Nové počítače HP pro náročné uživatele

6. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Vzhledem ke skutečnosti, že více než polovina zaměstnanců po celém světě pracuje z domova, přizpůsobují se zaměstnanci a IT týmy novým způsobům spolupráce a tvůrčí činnosti – ať už doma, v kanceláři nebo na jiných místech. HP na tyto trendy reaguje představením nových přenosných počítačů, které splní nároky takových zaměstnanců.

Nejnovější notebooky řady EliteBook 800, ZBook Firefly 14 a ZBook Firefly 15přinášejí vlastnosti a funkce, které podnikovým uživatelům, týmům IT a tvůrčím pracovníkům umožňují:

  • Být produktivní, ať už pracují kdekoli. Připojení nejvyšší možnou rychlostí v řádu gigabitů zajistí technologie Wi-Fi 6, 4G LTE nebo 5G. Nová funkce redukce šumu s podporou AI potlačuje šum na pozadí a zvuky úderů do kláves během konferenčních hovorů. Funkce HP QuickDrop pomáhá uživatelům rychle a bezpečně přenášet fotografie, videa a soubory mezi počítačem a telefonem.
  • Pracovat v klidu a bez obav. Počítače HP Elite a pracovní stanice HP patří mezi nejzabezpečenější a nejlépe spravovatelné počítače na světě. Nově zabudovaná funkce Tile umožňuje uživatelům (a oddělením IT) počítače snadno lokalizovat bez ohledu na vzdálenost, v níž se nacházejí. Technologie detekce narušení HP Tamper Lock uzamkne počítač, pokud dojde k jeho fyzickému otevření nebo prolomení, a upozorní uživatele. Pro snadnou dezinfekci lze zařízení otírat běžnými čisticími ubrousky pro domácnost a funkce HP Easy Clean deaktivuje dotykovou obrazovku, klávesnici a clickpad pouhým stisknutím tlačítka, aniž by bylo nutné počítač vypínat. Funkce HP Sure View Reflect umožňuje uživatelům pracovat diskrétně, protože při pohledu ze strany je na obrazovce vidět pouze měděný reflexní povrch.
  • Mít dobrý pocit z toho, že použité materiály pocházejí z udržitelných zdrojů. Díky snaze o větší šetrnost vůči životnímu prostředí jsou tato zařízení součástí nejudržitelnějšího portfolia počítačů na světě, jelikož v krytu reproduktoru jsou použity plasty, které by jinak skončily v oceánech, a vnější obal pochází ze 100 % z udržitelných zdrojů.

Nové počítače pro podnikové uživatele a týmy IT

Počítače řady HP EliteBook 800 G8 mají lehký a flexibilní design a nabízejí široké možnosti připojení a možnosti spolupráce, což je významné z hlediska odolnosti firemních procesů. Tato zařízení opatřená až 11. generací procesorů Intel Core jsou navržena tak, aby splňovala požadavky na mobilitu v okolí domova, kanceláře a na cestách mezi nimi. Systémy, založené na procesorech Intel Core vPro 11. generace, se na trhu objeví v lednu 2021.

Uživatelé počítačů řady HP EliteBook 800 G8, které jsou dispozici s úhlopříčkou o velikosti 13,3", 14" a 15,6", získají výkonný, zabezpečený a odolný notebook s dlouhou výdrží baterie. Počítač EliteBook 850 G8 má grafickou kartu NVIDIA GeForce MX450. Ve spolupráci se společností Intel byly testovány a ověřeny vybrané konfigurace počítačů řady HP EliteBook 800, aby splňovaly standardy pro platformu Intel Evo, zajišťující vysokou odezvu, dlouhou výdrž baterie, rychlé nabíjení a okamžité probuzení. Systémy, které byly vyladěny a ověřeny tak, aby splňovaly požadavky platformy Intel Evo vPro založené na procesorech Intel Core vPro 11. generace, se na trhu objeví v lednu 2021. Na dálku nepracují pouze jednotliví uživatelé, ale celé IT týmy, kterým funkce HP Patch Assistant​ pomáhá monitorovat stav a zabezpečení jednotlivých zaměstnaneckých zařízení HP pomocí automatizace kritických aktualizací.

Vedle již zmíněných funkcí nabízí HP EliteBook x360 830 G8 pant umožňující otáčení v rozsahu 360° a dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 13,3", díky nimž se zařízení přizpůsobí uživatelovu způsobu tvorby, připojení a spolupráce. Volitelné dobíjecí pero HP Rechargeable Active Pen G3 je vybaveno funkcí bezpečnostního upozornění pro případ, že by uživatel pero někde zapomněl.

