Nová generace „pevného“ bezdrátového internetu od O2 využívá 5G

7. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
5G Internet na doma přináší stabilní připojení do půl milionu domácností v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem. Dostupnost bude O2 průběžně rozšiřovat. Výhodou je jednoduchá instalace i výkonné a bezpečné připojení s Wi-Fi 6.

Chování zákazníků na internetu se v uplynulých letech dramaticky změnilo. „Lidé pracují a učí se z domova, sledují videa na streamovacích službách a hrají online hry. Už jim zdaleka nestačí internetové připojení jako před pár lety,“ vysvětlil Martin Čejka, ředitel fixních služeb v O2 s tím, že s novými trendy přichází i zvyšující se nároky na stabilní a rychlé připojení. „V mnoha oblastech přitom bohužel není kvalitní přístup k internetu dostupný. Třeba malí lokální poskytovatelé bezdrátového internetu často využívají zastaralé technologie, jejich připojení nezvládá nápor ve špičkách a dochází k jeho zhoršení při nepříznivém počasí,“ dodal Čejka. Podle aktuálního měření DSL.cz přitom průměrné rychlosti u drobných poskytovatelů bezdrátového internetu nepřesahují 27 Mb/s.

Na zvyšující se potřeby domácností naopak O2 reaguje posilováním své fixní i mobilní sítě. „Díky investicím do optiky, bondingu i rozsáhlé obměně a modernizaci radiové sítě můžeme našim zákazníkům nabízet stabilní a rychlý internet na více adresách,“ poznamenal Čejka. Od ledna navíc O2 uvádí na český trh první 5G modem nazvaný O2 5G Box. Nabízet ho plánuje v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem.

O2 5G Box

Svým majitelům nabídne O2 5G Box atraktivní design a Wi-Fi 6, díky které se k novému modemu může připojit až 30 zařízení. „Zprovoznění O2 5G Boxu je přitom velice snadné a zvládne ho opravdu každý. Stačí vyndat modem z krabice, zapojit do zásuvky a můžete hned začít surfovat,“ uvedla Markéta Popelková, produktová manažerka z O2. Návštěva technika a vrtání přitom nejsou vůbec zapotřebí.

Prodej nového modemu zahájí operátor v lednu. Zákazníci O2 si jej mohou pořídit k Internetu na doma na splátky bez navýšení, a to za 99 korun měsíčně po dobu 60 měsíců. Samozřejmostí je i prodloužená záruka na pět let.

Stabilní a rychlý internet i tam, kde to dříve nebylo možné

Nové zařízení přinese do českých domácností stabilní a rychlý internet vzduchem s rychlostí 50Mb/s. To je rychlost, která také odpovídá nejoblíbenějšímu tarifu mezi zákazníky O2 a bez problémů uspokojí potřeby běžné domácnosti. „S pokračujícím pokrýváním Česka sítěmi 5G a modernizací a zvyšováním kapacity naší mobilní sítě plánujeme do budoucna také rychlosti navýšit,“ uzavřel Čejka.

Připojení s rychlostí 50 Mb/s vyjde zákazníka na 399 korun měsíčně a pořídit si jej může 500 tisíc domácností, na jejichž adresách není momentálně dostupný rychlejší internet. Do konce roku plánuje O2 dostupnost díky pokračující výstavbě 5G navýšit na 900 tisíc domácností.

Podobné články

Produkty Wi-Tek v distribuci Express Alarm Czech

10. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Express Alarm Czech)
Společnost Express Alarm Czech uvedla na český trh produkty výrobce Wireless-Tek Technology Limited (Wi-Tek). V nabídce výrobce se nachází venkovní i standardní PoE switche, PoE repeatery, splittery a injektory, bezdrátová pojítka, routery nebo access pointy. Čtěte více

Netgear: přepínač MS108UP

30. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear představila nespravovaný multigigabitový Ultra60 PoE++ přepínač MS108UP. Novinka je vhodným společníkem přístupových bodů s Wi-Fi 6, které nacházejí využití zejména v malých a středně velkých firmách nebo v domácích kancelářích. Čtěte více

Nové přístupové body TP-Link pro vnitřní i venkovní použití

22. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila bezdrátové dvoupásmové přístupové body EAP610-Outdoor (AX1800) a EAP653 (AX3000), které nabízejí podporu standardu Wi-Fi 6 a jsou určeny pro využití v exteriéru a interiéru. Čtěte více

Nejkratší cesta k SDS vede přes VMware a Lenovo

18. 7. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data Distribution)
Softwarově definovaná úložiště (SDS) už přestala být technologickým výstřelkem a díky jednoduchosti, rychlosti a škálovatelnosti se stále více prosazují jako optimální řešení ukládání dat. Světovým průkopníkem filozofie přechodu od hardwarově orientovaných produktů k produktům založeným na softwaru v kombinaci s komoditním hardwarem je VMware vSAN. Nejjednodušší a nejrychlejší cestu k SDS představují servery Lenovo již předem plně připravené a konfigurované pro nasazení VMware vSAN technologie. Čtěte více