Nokia představila tři tlačítkové telefony a kompaktní tablet

20. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HMD Global)
Tři nové tlačítkové telefony značky Nokia jsou alternativou pro uživatele, kteří si chtějí alespoň na chvíli odpočinout od moderních technologií nebo ocení sekundární telefon s dobrou výdrží a odolností. Tablet Nokia T10 pak oživuje kategorii snadno přenosných tabletů s úspornými rozměry, a vstupuje na trh s elegantním designem a dlouhou podporou prostřednictvím aktualizací.

Výše zmíněné novinky potvrzují závazek společnosti HMD Global zajistit přístup k technologiím co nejvíce lidem a nabízet dlouhou životnost zařízení jak v kategorii telefonů, tak nově i tabletů. Důležitým aspektem je také čas uvedení těchto cenově dostupných modelů. V této nejisté době, kdy náklady na každodenní život rostou, totiž mnoho spotřebitelů hledá příležitost, jak ušetřit.

Nokia T10: kvalitní zpracování v kapesním provedení

Kompaktní tablet Nokia T10 nabízí dostatečně výkonný osmijádrový procesor Tiger T606, kterému sekunduje v závislosti na paměťové verzi (64/32 GB) buďto 4GB nebo 3GB operační paměť. Displej s rozlišením 1 280 × 800, úhlopříčkou 8" a jasem až 450 nitů je vhodný pro sledování oblíbených seriálů i brouzdání internetem. Tablet se může pochlubit polymerovou unibody konstrukcí s nanotexturovou úpravou, která zamezuje vzniku škrábanců. Výbavu uzavírá dvojice reproduktorů, baterie o velikosti 5 250 mAh, Android 12 s příslibem dvou let hlavních aktualizací a tří let pravidelných bezpečnostních aktualizací a možnost zakoupit také LTE verzi.

Nokia 8210 4G: stylová legenda je zpět

Nový přírůstek do oblíbené řady tlačítkových telefonů „Nokia Originals“, který oslavuje ikonický model Nokia 8210 – to je nová Nokia 8210 4G. Nokia 8210 4G zaujme svým designem, charakteristickou odolností, podporou 4G, funkcí VoLTE, 2,8" displejem a intuitivním uživatelským rozhraním. Samozřejmostí je opět vynikající výdrž baterie.

Nokia 5710 XpressAudio: tlačítkový telefon pro 21. století

Nokia 5710 XpressAudio navazuje na oblíbenou Nokii 5310, ale to není zdaleka vše. Větší baterie, speciální tlačítka pro ovládání zvuku a vestavěná bezdrátová sluchátka posouvají svou praktičností hudební zážitek na zcela novou úroveň. Nokia 5710 XpressAudio je tak skvělým parťákem na dlouhé cesty a v dosaženém cíli není nic jednoduššího než bezdrátová sluchátka ukrýt zpátky do těla telefonu.

Nokia 2660 Flip: dostupné a odolné véčko

Véčkové provedení novinky Nokia 2660 Flip zaručuje komfortní vyřizování hovorů za každé situace. Tomu napomáhá i ergonomické umístění sluchátka a mikrofonu vyplývající z konstrukce zařízení. Telefon vyniká také velkým displejem, kompatibilitou s naslouchátky, výdrží na jedno nabití a velkými tlačítky, která si oblíbí zejména starší lidé. Nokia 2660 Flip nabídne také vyhrazené nouzové tlačítko, které umožňuje rychlý kontakt s nejbližšími. V případě, že dojde k neočekávané události, lze kontaktovat až pět kontaktů.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

Trh s chytrými telefony směřuje k oživení

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětové dodávky chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2023 meziročně snížily o 0,1 % na 302,8 milionu kusů. Přestože makroekonomická nejistota přetrvává, neboť trhy se potýkají s nízkou poptávkou, inflací a geopolitickým napětím, zdravé zásoby a pomalejší tempo poklesu povzbuzují některé producenty ke zvýšení výroby. Čtěte více

TTC apki se stává oficiálním distributorem odolných zařízení RugGear

8. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TTC apki)
Společnost TTC apki, která spadá do skupiny TTC, se stala oficiálním distributorem německého výrobce odolných mobilních zařízení RugGear pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Čtěte více

Neomezená mobilní data využívá dle ČTÚ už 22 % respondentů

7. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ)
Český telekomunikační úřad se v průzkumu podrobněji zaměřil na mobilní trh. Mimo jiné jsme se tak dozvěděli, že služby virtuálních operátorů využívá téměř 11 % respondentů nebo, že 39 % respondentů vynakládá na měsíční provoz svého soukromého mobilu (soukromé SIM karty) 200 až 499 Kč. Jaké další skutečnosti průzkum odhalil? Čtěte více

Samsung spouští systém Dočasné zálohy v cloudu

2. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung spustila tzv. systém Dočasné zálohy v cloudu, což je snadný a bezpečný způsob, jak chránit a přesouvat důležitá data na telefonech či tabletech. Uživatelé modelů Samsung Galaxy tak nebudou muset mít o svá data obavy, ať už jde o fotografie, videa či dokumenty. Čtěte více