Nové monitory Samsung Odyssey zaujmou obrazem, zvukem i unikátními funkcemi

31. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Mezi novinkami najdeme průlomový model Odyssey Ark i další monitory Odyssey G70B a G65B. Nedávno představený typ Odyssey Ark jako první monitor na světě nabízí úhlopříčku 55 palců (140 cm) a zakřivení 1 000R. Mezi jeho další přednosti patří obnovovací frekvence 165 Hz, odezva 1ms nebo zbrusu nový režim Cockpit Mode.

Model Odyssey Ark znamená v herním světě průlom díky obrazové kvalitě i prostorovému zvuku. Jako první monitor na světě nabízí úhlopříčku 55 palců a zakřivení 1 000R, takže obraz uživatele doslova obklopí včetně periferního zorného pole. Neobyčejný zážitek umocňuje režim Cockpit, díky němuž lze monitor na výškově nastavitelném stojanu (HAS) natáčet a naklápět. O špičkový obraz se stará technologie Samsung Quantum Matrix, využívající mini LED diod Quantum s mimořádně vysokou hustotou. Novinkou je v řadě Odyssey 14bitové zpracování, které v kombinaci s poměrem kontrastu 1 000 000 : 1 přináší dokonalé zobrazení detailů v jasech i stínech.

Kromě samotného hraní se monitor Odyssey Ark hodí pro zábavu všeho druhu – k jeho dalším přednostem patří například proprietární technologie Matte Display, která reguluje světelné odlesky a odrazy na obrazovce, a zvuková technologie Sound Dome. Dojem z používání zvyšuje i ozvučení, o které se stará čtveřice reproduktorů v rozích monitoru a dvě basové membrány (woofery) uprostřed. Dohromady to znamená výkon 60 W s uspořádáním kanálů 2.2.2 a rozsahem už od 45 Hz, což zatím nenabízí žádný herní monitor ani soundbar.

Do výbavy monitoru Odyssey Ark patří i další funkce, které jsou k hraní a zábavě na nejvyšší úrovni zapotřebí. Technologie Smart Hub umožňuje snadnou komunikaci s dalšími IoT zařízeními, takže na monitoru lze např. nastavovat teplotu či vlhkost vzduchu v domácnosti pomocí aplikace SmartThings. Díky jednoduchému Wi-Fi připojení pak monitor může sloužit jako chytrý televizor s přístupem k oblíbeným streamingovým službám bez nutnosti stahování nebo přihlášení prostřednictvím služby Samsung TV Plus.

Kromě obnovovací frekvence 165 Hz a odezvy 1 ms (GtG) s technologií AMD FreeSync Premium Pro nabízí Odyssey Ark i přístup k univerzální herní platformě Samsung Gaming Hub, díky níž si hráči můžou vychutnávat oblíbené hry a objevovat nové zážitky, aniž by museli cokoli stahovat nebo ukládat.

Další důležitou novinkou je ovladač Ark Dial na solární pohon. S ním lze snadno a jednoduše upravovat nejrůznější nastavení a spouštět další nástroje, které hraní usnadňují, mezi něž patří třeba Flex Move Screen, Multi View, rychlá nastavení Quick Settings či Game Bar. Ovladač se běžně nabíjí solární energií pomocí vestavěného panelu, lze ho ovšem dobít i běžným způsobem přes port USB-C.

Odyssey G70B a G65B: Chytré služby a skvělé herní parametry

Modely Odyssey G70B a G65B podporují (jako vůbec první modely v řadě Odyssey) jak chytrou platformu Samsung Smart Platform, tak i zmíněný systém Samsung Gaming Hub.

Oba přístroje jsou vybaveny i celou řadou dalších chytrých funkcí, díky nimž je lze například využívat pro práci z domova. Dokážou se bezdrátově připojit k počítačům s Windows či Mac, umožňují využít technologie Samsung DeX, můžou zrcadlit displej mobilních zařízení, podporují funkci Apple AirPlay 2 a nabízejí přístup ke cloudovým službám Microsoft 365. Podobně jako model Odyssey Ark také umožňují přístup k obvyklým streamingovým platformám (Netflix, Amazon Prime apod.).

