Nová aktualizace uživatelského rozhraní One UI 6.1 rozšiřuje technologii Galaxy AI do dalších zařízení

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung nasazuje umělou inteligenci Galaxy AI do většího počtu zařízení prostřednictvím aktualizovaného uživatelského rozhraní One UI 6.1. Mobilní umělá inteligence se tak dostane k podstatně většímu počtu uživatelů – od konce března ji budou moci postupně využít i majitelé telefonů řady Galaxy S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 a tabletů řady Tab S9.

I starší modely se tak v mnohém vyrovnají nové řadě Galaxy S24 a jejich uživatelé si budou moci vychutnat výhody plynoucí z hybridní koncepce, kdy některé funkce s umělou inteligencí fungují přímo v zařízení a jiné v cloudu.

Komunikace, která překonává bariéry

Majitelé vybraných starších modelů s aktualizovaným uživatelským rozhraním budou mít k dispozici například jedinečné komunikační možnosti a funkce. Mezi ně patří třeba možnost upravit citové zabarvení zprávy a překládat texty ze 13 různých jazyků pomocí funkce Textový asistent. K dispozici bude rovněž funkce Simultánní překlad, která umí v reálném čase překládat telefonní hovory v hlasové či textové formě. Díky funkci Tlumočník se uživatelé budou moci zapojit do konverzace s místními obyvateli na cestách – i tyto hovory se budou v reálném čase automaticky překládat v rozděleném okně na displeji.

Bezkonkurenční produktivita

Integrace technologie Galaxy AI do širšího ekosystému Galaxy rovněž umožní zapojit umělou inteligenci do běžných každodenních činností, což výrazně zvýší jejich efektivitu. Vyhledávání dokáže značně vylepšit funkce Circle to Search with Google, díky níž se uživatelé k relevantním a užitečným výsledkům dostanou pomocí jednoduchých gest.

K dispozici budou i další šikovné funkce, například Asistent poznámek, umožňující formátovat, shrnovat a překládat poznámky, nebo Asistent pro procházení webových stránek s možností vytvářet přehledná shrnutí článků z médií. Funkce Asistent přepisu zase usnadňuje přepis záznamů ze schůzek, případně i jejich shrnutí či překlad.

Spousta možností pro kreativní jedince

Umělá inteligence Galaxy AI samozřejmě přijde vhod i uživatelům s tvůrčími sklony. Po aktualizaci se například výrazným způsobem rozšíří kreativní možnosti práce s fotografiemi. Pomocí funkce Generativní úpravy lze například pomocí umělé inteligence snadno měnit velikost, polohu či orientaci objektů v záběru. Funkce Návrhy úpravzrychluje a usnadňuje nejrůznější úpravy snímků. A při natáčení není nutné opakovat záběry – funkce Okamžité zpomalení vygeneruje další okénka a přidá je do původního záznamu, což umožňuje film zpomalit a nechat náležitě vyniknout působivé akční chvilky.

A tím kreativní možnosti nekončí. Uživatelé si můžou mnohem lépe přizpůsobit i samotný vzhled telefonu nebo tabletu, umělá inteligence umí například vytvářet působivé obrazy coby pozadí pracovní plochy.

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Ilustrační foto (Motorola)

Samsung se znovu stal nejprodávanější značkou chytrých telefonů

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2024 podle IDC meziročně vzrostl o 7,8 % a Samsung se znovu vyhoupl do pozice nejprodávanějšího výrobce. Čtěte více

Motorola: chytrý telefon edge 50 ultra

28. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Nové telefony řady Motorola edge 50, včetně vlajkové lodi edge 50 ultra, přinášejí exkluzivní materiály, vysoký výkon, vylepšený design nebo pokročilý systém fotoaparátů, který obsahuje vylepšení na bázi umělé inteligence. Novinka zaujme také fotoaparátem a displejem s certifikací společnosti Pantone. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více

New Calling od Huawei přinese nový rozměr komunikace

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei pracuje na rozvoji a standardizaci technologie New Calling (NC), jež přináší pokročilé možnosti pro telefonní a videohovory, které díky ní mohou být kvalitnější, chytřejší a interaktivnější. Nabízí širokou škálu funkcí, včetně UHD hlasových a video hovorů, a umožní rozvoj služeb jako okamžitý inteligentní překlad, využití rozšířené reality a rozvoj interaktivních klientských nabídek. Čtěte více