Není laser jako laser...

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a NEC;)
Téma měsíce - Společnost NEC Display Solutions je průkopníkem laserové technologie a v době, kdy konkurenti snili o laserových produktech bez nutnosti výměny lamp, NEC již představilo první produkty (2014). Zajímavý na celé technologii je také fakt, že NEC jako jedna z mála společností má laser technologii zvládnutou na obou projekčních technologiích, jak DLP tak LCD.

NEC tak může zákazníkům nabídnout nejvhodnější technologii na daný účel. Pokud se bavíme v souvislosti s laserovou projekcí o dispečincích a provozech s vyšší provozní zátěží (12/7 a více), je vhodnější použití DLP technologie. Oproti tomu pro perfektní barevné podání a jemné přechody gradientů a vyšší intenzitu jasu jednotlivých barevných složek je vhodnější LCD technologie. NEC jako jeden z mála výrobců nabízí obojí.

Aktuálně společnost NEC nabízí v kategorii AV produktů 11 laserových modelů s pevnými a rovněž i výměnnými objektivy a v kategorii digitálních kin pak dalších pět strojů. Laserové technologie, jako zdroj světla podle cenové a výkonové kategorie, jsou rozděleny na Laser Fosfor, RB laser a plnohodnotný RGB laser, kde každá složka barevného spektra (R, G, B) je skutečně tvořena laserovým zdrojem světla. To vše umocněno na technologiích zpracování obrazu DLP, 3DLP a 3LCD činí z NEC skutečného lídra v laserových projektorech.

U laserových projektorů NEC, v kategorii AV techniky, není jediným benefitem dlouhá životnost zdroje světla bez nutnosti výměny lamp, ale rovněž velmi nízká hlučnost, která v režimu High Brightness činí u modelů P525 pouhých 26 dB a v ECO režimu dokonce pouhých 22 dB. Nízkých hodnot je dosahováno díky technologii chlazení Peltierovými články. Technologie chlazení je tak kompletně bezúdržbová, bez nutnosti výměny filtrů, což u konkurence není samozřejmostí.

Dalším významným argumentem pro NEC produkty (například P525) je kategorie nebezpečnosti zdroje laserového světla, v tzv. kategorii Class 1 (IEC60825-1), což je nejnižší třída nebezpečnosti u laserových zdrojů světla a není tak nutné při instalaci další bezpečností opatření.

Samozřejmostí je vysoká flexibilita instalace, nejen co se samotného umístění a orientace projektoru týče, ale rovněž implementovaná funkce vertikálního a horizontálního posunu objektivu, čímž se nabízí další možnosti instalace i v situaci, kdy projektor není fyzicky umístěn přímo v ose projekční plochy.

V NEC si uvědomujeme, že zákazník v kategorii strojů kolem 5 000 ANSI Lumenů potřebuje celou řadu vstupů, které nespočívají pouze v klasickém HDMI, DisplayPortu, nebo 15 pin D-Sub vstupu. Z toho důvodu je v projektorech NEC implementována možnost bezdrátového přenosu signálu pomocí volitelného Wi-Fi adaptéru, nebo tzv. MultiPresenter sticku. Další možností je využití dvojice síťových vstupů (v podobě vestavěného HD-Base T), nebo regulérního LAN vstupu, po kterých lze zařízení nejenom administrovat, ale rovněž zasílat obrazová data se zvukem. Pro snadnou administraci pak mohou uživatelé využít aplikaci NaViSet Administrator, která je zcela zdarma a funguje jako efektivní nástroj pro zprávu a management veškerých NEC zařízení (jak projektorů, tak i LFD LCD panelů).

V tuto chvíli máte možnost využít naši jedinečnou nabídku nákupu demo kusu laserového projektoru NEC P525UL, nebo NEC P525WL za dotovanou cenu. Za cenu lampového projektoru se tak máte možnost seznámit s unikátní laserovou technologií společnosti NEC.

Štítky: 

Podobné články

Problémy s tiskem etiket v pivovaru Antoš vyřešila tiskárna Epson ColorWorks

25. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Téma měsíce - Největší devízou pivovaru Antoš je široký záběr a variabilita nabídky. Jedním z problémů, se kterým se firma potýkala, bylo zajištění tisku etiket na jednotlivé produkty. Komplikaci vyřešila tiskárna Epson ColorWorks C7500, inkoustový přístroj s permanentní tiskovou hlavou určený pro profesionální produkci barevných etiket. Čtěte více

Panasonic vybavil zobrazovací technikou jedno z nejlepších multifunkčních center ve střední a východní Evropě

22. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Panasonic)
Téma měsíce - Cubex Centrum Praha je moderní multifunkční centrum, které se nachází v lokalitě „pražského City“ na Pankráci. Díky unikátnosti a variabilitě jeho interiérů spolu se špičkovým prezentačním videosystémem se řadí mezi naprostou špičku ve střední a východní Evropě. Čtěte více

Vysoká produktivita při zachování udržitelnosti přinese byznys i resellerům

19. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Téma měsíce - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic má na evropském i tuzemském trhu velmi silnou pozici a neustále přináší novinky, které by pomohly koncovým uživatelům zvyšovat produktivitu a resellerům zisky. Čtěte více

První kalibrační software pro fotografické monitory EIZO, který „mluví“ česky!

7. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Eizo)
Téma měsíce - Obvykle je podobný komentář věnován nějakému pokrokovému hardwarovu. Tentokrát však bude věnován kalibračnímu softwaru, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a zároveň bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. Čtěte více