Nejnovější pracovní stanice Lenovo posouvají (výkonové) limity

23. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila nejnovější modely ISV certifikovaných pracovních stanic z řady ThinkStation a ThinkPad navržených pro provoz nejnáročnějšího softwaru. Stanice ThinkStation P3 Tower, Ultra a Tiny přináší vysoký výkon spolu s flexibilní konfigurací a všestranným provedením. Modely ThinkPad P16 Gen 2, P1 Gen 6, P16v i, P16s i Gen 2 a P14s i Gen 4 se pak navíc neztratí ani na cestách.

Pracovní stanice Lenovo (tzv. workstations) jsou navrženy tak, aby s každou další generací posouvaly výkon, zároveň však zůstávaly spolehlivé a pomáhaly uživatelům v různých průmyslových odvětvích. Zákazníci si je navíc mohou nakonfigurovat na míru s využitím nejmodernějších komponent, jako jsou procesory Intel Core 13. generace či profesionální grafické karty řady NVIDIA RTX. Pracovní stanice Lenovo zároveň podporují nejnovější operační systémy včetně Windows 11 a Linuxu.

Nová definice všestrannosti stolních pracovních stanic

Nová generace stolních pracovních stanic Lenovo zvyšuje výkon i v případě modelů nejnižší řady a přináší výběr z různých velikostí a konstrukčních provedení šasi, které lze škálovat podle potřeb různých oborů, hybridních pracovních prostor i pracovních postupů.

Stolní pracovní stanice řady ThinkStation P3 jsou dostupné i ve zcela novém provedení typu Tower vytvořeném pro kritickou pracovní zátěž. Toto provedení je vhodné např. pro designéry, inženýry a studenty, kteří hledají vhodný poměr ceny a výkonu, flexibilitu a rozšiřitelnost. Pracovní stanice ThinkStation P3 Tower podporuje díky svému rozšířenému šasi větší napájecí zdroje až do 1 100 W a přináší více možností konfigurace úložiště s kapacitou až 26 TB.Workstation ThinkStation P3 Ultra se naopak chlubí úsporným šasi s objemem menším než čtyři litry, přesto si však poradí i s náročnými úlohami a snadno se přizpůsobí měnícím se hybridním pracovním prostorům.

ThinkStation P3 Tiny je navržena pro nasazení v místech, kam se jiné pracovní stanice nedostanou. Díky šasi o objemu jeden litr se P3 Tiny vejde prakticky kamkoliv.

  • ThinkStation P3 Tower: Rozšiřitelná pracovní stanice typu Tower, která je navíc k dispozici za dostupnou cenu, umožňuje vybírat i z procesorů Intel Core 13. generace a grafik až NVIDIA RTX A5500. Stanice zvládněte kriticky důležité úkoly napříč různými průmyslovými odvětvími. P3 Tower podporuje až 128 GB DDR5 paměti, pojme až šest úložišť a disponuje čtyřmi rozšiřujícími PCIe sloty. To vše doplňuje zdroj s výkonem až 1 100W.
  • ThinkStation P3 Ultra: Pracovní stanice v šasi menším než čtyři litry je ideální pro náročné pracovní postupy v hybridních, odlehlých nebo hůře dostupných místech. Chytrý kompaktní design obsahuje až grafiku NVIDIA RTX A5500 a volitelný BMC (baseboard management controller), který bude uveden na trh později v tomto roce a umožňuje pokročilé vzdálené monitorování a správu systémů.
  • ThinkStation P3 Tiny: Šasi typu Tiny je navržena tak, aby se dala umístit i tam, kam ostatní nemohou. Navzdory objemu jeden litr malý jde o zařízení s širokými možnostmi montáže. Díky ISV certifikacím a grafice až NVIDIA T1000, která podporuje až šest displejů, dokáže ThinkStation P3 Tiny podpořit architekty, inženýry, finanční analytiky, zdravotníky a pedagogy konceptu STEM v jejich práci prakticky kdekoliv.

Přenosné pracovní stanice řady ThinkPad P

Mobilní pracovní stanice ThinkPad jsou synonymem výkonu, prémiového designu a odolnosti. Nejnovější modely z řady ThinkPad P přinášejí inovace zaměřené na hybridní práci a zároveň poskytují vysoký výkon, což umožňuje uživatelům zvládnout více práce v kanceláři i na cestách. Čtvrtá generace ThinkPadu P14s i a druhá generace ThinkPadu P16s i cílí na zákazníky, kteří hledají optimální kombinaci výkonu a ceny, aniž by byla ohrožena bezpečnost a odolnost jejich zařízení.

Workstation ThinkPad P16v i je navržen tak, aby překlenul rozdíl mezi základními a špičkovými pracovními stanicemi. Je vytvořen pro tvůrce, kteří od svých laptopů vyžadují více výkonu pro práci s náročnými aplikacemi. Tato pracovní stanice je vybavena procesory Intel Core řady H, pokročilou grafikou a nejnovějšími bezpečnostními funkcemi pro ochranu cenných dat a uživatelské identity na cestách.

