace. My jsme okamžitě zaznamenali až stoprocentní nárůst IOPS,“ řekl Pavel Soukup, vedoucí IT v AVG.

Rychlá úložiště zvyšují výkon aplikací

Nároky podniků na rychlost přístupu k datům jsou kvůli analytice v reálném čase nebo procesování transakcí čím dál vyšší. Servery Dell PowerEdge využívají moderních technologií úložišť ke zrychlení aplikací tak, že přinášejí data blíže k procesoru. S cenově výhodnými 1,8“ SATA flash disky dokáže Dell PowerEdge R630 provést 2,4x více operací vstupů a výstupů za sekundu než rovnocenný 2,5“ SSD disk. PowerEdge R730xd poskytne až 100 TB prostoru pro Microsoft Exchange a počet uživatelů oproti předchozí generaci narostl o 33 %.

Technologie in-server úložiště umožňuje urychlení práce s nejdůležitějšími daty pomocí NVMe Express Flash úložiště a nasazení Dell Fluid Cache pro SAN či DAS, dvojnásobný výkon RAID zapojení díky duálním PERC9 řadičům a využití softwarově definovaných úložišť a optimalizovaného umístění dat díky hybridním konfiguracím úložišť s možností tieringu.

Dnes jsou naši zákazníci vystavováni tlaku a výzvám, které dříve zkrátka neexistovaly. Rychlost vývoje technologií se stále zvyšuje a mnohé IT společnosti se snaží zajímavými způsoby nasadit nové technologie a nenarušit přitom stávající infrastrukturu,“ řekl Forrest Norrod, viceprezident a generální ředitel Dell Server Solutions. „Soustředíme se na trojici základních principů – zvýšení výkonu aplikací, posílení pracovního zatížení ve všech podmínkách a zjednodušení správy systémů.

Správa jednodušší než kdy dřív

Přes 60 % IT manažerů dle výzkumu Future Ready IT upřednostňuje celkové zjednodušování správy data center pomocí alokace zdrojů. Právě těmto požadavkům se nové Dell PowerEdge servery snaží vyhovět, přičemž poskytují vyšší úroveň automatizace a dávají administrátorům možnost monitorovat a řešit problematické situace z jakéhokoliv příručního zařízení odkudkoliv na světě. Portfolio produktů OpenManage nabízí také iDRAC QuickSync, jež k získání informací o serveru využívá NFC. Nové možnosti automatizace zahrnují uložení, přístup a nasazení Server Configuration Profile nebo firmwaru z centrálního úložiště. Software Zero-Touch Repository Manager a automatické aktualizace snižují čas potřebný k aktualizaci firmwaru o 92 %.

Využití ve všech podmínkách

Moderní datová centra musejí splňovat náročné požadavky pro různé typy využití a Dell si toho je vědom. Nové PowerEdge servery jsou flexibilními platformami s  architekturou, díky které si zákazníci mohou dané systémy přizpůsobit svým potřebám, ať už jde o business computing, sjednocení komunikace a spolupráce, virtualizaci nebo technical computing.

Nové servery Dell PowerEdge jsou již nyní dostupné.

Štítky: 

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více