Notebooky HP s procesory AMD jsou ideální pro práci na dálku

15. 5. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Multitasking a vysoká mobilita jsou dnes při práci na počítači naprosto zásadní. Drtivá většina uživatelů totiž ke své práci potřebuje několik aplikací – prohlížeč, textový editor, CRM, e-mail a řadu dalších… Je zapotřebí, aby byl počítač nejen dostatečně výkonný, ale také plně mobilní, aby mohli uživatelé pracovat pohodlně odkudkoliv. Jak si v tomto ohledu stojí notebooky od HP s procesory AMD?

Jak už bylo řečeno mockrát – procesor je jednou z klíčových komponent, které mají vliv na plynulý provoz celého počítače. Když se přesuneme do útlých „unibody“ šasi dnešních moderních notebooků, musíme uznat, že v poslední dekádě došlo k prudkému vývoji. Notebookové procesory se zmenšily, díky inovativním výrobním technologiím násobně narostl jejich výkon, zvýšil se počet jader i vláken, došlo k vylepšení chlazení, a to vše bez negativního dopadu na výdrž baterie. Díky tomu se staly notebooky skutečně mobilními a výkonnými pracovními nástroji, které řada profesionálů upřednostnila před stolními počítači. A vzhledem k tomu, že práce na dálku bude i nadále důležitější, je nasnadě, že bude po nových zařízeních růst poptávka.

Efektivita a práce na dálku

Práce na dálku v posledních měsících zintenzivnila. Ukázalo se, že je home office nejen praktickým, ale i efektivním řešením. Není proto divu, že řada společností prohlašuje, že své zaměstnance (nebo alespoň část) nechá pracovat z domova i nadále, až opadnou veškerá bezpečnostní opatření. Není také vyloučené, že se podobná situace nebude ještě někdy opakovat, proto je výběr vhodné techniky v tuto chvíli správnou a prozíravou investicí do budoucna. Celkem 77 % personalistů a manažerů působících v malých a středních firmách uvádí, že největší překážkou, s níž se při práci se zaměstnanci potýkají, jsou zastaralé systémy a technologie. Řada firem proto nyní řeší, jak zaměstnance vybavit, aby jim poskytla výkonná, bezpečná zařízení, která jim umožní efektivní práci. Jak tedy vybrat ten nejlepší pracovní notebook, který bude zvládat multitasking, bude bezpečný a všestranný?

AMD jasně vede

Pokud jde o výkon, nové mobilní procesory AMD Ryzen 4000 jsou aktuální špičkou a zaručují plynulou práci, a to i v případě složitých pracovních úloh. Ryzeny 4000 poskytují v porovnání s předchozí generací o 80 % lepší výkon vyžadovaný pro práci s grafickými aplikacemi, a potvrzují tak motto, že život ubíhá příliš rychle a není v něm prostor pro pomalé notebooky. Procesory AMD jsou stále oblíbenější ve spotřebitelském segmentu, u hráčů a díky renomovaným výrobcům začínají intenzivně pronikat také do firemního segmentu – zařízení vybavená těmito procesory nabízí také společnost HP.

ProBooky od HP s procesory AMD

Notebooky HP ProBook 445 G7 a HP ProBook 455 G7 se systémem Windows 10 jsou k dispozici v různých výkonových variantách, postavených na nejnovějších mobilních procesorech AMD Ryzen 4000, které jim umožňují plnit náročné požadavky pracovního dne, zajišťují zabezpečení na několika úrovních a vyznačují se vysokou spolehlivostí. Výkonné mobilní procesory AMD Ryzen 4000 se čtyřmi, šesti nebo osmi jádry a baterie s dlouhou životností zaručují, že jsou nové ProBooky ideální pracovní zařízení.

