Nejdůležitější novinky ve Windows Fall Creators Update

20. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft v minulých dnech začal mezi uživatele distribuovat finální verzi velké podzimní aktualizace systému Windows 10 a my vám přinášíme stručný přehled nejdůležitějších novinek.

Prohlížeč Microsoft Edge přinesl možnost personalizované práce s knihami. Uživatelé mohou například zvýrazňovat a podtrhávat v barvách, přidávat komentáře či kopírovat. Oblíbené stránky lze pro snadnější přístup umísťovat na panel nástrojů a editovat jejich URL.

Fotky

Inovovaná aplikace Fotky nově poskytuje možnost volit filtry, text, 3D efekty a brzy již také 3D objekty. Vytvářet poutavé příběhy a videoklipy bude možné také díky kombinování s hudbou, tématy a střihy.

Smíšená realita

Jednou z nejdůležitějších novinek je podpora tzv. rozšířené reality Windows Mixed Reality, o které se více dozvíte například zde.

Lidé

Nově si lze umístit vybrané kontakty přímo na hlavní panel Windows jako ikonu a získat tak rychlý přístup ke svým nejčastěji využívaným kontaktům. Poslat e-mail, kontaktovat je přes Skype anebo IM, bude otázkou okamžiku. Obdobně jednoduché a rychlé je sdílení dokumentů s klíčovými kontakty a přiřazování emotikonů z katalogu.

Bezpečnost

Ochranu před ransomwarem zajistí Windows Defender Exploit Guard, který pomáhá chránit soubory před neautorizovanými osobami. Obdobných vylepšení doznal i antivirus a další technologie ochrany zařízení.

Produktivita

Microsoft Launcher je nástroj pro propojení PC s telefonem. Díky jejich spárování je možné plynule pokračovat na velkém monitoru tam, kde jste skončili na svém iPhonu či telefonu s Androidem.

Soubory OneDrive na vyžádání

K souborům uloženým na OneDrive lze nejnověji přistupovat stejně jako k dalším dokumentům na počítači, aniž by zaplnily prostor na disku. Soubory se stáhnou pouze v případě, když na ně uživatel dvakrát klikne a stejně snadno se následně uloží zpět na online úložiště.

Štítky: 
Windows, Windows 10, Microsoft

Podobné články

Windows 10 (konečně) na miliardě zařízení

18. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft se dočkal. Ačkoli o tom, že Windows 10 „brzy“ poběží na miliardě zařízení, zástupci Microsoftu hovoří již delší dobu, konečně si mohou tento důležitý milník odškrtnout. Čtěte více

Skončila podpora Windows 7

15. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Podpora operačního systému Windows 7 skončila 14. 1. 2020, což znamená, že společnost Microsoft tomuto systému již nadále nebude poskytovat technickou podporu ani vydávat softwarové aktualizace. Čtěte více

Končící podpora Windows 7 jako příležitost

15. 11. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Od 14. ledna 2020 nebudou počítače se systémem Windows 7 dostávat aktualizace zabezpečení. Je proto nejvhodnější čas přejít na moderní počítač se systémem Windows 10 doplněný o software Office 365. Nové počítače jsou prostě lepší, nebojte se změny! Čtěte více

Microsoft představil novinky z konference Ignite 2019

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2019 představila společnost Microsoft širokou škálu nástrojů a služeb, které společnostem a jednotlivcům pomohou lépe využívat data, zaměstnancům firem pomohou rychle získat expertízu a využít klíčových nástrojů Azure bez ohledu na to, jakého poskytovatele cloudových služeb mají. Čtěte více