Nová generace herních úložišť WD zaujme výkonem i barvami

5. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Tři inovativní a vysoce výkonná zařízení využívající SSD jsou postavena na míru požadavkům hráčů počítačových her a rozšiřují jejich výbavu o nástroje, které vyžadují pro optimalizaci svých herních sestav.

Společnost Western Digital napomáhá hráčům počítačových her vylepšit jejich herní sestavy a počítače a adaptovat je na nové rozvíjející se platformy her nové generace. Důkazem je uvedení tří nových nastupujících produktů a ukládacích řešení v řadě WD_Black. Mezi novinkami je první NVMe SSD s technologií PCIe Gen4, dále plně bootovatelné zařízení AIC (add-in-card) Gen3 x8 a herní dokovací stanice s NVMe SSD a technologií Thunderbolt 3. Všechny novinky mají RGB podsvícení a zvyšují tím svoji atraktivitu.

Nejnovější produkty v řadě WD_Black

WD_BLACK SN850 NVMe SSD: SSD navržené pro poskytování maximálního výkonu technologie PCIe Gen4. Produkt, který je již nyní připraven na budoucí nároky, poskytne vysoké rychlosti čtení/zápisu a to až 7 000/5 300 MB/s (1TB model). Nový disk má vlastní ovladač WD_Black G2 a je optimalizovaný pro náročné hraní (není vhodný pro NAS nebo serverová prostředí). SSD využívá novou technologii vyrovnávací paměti a k vysokému výkonu se přidávají i vylepšené hodnoty hloubky fronty a umožňují jak hráčům, tak každodenním uživatelům bezproblémové startování aplikací. Začátkem příštího roku bude k dostání model s chladičem a RGB podsvícením pro vylepšení vzhledu sestavy. Chladič snižuje zahřívání a zvyšuje výkon.

SSD WD_BLACK SN850 NVMe ve verzi bez chladiče bude dostupné v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB za cenu od 140 EUR.

WD_BLACK AN1500 NVMe SSD Add-in-Card: Zařízení pro hráče, kteří chtějí dosahovat i u současné počítačové sestavy dosahovat výkonu srovnatelnými s novou generací úložišť a rozhraní. Tato plně bootovatelná, plug-and-play karta AIC je jedním z nejrychlejších řešení s technologií PCIe Gen3 x8 na trhu. Základem jsou dvě SSD v režimu RAID 0 a technologie PCIe Gen3 x8, což umožňuje dosáhnout na rychlosti načítání až 6 500 MB/s a rychlosti zápisu až 4 100 MB/s (platí pro 2TB a 4TB modely). Karta je doplněna nastavitelným RGB podsvícením (pouze Windows) pro zvýšení dojmu a výsledného efektu herní sestavy. Dále karta disponuje integrovaným chladičem, který vítězí nad zahříváním, snižuje teplotu a udržuje stabilní výkon.

Zařízení SSD WD_BLACK AN1500 NVMe Add-in-Card je dostupné v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB Ceny začínají na 272 EUR.

Dokovací stanice WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD: Kompaktní dokovací stanice poskytuje vysoký výkon s přednostmi SSD, má designový chladič a mění notebook kompatibilní s rozhraním Thunderbolt 3 na integrovaný herní počítač. Toto optimální řešení pro všechny hráče, kteří chtějí zefektivnit svoji herní sestavu, nabízí vysoké rychlosti pomocí technologie NVMe, více kapacity pro hry a početné porty pro periferie – vše je pak napájeno připojením jediného kabelu Thunderbolt 3. Dokovací stanice SSD WD_BLACK D50 Game Dock NVMe je doplněna nastavitelným RGB podsvícením řízeným pomocí ovládacího panelu WD_BLACK Dashboard (pouze Windows).

Dokovací stanice SSD WD_BLACK D50 Game Dock NVMe je k dostání v kapacitě 1 TB a 2 TB. Cena začíná na 491 EUR. Dostupná je i verze bez SSD disku za cenu od 299 EUR.

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

WD: SSD disk Elements SE

15. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Nové přenosné externí SSD WD Elements SE kombinuje elegantní design, miniaturní rozměry a výkon i kapacitu moderního úložiště založeného na flash paměti. Jde o praktické řešení pro domácí uživatele, kteří potřebují rychle přenášet data mezi svými stolními i přenosnými počítači či dalšími zařízeními. Čtěte více

ADATA představila řadu nových produktů

10. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost ADATA na své online akci Xtreme Innovation uvedla řadu nových produktů ze segmentů výkonných DRAM modulů, NAND flash produktů, mobilního příslušenství či herních produktů. Akce se konala v době oslav dvacátého výročí společnosti ADATA, které probíhají po celý rok 2021. Čtěte více

Kingston Digital dodává U.2 NVMe SSD disk DC1500M pro datová centra

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston zahájil prodej U.2 NVMe PCIe SSD DC1500M, který je určen pro datová centra a smíšenou provozní zátěž. DC1500M využívá rozhraní NVMe PCIe 3.0 ×4 a má předvídatelný výkon při náhodném čtení/zápisu i předvídatelnou latenci v širokém rozsahu pracovních zátěží. Čtěte více

Prodej HDD i SSD čeká slibný růst

23. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Ačkoli byly segmenty HDD i SSD výrazně ovlivněny covidovou pandemií, podle IDC je čeká v nejbližších letech světlá budoucnost, protože požadavky na ukládání stále většího množství vznikajících dat přicházejí ze všech možných sektorů ekonomiky a hospodářství. Čtěte více