Modely G70B i G65B nabízejí stejné IoT funkce jako Odyssey Ark, navíc jsou ovšem vybaveny i citlivým mikrofonem Far Field Voice, což umožňuje hlasové ovládání pomocí Bixby, Amazon Alexa či podobných systémů. Díky funkci Always On Voice můžou uživatelé monitor hlasem ovládat i ve vypnutém stavu.

Model G70B je k dispozici s úhlopříčkou 28 či 32 palců (71, resp. 82 cm), nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvu 1 ms (GtG). Mezi jeho další přednosti patří rozlišení UHD a plochý displej s technologií IPS. Hraní usnadňuje podpora technologií NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync Premium Pro.

Model G65B se vyrábí ve variantách s 27 a 32 palci (68 a 82 cm). Obnovovací frekvence dosahuje 240 Hz, odezva opět 1 ms (GtG). Na rozdíl od G70B jde o zakřivený monitor s poloměrem 1 000R a rozlišením QHD. I zde hráči můžou počítat s podporou technologie FreeSync Premium Pro.

G70B i G65B podporují platformu Samsung Gaming Hub, takže se hráči můžou těšit na streamingové služby od vybraných partnerů (Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik či Amazon Luna, dostupná ovšem jen v USA). Kromě toho Samsung Gaming Hub umožňuje přístup k nejpopulárnějším streamovaným hrám pro konzole i PC. Kromě platformy Samsung Gaming Hub patří do nabídky obou nových monitorů řady Odyssey i nástroj Game Bar – ten umožňuje snadno a rychle zobrazit aktuální herní stav a ovládat důležitá nastavení a parametry, aniž by bylo nutné opouštět herní obrazovku. Jeho pomocí lze nastavit například odezvu či poměr stran, případně režim Game Picture.

Monitor Samsung Odyssey Ark bude dostupný od poloviny září za 73 990 Kč. Modely G70B a G65B budou k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej monitorů ve 2. čtvrtletí meziročně vzrostl, lze však čekat turbulentnější časy

23. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej monitorů podle IDC vykázal ve druhém čtvrtletí letošního roku meziroční nárůst o 2,7 %. Ačkoli výsledky byly lepší, než se původně předpokládalo, pro zbytek roku už s tak dobrými vyhlídkami nelze kvůli řadě nepříznivých vlivů počítat. Čtěte více

Zajímavosti z veletrhu IFA 2022

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku září v Berlíně proběhl další ročník veletrhu se spotřební elektronikou IFA. Poprvé od vypuknutí covidu-19 v (téměř) klasické podobě. A opět bylo na co koukat… Výrobci se předháněli v tom, kdo představí zajímavější novinky, a návštěvníci, kteří do Německa vážili cestu, určitě nelitovali. Těm ostatním přinášíme následující řádky. Čtěte více

Eizo: monitor FlexScan EV2781

3. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eizo)
Nový monitor společnosti Eizo se 27" IPS panelem zvýší díky připojení USB-C a kvalitnímu obrazu produktivitu na každém pracovišti. Nejnovější přírůstek v nabídce kancelářských monitorů společnosti Eizo nabízí díky rozlišení 2 560 × 1 440 pixelů velkou pracovní plochu, která usnadňuje práci s více okny nebo používání aplikací s rozsáhlými panely nástrojů. Čtěte více

HyperX představil novou řadu herních monitorů Armada

29. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HyperX)
Značka HyperX představila herní monitory HyperX Armada 25 a HyperX Armada 27. Nová řada herních monitorů nabízí vysoké rozlišení i kompatibilitu s technologií Nvidia G-Sync. Monitory se dodávají jako balíček „vše v jednom“, který vedle samotné obrazovky zahrnuje i jednoduchý herní držák s ergonomickým ramenem. Čtěte více