Velký důraz HP klade u svých zařízení na bezpečnost, uživatele proto chrání integrované funkce zabezpečení a ochrana osobních údajů počínaje zabezpečením na úrovni BIOSu, přes funkce HP Sure Start, HP Sure Sense, HP Privacy Camera až po volitelné bezpečnostní řešení HP SureView Gen 3. Systém HP Sure Start pro AMD pro automatické obnovení BIOSu dokáže zajistit automatické zotavení po útocích směřujících na firmware nebo opravit poškození firmwaru bez nutnosti zásahu IT oddělení nebo uživatele. HP Sure Sense využívá umělé inteligence se schopností hlubokého učení k identifikaci a izolaci dosud neznámých útoků, čímž předchází možnému infikování počítače ještě předtím, než k němu dojde. Integrovaná kamera HP Privacy má fyzickou krytku, která kryje objektiv fotoaparátu a chrání uživatele před zlovolným sledováním; volitelný filtr HP SureView Gen 3 okamžitě zabrání kolemjdoucím zvědavcům prohlížet si obsah vaší obrazovky. Redukuje totiž viditelné světlo při pohledu zboku, takže je obrazovka tmavá a nečitelná.

Moderní zařízení

ProBooky jsou nejen výkonné díky novým procesorům AMD, ale jde také o ultratenká zařízení s plochým designem s pantem umožňujícím otevření displeje až do úhlu 180°, přičemž úspěšně prošla 19 testy dle normy MIL-STG 810G. Jsou vybavena 3D kovanou hliníkovou deskou klávesnice a dále odolným a stylovým hliníkovým krytem, v němž je zasazen prakticky bezrámečkový displej. Při použití univerzální, elegantní a prostorově úsporné dokovací stanice HP USB-C HP G5 dokážou ProBooky suplovat stolní počítač. Technologie HP Extended Range Wireless LAN umožňuje přenos na větší vzdálenost od vysílacího bodu a vysokou datovou propustnost na kratší vzdálenosti, dokáže pokrýt větší plochu a zlepšuje konektivitu v bezdrátových sítích. Volitelný router splňuje standard Wi-Fi 6, který umožňuje dosáhnout gigabitových rychlostí.

Notebooky HP ProBook 455 G7a HP ProBook 445 G7 jsou v Česku k dispozici od května za ceny od 14 990 Kč.

Štítky: 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Notebooky pro školáky a studenty

12. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Léto se láme do své druhé poloviny, a tak se nám také blíží začátek nového školního roku a návrat žáků a studentů do školních lavic a přednáškových sálů. Ruku v ruce s tím přichází také pořizování nové školní výbavy, jejíž takřka povinnou součástí je dnes i notebook. Čtěte více

IDC: Covidová krize vyhnala ve 2. čtvrtletí 2020 prodej PC v regionu EMEA do rekordních výšin

29. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej stolních a přenosných počítačů a pracovních stanic v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky zaznamenal ve 2. čtvrtletí roku 2020 nejlepší výsledky od roku 1998. Celkem se zde prodalo 20,7 milionu počítačů, na čemž mají lví podíl notebooky. Čtěte více

Nové MateBooky od Huawei přicházejí s inovativním designem a funkcemi

21. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Huawei představil novou řadu notebooků MateBook. Vlajkovou lodí řady je MateBook X Pro, následovaný MateBookem 13 a MateBooky D14 a D15. Notebooky se pyšní celokovovým tělem, displeji s tenkými rámečky, spolehlivou čtečkou otisků prstů v zapínacím tlačítku, vynikající výdrží baterie společně s rychlým nabíjením a inovativními softwarovými funkcemi. Čtěte více

Gartner: Prodej PC ve 2. čtvrtletí rostl

20. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej osobních počítačů podle Gartneru ve druhém kvartálu letošního roku meziročně vzrostl o 2,8 %. Celkem se tak prodalo 64,8 milionu zařízení. Trh se vrátil k růstu díky silné poptávce po přenosných počítačích a také vyřešení logistických potíží spojených s pandemií COVID-19. Čtěte více