Nová generace „pevného“ bezdrátového internetu od O2 využívá 5G

7. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
5G Internet na doma přináší stabilní připojení do půl milionu domácností v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem. Dostupnost bude O2 průběžně rozšiřovat. Výhodou je jednoduchá instalace i výkonné a bezpečné připojení s Wi-Fi 6.

Chování zákazníků na internetu se v uplynulých letech dramaticky změnilo. „Lidé pracují a učí se z domova, sledují videa na streamovacích službách a hrají online hry. Už jim zdaleka nestačí internetové připojení jako před pár lety,“ vysvětlil Martin Čejka, ředitel fixních služeb v O2 s tím, že s novými trendy přichází i zvyšující se nároky na stabilní a rychlé připojení. „V mnoha oblastech přitom bohužel není kvalitní přístup k internetu dostupný. Třeba malí lokální poskytovatelé bezdrátového internetu často využívají zastaralé technologie, jejich připojení nezvládá nápor ve špičkách a dochází k jeho zhoršení při nepříznivém počasí,“ dodal Čejka. Podle aktuálního měření DSL.cz přitom průměrné rychlosti u drobných poskytovatelů bezdrátového internetu nepřesahují 27 Mb/s.

Na zvyšující se potřeby domácností naopak O2 reaguje posilováním své fixní i mobilní sítě. „Díky investicím do optiky, bondingu i rozsáhlé obměně a modernizaci radiové sítě můžeme našim zákazníkům nabízet stabilní a rychlý internet na více adresách,“ poznamenal Čejka. Od ledna navíc O2 uvádí na český trh první 5G modem nazvaný O2 5G Box. Nabízet ho plánuje v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem.

O2 5G Box

Svým majitelům nabídne O2 5G Box atraktivní design a Wi-Fi 6, díky které se k novému modemu může připojit až 30 zařízení. „Zprovoznění O2 5G Boxu je přitom velice snadné a zvládne ho opravdu každý. Stačí vyndat modem z krabice, zapojit do zásuvky a můžete hned začít surfovat,“ uvedla Markéta Popelková, produktová manažerka z O2. Návštěva technika a vrtání přitom nejsou vůbec zapotřebí.

Prodej nového modemu zahájí operátor v lednu. Zákazníci O2 si jej mohou pořídit k Internetu na doma na splátky bez navýšení, a to za 99 korun měsíčně po dobu 60 měsíců. Samozřejmostí je i prodloužená záruka na pět let.

Stabilní a rychlý internet i tam, kde to dříve nebylo možné

Nové zařízení přinese do českých domácností stabilní a rychlý internet vzduchem s rychlostí 50Mb/s. To je rychlost, která také odpovídá nejoblíbenějšímu tarifu mezi zákazníky O2 a bez problémů uspokojí potřeby běžné domácnosti. „S pokračujícím pokrýváním Česka sítěmi 5G a modernizací a zvyšováním kapacity naší mobilní sítě plánujeme do budoucna také rychlosti navýšit,“ uzavřel Čejka.

Připojení s rychlostí 50 Mb/s vyjde zákazníka na 399 korun měsíčně a pořídit si jej může 500 tisíc domácností, na jejichž adresách není momentálně dostupný rychlejší internet. Do konce roku plánuje O2 dostupnost díky pokračující výstavbě 5G navýšit na 900 tisíc domácností.

Podobné články

QNAP: optický 25GbE řízený switch QSW-M5216-1T

16. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Qnap)
Společnost QNAP představila svůj první optický 25GbE řízený switch QSW-M5216-1T. Novinka díky 16 optickým portům 25GbE SFP28, portu 10GBASE-T a podpoře správy úrovně L2 prostřednictvím uživatelsky přívětivého webového rozhraní pomáhá malým a středním podnikům s upgradem páteřní sítě pro posílení výkonu úložišť, virtualizace i aplikací umělé inteligence. Čtěte více

Sophos představil vlastní řadu přepínačů

14. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Sophos představil řadu přepínačů Sophos Switch Series, která zahrnuje přepínače pro přístupovou vrstvu sítě, jež slouží k připojení, napájení a řízení přístupu zařízení v lokální síti. Nová nabídka rozšiřuje portfolio společnosti Sophos pro zajištění bezpečného přístupu, které zahrnuje rovněž zařízení Sophos Firewall a Sophos Wireless. Čtěte více

TP-Link představil Wi-Fi 6E router s mechanicky otočnými anténami a další novinky

11. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
TP-Link představil řadu novinek pro letošní rok v čele s třípásmovým Wi-Fi 6E AXE11000 routerem Archer AXE200 Omni s mechanicky otočnými anténami. Mezi další nová zařízení patří např. čtyřpásmový WiFi 6E router AXE16000 (Archer AXE300) nebo třípásmový Mesh systém s 10G portem Deco Wi Fi 6E AXE11000. Čtěte více

CSIRT prověřil bezpečnost routerů Turris

4. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Turris)
Český výrobce superbezpečných routerů Turris nechal otestovat zabezpečení svých zařízení Národním CSIRTem (Computer Security Incident Response Team). Výsledek potvrdil bezpečnost síťových služeb routeru včetně vlastního dynamického firewallu Turris a bezpečnostního systému Turris Sentinel. Během penetračního testování nebyla nalezena žádná kritická zranitelnost. Čtěte více