Vyšší produktivita pro běžné tvůrčí pracovníky i profesionály pracující na dálku

Nový HP ZBook Firefly G8(14 a 15,6")poskytuje uživatelům v pohybu kapacitu a výkon nezbytné k tvorbě ve 2D a prohlížení 3D iterací. ZBook 14 je díky hmotnosti 1,35 kg vhodný i pro časté přenášení. Technické provedení umožňuje přenést vybrané funkce řady ZBook do mainstreamového vybavení, aniž by to jakkoli ovlivnilo jeho tenký a elegantní design. Současní techničtí a kreativní manažeři, studenti technických oborů i produktoví designéři si mohou vychutnat profesionální výkon a stejně tak přednosti, k nimž patří věrnost barevného podání, certifikáty ISV, hladká spolupráce díky lepší konektivitě a špičkové zabezpečení.

  • Digitální malířské plátno s realistickými barvami poskytuje displeje DreamColor, který se honosí miliardou barev s prvotřídní věrností podání. Tvůrčí pracovníci se mohou na své barvy spolehnout, neboť nové displeje označené jako PANTONE Validated splňují kritéria věrnosti podání barev a simulují kompletní škálu reálných barev PANTONE Colors.
  • Produktivita pracovníků pracujících na dálku. Ještě lepší výsledky uživatelé získají díky profesionální grafické kartě NVIDIA T500, která je vybavena VRAM s pamětí 4 GB GDDR6 a nabízí až 3× lepší grafický výkon než předchozí generace.
  • Software ZCentral Remote Boost přináší uživatelům přístup k ještě výkonnějším pracovním stanicím v kamenné kanceláři. Toto řešení pro spolupráci v reálném čase umožňuje vzájemnou vzdálenou spolupráci týmů i aplikací na téměř jakémkoli zařízení.

Brzy se na trhu objeví také zařízení ZBook Studio a Create G7 vybavená operačním systémem Ubuntu 20.04 s předem nainstalovanými nástroji datové vědy. To znamená, že datoví vědci mohou na svých počítačích spustit výukové modely okamžitě, aniž by ztráceli čas hledáním a instalací nezbytných nástrojů.

Dostupnost a ceny:

  • Notebook HP EliteBook x360 830 G8 bude v prodeji od dubna 2021 za ceny od 35 990 Kč.
  • Notebooky HP EliteBook 830/840/850 G8 budou v prodeji od dubna 2021 za ceny od 31 990 Kč.
  • Notebooky HP ZBook Firefly 14/15 G8 budou v prodeji od dubna 2021 za ceny od 34 900 Kč.
Štítky: 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej počítačů v regionu EMEA vykázal výborné výsledky

5. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej osobních počítačů, notebooků a pracovních stanic v regionu EMEA čeká podle IDC kvůli pokračujícím lockdownům v prvním čtvrtletí letošního roku rekordní meziroční nárůst o 39,1 %. Za celý rok 2021 by se pak ve sledovaném regionu mohlo podle prognózy IDC prodat přes 96 milionů PC (meziročně o 16 % více). Čtěte více

Julian Tran (Asus): OLED obrazovky brzy přijdou i do levnějších notebooků

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Julianem Tranem, který působí jako marketingový manažer pro českou a slovenskou pobočku Asusu, jsme hovořili o plánech společnosti v oblasti přenosných počítačů. Detailně jsme se zabývali zejména OLED displeji, které budou již brzy dostupné ve velké části notebookového portfolia taiwanského výrobce, ale dostali jsme se samozřejmě i k dalším aspektům počítačů této inovativní značky. Čtěte více

Nové ThinkPady přinášejí AMD, 5G, Wi-Fi 6E i vylepšenou bezpečnost

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo představuje notebooky ThinkPad s procesory Intel Core vPro 11. generace a nejnovější generaci mobilních procesorů AMD Ryzen 5000. Novinky přicházejí napříč řadami a zákazníci se tak mohou těšit např. na modely X13 a X13 Yoga s displeji s poměrem stran 16:10 a i na inovované představitele sérií T a L. Čtěte více

Fujitsu: notebooky LifeBook U9311 a U9311X

19. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Nová generace notebooků Fujitsu LifeBook U9311 vychází vstříc potřebám vytížených manažerů v době „nové normality“ a mění definici pojmu „práce bez kompromisů“. Novinky staví na platformě Intel vPro 11. generace, přináší podporu 5G připojení, má delší výdrž baterie a je ještě tenčí a s hmotností 885 gramů i lehčí než předchozí modely. Čtěte více