Opravdu vysoký výkon pak přináší mobilní pracovní stanice ThinkPad P16 2. generace a ThinkPad P1 6. generace, které umožňují uživatelům provádět složité pracovní postupy jako je rendering ve vysokém rozlišení či práci se špičkovým VR i mimo kancelář. ThinkPad P16 Gen 2 se zaměřuje na hrubý výkon a díky mobilním CPU nejvyšší třídy se blíží výkonu stolních pracovních stanic. Zároveň přináší mobilní profesionální grafické karty NVIDIA RTX a vůbec nejvyšší kapacitu paměti (až 192 GB) dostupnou v mobilní pracovní stanici. Šestá generace ThinkPad P1 se pak zaměřuje na špičkový výkon v tenkém a lehkém provedení bez kompromisů v oblasti výkonu nebo odolnosti.Spolu se zbytkem portfolia řady ThinkPad představeným na začátku letošního rok, zvyšují nejnovější mobilní pracovní stanice podíl použitých recyklovaných materiálů a PCC plastů ve vybraných komponentech. Tato strategie je v souladu se zaměřením společnosti Lenovo na podporu oběhového hospodářství a cílem společnosti Lenovo integrovat do roku 2025 recyklovaný materiál do všech svých produktů z oblasti osobních počítačů.

  • ThinkPad P16 Gen 2: Nejvýkonnější 16" mobilní pracovní stanice Lenovo je navržena pro uživatele, kteří potřebují mít i na cestách k dispozici co nejvyšší výkon. ThinkPad P16 2. generace přináší až procesory Intel Core řady HX 13. generace s profesionální grafikou až NVIDIA RTX 5000 Ada Generation pro mobilní pracovní stanice. Úložiště PCIe 5. generace doplňuje až 192 GB DDR5 paměti.
  • ThinkPad P1 Gen 6: Výkon, mobilita a ultralehké provedení s váhou 1,78 kg ztělesňují ThinkPad P1. Ten je určený pro tvůrce obsahu a nabitý inovativními funkcemi včetně vylepšeného systému chlazení. ThinkPad P1 může být nakonfigurován s novým 16" OLED dotykovým displejem s 5Mpx kamerou nebo displejem s nízkým vyzařováním škodlivého modrého světla pro snížení namáhání očí. Tovární kalibrace poskytuje obraz s přesným zobrazením barev. Mobilita je podpořena připojením WiFi-6E a volitelně i 4G LTE. Zpracování grafických dat zajistí grafická karta až NVIDIA RTX 5000 Ada Generation pro mobilní pracovní stanice nebo NVIDIA GeForce RTX 4090.
  • ThinkPad P16v i Gen 1: Počítač navržený tak, aby snížil rozdíl v hodnotě mezi základními a špičkovými pracovními stanicemi. Nový P16v zvládá komplexní pracovní zátěž díky procesorům Intel Core řady H 13. generace, grafické kartě až NVIDIA RTX 2000 Ada Generation pro mobilní pracovní stanice a duálnímu tepelnému výstupu, který zlepšuje chlazení a umožňuje uživatelům využívat náročné aplikace a multitasking.
  • ThinkPad P14s i Gen 4 a P16s i Gen 2: Tyto 14" a 16" mobilní pracovní stanice s nejdelší výdrží na baterii mezi srovnatelnými modely značky Lenovo jsou navrženy pro vysokou produktivitu a spolupráci ve vzdálených a hybridních pracovních prostředích s několika možnostmi zobrazovačů včetně OLED displeje a displeje s nízkým vyzařováním škodlivého modrého světla, volitelnou 5Mpx kamerou a grafikou až NVIDIA RTX A500 pro mobilní pracovní stanice.

Společnost Lenovo přináší také komplexní portfolio služeb na podporu a ochranu investic do pracovních stanic. Nově představené pracovní stanice mohou být dostupné jako součást modelu Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS), který firmám nabízí širokou škálu řešení pro digitální pracoviště, flexibilní možnosti plateb a možnost snadno škálovat IT vybavení v souladu s vývojem jejich potřeb. Vylepšení a rozšíření záruky až na pět let poskytuje službu s fixní cenou, která chrání cenné investice. Pro další zvýšení produktivity a lepší uživatelskou zkušenost zaměstnanců mohou firmy nasadit Lenovo Premier Support Plus. Tato komplexní sada podpůrných služeb nabízí přístup k IT podpoře zaměřený na člověka a poskytuje uživatelům bezproblémové používání a přímý přístup k technikům Lenovo.

Dostupnost

Nové pracovní stanice budou dostupné od května 2023.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Globální prodej PC se v prvním čtvrtletí 2024 vrátil na předpandemickou úroveň

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětový trh s osobními počítači po dvou letech poklesu vrátil v prvním čtvrtletí roku 2024 k růstu. Celkem se v tomto období prodalo 59,8 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o 1,5 %. Čtěte více

Nová vlna zařízení podporujících práci s AI

6. 5. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na trh začínají přicházet nová zařízení, která jsou uzpůsobená práci s umělou inteligencí. Přední výrobci následují trend rozšiřování nástrojů gen-AI a díky novému hardwaru umožňují odbavovat úlohy pro AI částečně lokálně, a tudíž rychleji. Čtěte více
Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ve společnosti Microsoft

Chris Papaphotis (Microsoft): Pojďme zůstat společně v čele díky AI a nové vlně PC

5. 4. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Kolik počítačů v komerčním segmentu není připraveno na Windows 11 a kam směřuje vývoj umělé inteligence? Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ze společnosti Microsoft, s námi probral výhody nasazení operačního systému Windows 11. Detailně jsme se věnovali také umělé inteligenci v čele s Copiloty, AI asistenty, kteří se prolínají produkty Microsoftu. Čtěte více

Cooler Master představil ATX skříň TD500 MAX

3. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Počítačová skříň Cooler Master TD500 MAX, která byla navržena tak, aby uspokojila požadavky nejnáročnějších nadšenců do stavby počítačů, integruje výjimečný systém chlazení, výkonné napájení i další uživatelsky přívětivé funkce a vlastnosti. Čtěte více