Nové modely Dell Latitude poskytnou bezpečnost i spolehlivost

12. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nová generace podnikových notebooků si zachovává ty nejdůležitější vlastnosti předchozí generace, jako jsou bezpečnost, možnosti správy nebo spolehlivost, navíc však (stejně jako nové monitory UltraSharp) nabízí displej InfinityEdge s tenkými rámečky, se kterým poprvé přišla modelová řada XPS.

Portfolio řady Latitude vzniklo s cílem poskytnout podnikové třídě notebooků odpovídající zabezpečení, možnosti správy a spolehlivosti. Řady Latitude 3000, 5000 i 7000 se dočkaly omlazení designu (tedy zejména tenčího a lehčího provedení) i výbavy. Počítače nově využívají designových prvků produktové řady XPS, ale zachovávají si své typické zpracování a další charakteristické vlastnosti.

Dell Latitude 13 7000 Series Ultrabook patří vůbec mezi nejmenší přístroje ve své kategorii, čemuž napomáhá i tenký rámeček kolem displeje. Je vyroben s použitím jednosměrné vrstvy uhlíkových vláken, tedy stejného materiálu, který je používán ve vesmírném a leteckém průmyslu. Latitude 13 obsahuje USB typu C, který pomocí jediného kabelu zajistí nejen napájení počítače, ale také dokování a přenos obrazu, zvuku i „běžných“ dat. Ve výbavě dále nechybí ani rozhraní Thunderbolt 3, které nabízí osmkrát rychlejší přenos dat než má USB 3.0 a umožňuje souběžné připojení dvou 4K displejů. Počítač je dále vybaven funkcemi zabezpečení včetně čtečky čipových karet, čtečky otisků prstů, RFID čtečkou a bezpečnostním a šifrovacím softwarem.

Dell Latitude 12 7000 Series 2-in-1 představuje 12,5palcové zařízení2 v 1, které kombinuje to nejlepší ze světa notebooků a tabletů. Namísto běžně používaných zámků a polohovacích pinů se pro spojení obou částí zařízení používají magnety. Latitude 12 nabízí dvě varianty klávesnic - Slim Keyboard (plnohodnotná klávesnice s podsvícenými a plochými klávesami) a Premium Keyboard (připojuje se k tabletu a nabízí podsvícené klávesy spolu s touchpadem). Displej typu 4K UltraSharp UHD (široký 8 mm) je chráněn tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass NBT. Jednolité tělo přístroje je pak vyrobeno z hořčíku.

Dell Latitude 11 5000 Series 2-in-1 je 10,8palcový podnikový model 2 v 1 model dostupný s širokými možnostmi zabezpečení a správy (jde například o šifrování, pokročilé ověřování, prevenci proti malwaru a automatizované, sledování systému či aktualizace). Konstrukce využívá materiálů, jako je hořčík či tvrzené sklo. Hmotnost zařízení činí 707 gramů. Možnosti ovládání doplňuje dotykové pero.

Monitory s OLED a InfinityEdge

Nová kolekce monitorů zahrnuje OLED monitor, dva nové InfinityEdge monitory s tenkými rámečky a „bezdrátový“ monitor umožňující připojení bez kabelů.

  • Dell UltraSharp 30 OLED monitor je prvním OLED monitorem Dellu přinášejícím výhody této technologie do prostředí, kde zákazníci vyžadují co největší barevnou přesnost, jako je grafické umění nebo fotografie. Monitor poskytuje kontrastní poměr 400 000:1, který zajišťuje podání „pravé černé“. Přístroj zároveň pokrývá průmyslové barevné standardy, jako je AdobeRGB a DCI-P3. Disponuje Ultra HD 4K rozlišením a dobou odezvy 0,1 ms. Mimo jiné také podporuje USB typ C.
  • Dell UltraSharp InfinityEdge monitory mají displeje s ultratenkými rámečky. K dispozici je také volitelné rameno, které nabízí větší flexibilitu pro přizpůsobení a integrovanou správu kabelů.

Dell UltraSharp 24 Wireless monitor je vybaven technologiemi, které umožňují uživatelům zobrazovat obsah z notebooků se systémem Windows a ze smartphonů se systémem Android souběžně.

Dell Dock a Dell Thunderbolt Dock

Dell Dock a Dell Thunderbolt Dock nabízejí možnost integrovat monitory, myši a externí klávesnice. Oba doky jsou vybaveny novou generací USB typu C podporující přenos dat, videa a napájení skrze jediný kabel. Dell Dock je vhodný pro práci u stolu, v hotelových kioscích a flexibilních pracovištích, kde jeden stůl využívá více lidí. Dell Thunderbolt Dock s technologií Intel Thunderbolt 3 je společníkem pro pokročilé uživatele a zákazníky s pracovními stanicemi, jakými jsou například klienti s Dell Precision.

Podobné články

Dell: notebooky Alienware m15 a m17

6. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Alienware má soutěživost v krvi. Chce být neustále na špičce, a proto ve všech produktech využívá nejmodernější technologie. Výjimkou není ani nová řada herních sestav, která staví na osvědčených principech, designu a výkonu Alienware, a posouvá je na novou úroveň. Jedním z jejích představitelů jsou i inovované modely modely m15 a m17. Čtěte více

HP přináší novinky připravené pro kancelářskou práci z domova

3. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila nové přírůstky v portfoliu osobních počítačů, které byly navrženy s ohledem na zachování produktivity práce – ať už uživatelé budou pokračovat v práci z domova nebo se připravují na návrat do kanceláře. Čtěte více

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Dell představil nové notebooky XPS 15 a XPS 17

25. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell uvedla na trh nové notebooky z populární série XPS v podobě přepracovaného 15" modelu a zbrusu nové 17" varianty. Novinky se pyšní inovovaným designem i nasazením nejnovějších technologií. Čtěte více