Nová generace profesionálních monitorů BenQ PhotoVue míří na trh

17. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Nové modely SW272U a SW272Q z řady PhotoVue určené fotografům nabízí 27" úhlopříčku, rozlišení 4K, respektive 2K, technologii Fine-Coating a certifikovanou kvalitu barev. Novinky jsou dalšími reprezentanty v cestě za perfektní barevnou reprodukcí a nabízí technologii AQCOLOR pro široké pokrytí barevného prostoru, přesnost, jednotnost a konzistenci barev.

Monitory BenQ PhotoVue využívají patentovanou technologii AQCOLOR, která zajišťuje individuální kvalitu barev každého modelu z výroby, kterou dále vylepšuje nový panel s technologií Fine-Coating. Tento panel vlastní certifikaci TÜV Rheinland pro své vynikající antireflexní vlastnosti, což ve výsledku znamená efekt obrazovky podobný papíru. V kombinaci s aplikací BenQ Paper Color Sync poskytuje 99% pokrytí Adobe RGB, DCI-P3, a Display P3 s přesností delta E≤1,5, čímž se stává špičkovou platformou pro přesné úpravy fotografií a následný tištěný výstup.

Vylepšení se dočkaly také technologie Uniformity a Color Consistency, které umocňují celkový barevný výkon monitorů a využívají přesné prvky ke kontrole stovek dílčích oblastí obrazovky. Výsledkem jsou přesné barvy rovnoměrně na celém displeji, případně dokonalé sladění barev na více monitorech.

Monitory BenQ SW272U a SW272Q mají také certifikáty Pantone Validated, Pantone SkinTone a CalMan Verified, které získaly na základě testů barevného výkonu a kalibrace barev. Hardwarovou kalibraci usnadňuje Palette Master Ultimate, software BenQ pro správu barev. Monitory plně podporují také Calman, Colorspace a další kalibrační řešení třetích stran.

Ostatní vlastnosti

Nová generace modelů PhotoVue je opět vybavena odnímatelným stínítkem, které umožňuje jeho využití jak pro samostatnou obrazovku, tak i sestavu více monitorů. Celkový funkční design pak doplňuje také koženková podložka pro bezpečné umístění fotoaparátů, kalibračních sond a dalších zařízení. Monitory jsou vybaveny USB-C připojením pro 90W napájení.

Závazek společnosti BenQ k náročným zákazníkům a celému trhu profesionálním uživatelů monitorů dokládá také partnerství s Pantone, která je reprezentantem celosvětové komunity profesionálů, pokud jde o přesnost barev. Nové modely jsou dodávány s ročním předplatným služby Pantone Connect Premium, která umožňuje spolupráci napříč odvětvím díky sdílení přesné palety barev.

Ceny a dostupnost

BenQ SW272U je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 31 990 Kč s DPH v České republice a 1 365 eur s DPH na Slovensku.

BenQ SW272Q bude k dispozici v průběhu srpna 2023 za doporučenou koncovou cenu 25 990 Kč s DPH v České republice a 1 106 eur s DPH na Slovensku.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

BenQ: monitor PD3225U

13. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh monitor PD3225U, který rozšířil její nabídku oceňovaných displejů určených pro designery, fotografy a tvůrce obsahu. Monitor je vybaven IPS Black panelem a díky funkcím jako Color Match nebo iKeyboard Control je vhodný zejména pro majitele počítačů Apple. Čtěte více

Globální trh s monitory se ve 4. čtvrtletí 2023 vrátil k růstu. Mírné oživení by mělo pokračovat

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačových monitorů zakončil rok 2023 pozitivně – v posledním loňském kvartále se podle IDC prodalo 31,9 milionu zařízení. Výsledný meziroční růst na úrovni 3,8 % za čtvrtý kvartál tak dokonce mírně překonal původní prognózu, jež předpokládala růst o 3,2 %. Čtěte více

Dell: nové monitory řady P a S

6. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nové monitory řady P a S, které vyhoví potřebám širokého spektra uživatelů v různých cenových hladinách. Monitory řady P jsou určené profesionálům ve firmách, kteří chtějí maximalizovat produktivitu práce, zatímco monitory řady S jsou určené pro rodiny, studenty a běžné spotřebitele, kteří hledají zábavu a pohodlí. Čtěte více

ViewSonic představil svůj první herní OLED monitor

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila 27" herní OLED monitor XG272-2K-OLED. Použitý panel poskytuje výjimečně živé barvy a ostré kontrasty. Ostrý obraz a mimořádně rychlou odezvu pak zaručuje kombinace obnovovací frekvence 240 Hz a doby odezvy až 0,01 ms. Vedle svých funkcí monitor zaujme také elegantním bílým provedením s hladkými liniemi. Čtěte více