Nejnovější modulární displejová stěna od Samsungu je nyní dostupná i v Česku

26. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Nejnovější model modulárního velkoplošného LED displeje The Wall pro rok 2021 je ve srovnání se svými předchůdci tenčí a jako jediný svého druhu nabízí rozlišení 8K. Obrazovka měří přes 1 000 palců a zaujme vlastnostmi, jako je zpracování obrazu pomocí umělé inteligence, snímková frekvence 120 Hz a různorodé možnosti instalace.

Nový procesor Micro AI okamžitě analyzuje a optimalizuje každý snímek videa, aby docílil co možná nejlepší kvality obrazu. Využitím až 16 různých modelů neuronových sítí, z nichž každá je postavena na AI upscalingu a technologii strojového učení, může procesor Micro AI optimalizovat kvalitu obrazu až do rozlišení 8K, zlepšit kontrast a odstranit šum.

Kvalitní obraz i ve světlém prostředí

Technologie Wall's Black Seal umožňuje vytvořit jednolitý obraz s ještě čistší a věrnější černou barvou a vylepšenou hloubkou odstínů. Díky jasu 1 600 nitů poskytuje The Wall 2021 jasný obraz, který vynikne i v prostředí s velkou přirozenou světelností. Technologie Ultra Chroma zajišťuje užší vlnové délky, které vytvářejí barvy RGB dvakrát čistší a přesnější než běžné LED stěny. Každá LED dioda je nyní až o 40 % menší, což ještě zmenšuje černý prostor mezi pixely a vede k lepší uniformitě barev a vyššímu kontrastu obrazu.

Díky novým bezdrátovým propojkám a bezrámečkovému designu se letošní model LED displeje The Wall snadněji instaluje, moduly navíc jsou oproti dřívějším řešením o polovinu tenčí. Stěnu tvoří jednotlivé moduly, a tak ji lze instalovat v různých polohách, včetně konkávních, konvexních, stropních, závěsných, nakloněných a L-typů. Uživatelům navíc stačí u každé stěny provést jedinou úpravu pomocí funkce Factory Seam Adjustment, a změna se projeví u všech modulů najednou, což významně šetří čas.

Stěnu lze konfigurovat až do rozlišení 16K

The Wall 2021 nabízí dosud nejostřejší obraz, jako vůbec první komerční velkoplošný displej umožňuje rozlišení až 8K, obnovovací frekvenci 120 Hz a přehrávání Simple 8K. The Wall lze ale konfigurovat až do rozlišení 16K, tedy 15 360 × 2 160 pixelů. Obrovská plocha obrazovky měří více než 1 000 palců a vytváří unikátní jednolité plátno pro prezentaci obsahu.

Letošní model The Wall je vybaven funkcemi Micro HDR a Micro Motion s 20bitovým zpracováním, které poskytuje konzistentní kvalitu obrazu vhodnou pro komerční prezentaci a plynulé sledování obsahu bez ohledu na to, kde je stěna umístěna. Stěnu lze rozdělit na čtyři samostatné obrazovky PBP (Picture-by-Picture), přičemž na každé lze současně přehrávat jiný obsah v rozlišení 4K. Funkci 4-PBP lze použít i pro obchodní účely, když je zapotřebí více obrazovek najednou.

The Wall je k dispozici i v České republice, dostupnost a cenu Samsung řeší s každým zájemcem individuálně.

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

SHARP/NEC: videokonferenční řešení MultiSync WD551

23. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing + Sharp/NEC)
Společnost Sharp/NEC zahájila na českém trhu prodej nového videokonferenčního řešení WD551, které se může pochlubit řadou žádaných moderních funkcí a vlastností. Až do konec prosince 2021 jej navíc můžete získat se 40% slevou. Čtěte více

LG představilo řešení One:Quick pro vzdálenou práci a komunikaci

5. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG uvedla na trh zobrazovací řešení One:Quick, jehož příchod s sebou přináší zcela novou kategorii zařízení v portfoliu výrobce. Protože bylo vyvinuto v reakci na nové způsoby, jakými lidé pracují, má řešení potenciál změnit a rozšířit způsob, jakým jednotlivci, spolupracovníci a týmy komunikují v nové realitě práce na dálku. Čtěte více

Sharp/NEC svůj nový Windows Collaboration Display podpoří zajímavou promoakcí

20. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe )
Společnost Sharp/NEC zahájila na českém trhu prodej nového videokonferenčního řešení WD551, které se může pochlubit řadou žádaných moderních funkcí a vlastností. Až do konec prosince jej navíc můžete získat se 40% slevou. Čtěte více

Sharp/NEC: velkoformátové displeje C750Q a C860Q

15. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe )
Společnost Sharp NEC Display Solutions Europe uvedla na trh dva nové modely své inovativní řady velkoformátových displejů C, které kombinují rozlišení UHD, pokročilou výbavu, vysokou spolehlivost a dlouhou životnost. Čtěte více