Nové pracovní stanice Lenovo ThinkStation PX, P7 a P5 vznikly ve spolupráci s Aston Martin

13. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Trojice nových stolních pracovních stanic Lenovo je poháněna nejnovějšími technologiemi od společností Intel a Nvidia. Kromě výkonu, funkcí a provozních vlastností zákazníci jistě ocení také nové elegantním šasi navrženém ve spolupráci s firmou Aston Martin.

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation PX, P7 a P5 byly od základu přepracovány tak, aby zvládly i extrémní výpočetní zatížení, před které je mohou různá odvětví postavit. Jsou vybaveny nejnovějšími procesory od společnosti Intel s až 120 jádry a podporou profesionálních grafických karet NVIDIA RTX. Kromě toho se mohou pochlubit přelomovým šasi a pokročilým chlazením, stejně jako schopnostmi BMC pro efektivní vzdálené monitorování systému.

Pracovní stanice splňují neustále se zvyšující požadavky na výkon a uplatní se napříč různými oblastmi od virtuální reality a virtuální produkce až po strojové učení, datovou vědu, počítačem podporované inženýrství (CAE) nebo umělou inteligenci.

Nové šasi pro řadu ThinkStation vzniklo ve spolupráci s automobilovým výrobcem Aston Martin. V souladu s designovou filozofií Aston Martin se spolupráce snažila zdůraznit ikonický červený design produktů Lenovo, poskytnout co nejvyšší možný výkon a umožnit vyšší úroveň přizpůsobení. Za tímto účelem týmy navrhly konstrukci „tool-less“ šasi (šasi, pro jehož údržbu, servis, upgrade a škálování není nutné použít jakékoliv nářadí), které nabízí potřebnou flexibilitu i vylepšenou ergonomii.

Se zaměřením na dosažení maximálního výkonu je čelní 3D mřížka přímo inspirována ikonickým cestovním vozem DBS společnosti Aston Martin. Přepracované vzduchové přepážky a větší 3D šestihranné větrací otvory společně s patentovaným tříkanálovým systémem chlazení umožňují nerušené proudění vzduchu, zajišťující maximální přívod studeného a odvod horkého vzduchu. Výsledkem je ikonické šasi maximalizující výkon procesoru, grafické karty, paměti i úložiště. Všechny tři nové pracovní stanice se navíc mohou pochlubit inovativním, modulárním designem se zásuvkami umístěnými na předním panelu pro snadný servis a flexibilní úpravy.Lenovo ThinkStation PX

Lenovo ThinkStation PX, vlajková loď portfolia pracovních stanic společnosti Lenovo, dosahuje extrémního výkonu díky větší podpoře rozšiřitelnosti a vyššího počtu jader, než tomu bylo u předchozí generace pracovních stanic Lenovo. ThinkStation PX je navíc optimalizovaná pro provoz v serverovém racku, díky čemuž nabízí flexibilní volbu mezi prostředím stolních počítačů i datových center. Pracovní stanici pohání nejnovějšími škálovatelné procesory Intel Xeon 4. generace, které nabízejí až 120 výpočetních jader a mohou se pochlubit průměrným nárůstem výkonu o 53 % vůči předchozí generaci. ThinkStation PX nabízí podporu až čtyř dvouslotových grafických karet NVIDIA RTX 6000 generace Ada, díky čemuž mohou uživatelé spravovat a provádět i ty nejsložitější pracovní úkoly, včetně kreativních dokončovacích prací a simulace CAE. Nová stolní pracovní stanice s až 4TB DDR5 operační pamětí a rozhraním PCIe Gen 5 poskytuje flexibilitu pro virtualizaci více uživatelů v hybridním pracovním prostředí – ať už v datových centrech nebo clusterech. Tato pracovní stanice nabízí 1 850W zdroj a volitelné redundantní napájecí zdroje.

Lenovo ThinkStation P7

ThinkStation P7 je vybaven architekturou Intel Xeon W podporující až 56 jader v jedno-socketovém provedení. ThinkStation P7 byl navržen tak, aby překonal ty nejpřísnější požadavky na výkon a spolehlivost v pracovních úkonech, které se v minulosti obvykle spoléhaly na servery nebo cloudové zdroje. Model P7 je také optimalizovaný pro použití v různých prostředích desktopů i pro 4U rack v datových centrech. ThinkStation P7 je díky podpoře až tří dvouslotových grafických karet NVIDIA RTX 6000 Ada ideální pro tvůrce obsahu, architekty, designéry, inženýry a datové vědce, kteří vyžadují bezprecedentní grafiku, vizualizaci, vykreslování v reálném čase, CAE a výkon pro umělou inteligenci.


Lenovo ThinkStation P5

ThinkStation P5 je navržen pro celou řadu průmyslových odvětví a byl přepracován tak, aby uspokojil uživatelské požadavky po vyšším výkonu, škálovatelnosti IT a snadné správě v organizaci. Pracovní stanice nové generace je vybavena nově navrženým šasi, nejnovějšími procesory Intel Xeon W nabízející podporu až 24 jader a podporou až pro dvě profesionální grafické karty NVIDIA RTX A6000. Vysokorychlostní paměť DDR5 a šířka pásma PCIe Gen 5 poskytují flexibilní konfigurovatelnost, která uspokojí jedinečné potřeby koncových uživatelů. Tato pracovní stanice, optimalizovaná pro architekty, designéry, inženýry i kreativce, vyniká v solidním modelování a výpočetně náročných úkolech, včetně BIM, komplexního 3D CAD, zachycování reality a geoprostorové vizualizace, vizuálních efektů a edge řešení.

Pracovní stanice ThinkStation PX, P7 a P5 jsou navrženy tak, aby fungovaly v těch nejnáročnějších profesionálních IT prostředích a poskytovaly funkce i zabezpečení na enterprise úrovni. Klid potřebný pro práci zákazníkům poskytují přísné standardy a testování společnosti Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, podpora ThinkShield, tříletá záruka nebo upgrade na Premier Support.

Dostupnost

Stanice budou k dispozici od května 2023.

Video : 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

AI PC podle Dellu: Novinky v řadách Latitude a Precision

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies letos na jaře představila široké portfolio komerčních notebooků a mobilních pracovních stanic. Počítače disponují procesory Intel Core Ultra s neurální jednotkou pro úlohy AI, výkonnými grafickými kartami NVIDIA RTX a proaktivní ochranou proti kybernetickým hrozbám. Čtěte více

Prodej pracovních stanic vloni klesl o téměř 9 %. Letos se očekává oživení

2. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový trh stolních a přenosných pracovních stanic zaznamenal na sklonku roku 2023 mírné oživení, přičemž ve čtvrtém čtvrtletí dodávky podle IDC dokonce meziročně vzrostly (o 6,1 % na 1,85 milionu zařízení). Čtěte více

Dell Technologies Forum 2023 se zabývalo (nejenom) umělou inteligencí

30. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Každoroční technologická akce Dell Technologies Forum se letos uskutečnila 22. listopadu v pražském O2 Universu. Akce se zúčastnilo přes tisíc profesionálů i nadšenců, které zajímají nové technologie a jejich využití pro podporu firemního růstu. Čtěte více

Lenovo ThinkStation P8 přináší procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX

23. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila pracovní stanici ThinkStation P8 typu tower poháněnou procesory řady AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX a grafickými kartami NVIDIA RTX. Novinka je navržena tak, aby poskytovala bezkonkurenční výkon, spolehlivost a flexibilitu profesionálům, kteří od svých pracovních stanic vyžadují to nejlepší. Čtěte více