Není laser jako laser...

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a NEC;)
Téma měsíce - Společnost NEC Display Solutions je průkopníkem laserové technologie a v době, kdy konkurenti snili o laserových produktech bez nutnosti výměny lamp, NEC již představilo první produkty (2014). Zajímavý na celé technologii je také fakt, že NEC jako jedna z mála společností má laser technologii zvládnutou na obou projekčních technologiích, jak DLP tak LCD.

NEC tak může zákazníkům nabídnout nejvhodnější technologii na daný účel. Pokud se bavíme v souvislosti s laserovou projekcí o dispečincích a provozech s vyšší provozní zátěží (12/7 a více), je vhodnější použití DLP technologie. Oproti tomu pro perfektní barevné podání a jemné přechody gradientů a vyšší intenzitu jasu jednotlivých barevných složek je vhodnější LCD technologie. NEC jako jeden z mála výrobců nabízí obojí.

Aktuálně společnost NEC nabízí v kategorii AV produktů 11 laserových modelů s pevnými a rovněž i výměnnými objektivy a v kategorii digitálních kin pak dalších pět strojů. Laserové technologie, jako zdroj světla podle cenové a výkonové kategorie, jsou rozděleny na Laser Fosfor, RB laser a plnohodnotný RGB laser, kde každá složka barevného spektra (R, G, B) je skutečně tvořena laserovým zdrojem světla. To vše umocněno na technologiích zpracování obrazu DLP, 3DLP a 3LCD činí z NEC skutečného lídra v laserových projektorech.

U laserových projektorů NEC, v kategorii AV techniky, není jediným benefitem dlouhá životnost zdroje světla bez nutnosti výměny lamp, ale rovněž velmi nízká hlučnost, která v režimu High Brightness činí u modelů P525 pouhých 26 dB a v ECO režimu dokonce pouhých 22 dB. Nízkých hodnot je dosahováno díky technologii chlazení Peltierovými články. Technologie chlazení je tak kompletně bezúdržbová, bez nutnosti výměny filtrů, což u konkurence není samozřejmostí.

Dalším významným argumentem pro NEC produkty (například P525) je kategorie nebezpečnosti zdroje laserového světla, v tzv. kategorii Class 1 (IEC60825-1), což je nejnižší třída nebezpečnosti u laserových zdrojů světla a není tak nutné při instalaci další bezpečností opatření.

Samozřejmostí je vysoká flexibilita instalace, nejen co se samotného umístění a orientace projektoru týče, ale rovněž implementovaná funkce vertikálního a horizontálního posunu objektivu, čímž se nabízí další možnosti instalace i v situaci, kdy projektor není fyzicky umístěn přímo v ose projekční plochy.

V NEC si uvědomujeme, že zákazník v kategorii strojů kolem 5 000 ANSI Lumenů potřebuje celou řadu vstupů, které nespočívají pouze v klasickém HDMI, DisplayPortu, nebo 15 pin D-Sub vstupu. Z toho důvodu je v projektorech NEC implementována možnost bezdrátového přenosu signálu pomocí volitelného Wi-Fi adaptéru, nebo tzv. MultiPresenter sticku. Další možností je využití dvojice síťových vstupů (v podobě vestavěného HD-Base T), nebo regulérního LAN vstupu, po kterých lze zařízení nejenom administrovat, ale rovněž zasílat obrazová data se zvukem. Pro snadnou administraci pak mohou uživatelé využít aplikaci NaViSet Administrator, která je zcela zdarma a funguje jako efektivní nástroj pro zprávu a management veškerých NEC zařízení (jak projektorů, tak i LFD LCD panelů).

V tuto chvíli máte možnost využít naši jedinečnou nabídku nákupu demo kusu laserového projektoru NEC P525UL, nebo NEC P525WL za dotovanou cenu. Za cenu lampového projektoru se tak máte možnost seznámit s unikátní laserovou technologií společnosti NEC.

Podobné články

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více

Téma měsíce: Monitory 2020

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Které trendy budou v nejbližších měsících v segmentu monitorů hlavním tahounem vývoje a pokroku? Po jakých parametrech a vlastnostech dnes zákazníci nejvíce volají a co je pro ně rozhodující při výběru? Na odpovědi od těch nejpovolanějších, tedy přímo od výrobců monitorů, se můžete těšit na následujících řádcích. Čtěte více

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více