Nejkratší cesta k SDS vede přes VMware a Lenovo

18. 7. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data Distribution)
Softwarově definovaná úložiště (SDS) už přestala být technologickým výstřelkem a díky jednoduchosti, rychlosti a škálovatelnosti se stále více prosazují jako optimální řešení ukládání dat. Světovým průkopníkem filozofie přechodu od hardwarově orientovaných produktů k produktům založeným na softwaru v kombinaci s komoditním hardwarem je VMware vSAN. Nejjednodušší a nejrychlejší cestu k SDS představují servery Lenovo již předem plně připravené a konfigurované pro nasazení VMware vSAN technologie.

Softwarově definované úložiště představuje další stupeň virtualizace datacentra, kdy se nevirtualizují pouze servery, ale i diskové pole. SDS spojuje procesorový i diskový výkon do jednoho boxu, což přináší spoustu výhod. Mezi ně patří především nižší náklady na hardware, provoz a správu nebo například skvělé zabezpečení na úrovni celých node, které se navíc umí i šifrovat. Ale především je to velmi jednoduchá správa celého řešení.

Průkopník VMware

Lídrem a průkopníkem trhu SDS je společnost VMware se svým produktem VMware vSAN. Díky VMware vSAN není třeba vlastnit oddělenou hardwarovou infrastrukturu v podobě serverů a storage. Stačí jen vzít server, naplnit jej hromadou disků a přidat právě VMware vSAN, který využije disky na vytvoření virtuální storage v rámci serveru. Tím opadá složitá administrace storage, nutnost propojování těchto prvků a další práce, které vyžaduje standardní architektura. Další výhodou je jednoduchá správa celého řešení pomocí jedné konzole, a to ze známého prostředí VMware vSphere v nativní integraci s hypervisorem VMware ESXi. Zajímavou možnost představuje integrace prostředí Lenovo xClarity, tedy správy fyzického serveru přímo do prostředí VMware vCentra.

Lenovo servery jsou připraveny na VMware vSAN

K tomu, aby celé řešení fungovalo, potřebujete nejen VMware vSAN, ale také hardware, na kterém poběží. Optimální volbou je Lenovo, které má v nabídce kromě klasických serverů všech typů také konfigurace určené certifikované právě pro VMware vSAN, a to jak ve formě certifikovaných node Lenovo ThinkSystem VX, tak i ve formě kompletních appliance. Jaký je mezi těmito možnostmi rozdíl? Obě varianty jsou 100% certifikované pro běh VMware vSAN, a to včetně všech komponent. Obě varianty využívají pouze otestované verze firmware, takže nehrozí problémy s kompatibilitou. Hlavním rozdílem je, zda server již obsahuje VMware vSAN licenci nebo ne. V případě certifikovaného node se jedná pouze o hardware, zatímco v případě appliance obsahuje dodávka nejen hardware, ale i kompletní software v rámci programu OEM. Díky tomu je celé řešení finančně velmi zajímavé. Což ještě podtrhuje novinka v podobě „zero-touch deploymentu“, díky němuž je přidání nového boxu do řešení otázkou několika kliků a pár minut času.

Široký výběr konfigurací

V oblasti hardware, který se v rámci obou variant nabízí, jsou možnosti velmi široké. Ve výběru jsou samozřejmě boxy ve velikosti 1 a 2U, případně i mission critical servery o velikosti 4U s až čtyřmi sockety, které jsou primárně určeny pro běh v prostředí SAP HANA! U procesorů není třeba se vázat jen na řadu Xeon od společnosti Intel, ale nově Lenovo nabízí vSAN nody i s procesory společnosti AMD, kde lze využít nejen jejich výkon z pohledu frekvence, ale i z pohledu možností jader a díky tomu ušetřit na licencích VMware vSAN. V případě appliance nebo certifikovaných node včetně Lenovo OEM VMware řešení přibývá další výhoda, kterou je Lenovo jako „single point of contact“ pro případ nestandardní události. Odpadá pendlování mezi výrobcem hardwaru a výrobcem softwaru, kteří vinu za problém přehazují jeden na druhého.

Tým Tech Data je připraven sestavit i řadu dalších konfigurací, například zajímavé malé řešení na jedno-socketových strojích Lenovo ThinkSystem SR250 v2, které je vhodné i pro ty nejmenší zákazníky. Umíme taktéž zpřístupnit nebo dokonce i zapůjčit DEMO servery / prostředí k otestování funkcionalit a celého řešení.

Pro jakékoli další informace k Lenovo serverům a technologiím VMware kontaktujte tým specialistů Tech Data na lenovo.cz@techdata.com.  

Autorem článku je David Tuček, Lenovo Business Development Manager, Tech Data – A TD SYNNEX Company.

Profilová karta firmy

TD SYNNEX

TD SYNNEX

Společnost TD SYNNEX je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více