Nejdůležitější novinky ve Windows Fall Creators Update

20. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft v minulých dnech začal mezi uživatele distribuovat finální verzi velké podzimní aktualizace systému Windows 10 a my vám přinášíme stručný přehled nejdůležitějších novinek.

Prohlížeč Microsoft Edge přinesl možnost personalizované práce s knihami. Uživatelé mohou například zvýrazňovat a podtrhávat v barvách, přidávat komentáře či kopírovat. Oblíbené stránky lze pro snadnější přístup umísťovat na panel nástrojů a editovat jejich URL.

Fotky

Inovovaná aplikace Fotky nově poskytuje možnost volit filtry, text, 3D efekty a brzy již také 3D objekty. Vytvářet poutavé příběhy a videoklipy bude možné také díky kombinování s hudbou, tématy a střihy.

Smíšená realita

Jednou z nejdůležitějších novinek je podpora tzv. rozšířené reality Windows Mixed Reality, o které se více dozvíte například zde.

Lidé

Nově si lze umístit vybrané kontakty přímo na hlavní panel Windows jako ikonu a získat tak rychlý přístup ke svým nejčastěji využívaným kontaktům. Poslat e-mail, kontaktovat je přes Skype anebo IM, bude otázkou okamžiku. Obdobně jednoduché a rychlé je sdílení dokumentů s klíčovými kontakty a přiřazování emotikonů z katalogu.

Bezpečnost

Ochranu před ransomwarem zajistí Windows Defender Exploit Guard, který pomáhá chránit soubory před neautorizovanými osobami. Obdobných vylepšení doznal i antivirus a další technologie ochrany zařízení.

Produktivita

Microsoft Launcher je nástroj pro propojení PC s telefonem. Díky jejich spárování je možné plynule pokračovat na velkém monitoru tam, kde jste skončili na svém iPhonu či telefonu s Androidem.

Soubory OneDrive na vyžádání

K souborům uloženým na OneDrive lze nejnověji přistupovat stejně jako k dalším dokumentům na počítači, aniž by zaplnily prostor na disku. Soubory se stáhnou pouze v případě, když na ně uživatel dvakrát klikne a stejně snadno se následně uloží zpět na online úložiště.

Štítky: 
Windows, Windows 10, Microsoft

Podobné články

Nejzajímavější novinky z konference Microsoft Build 2020

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hlavní myšlenkou letošní konference Microsoft Build 2020 byla podpora vývojářům, kteří budou hrát ústřední roli při přetváření světa, ve kterém žijeme. Právě vývojářská komunita by mohla pomoci urychlit naši cestu ze současné krize prostřednictvím obnovy fungování organizací, průmyslových odvětví a komunit, a tak nakonec posunout celou společnost dopředu. Čtěte více

Windows 10 (konečně) na miliardě zařízení

18. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft se dočkal. Ačkoli o tom, že Windows 10 „brzy“ poběží na miliardě zařízení, zástupci Microsoftu hovoří již delší dobu, konečně si mohou tento důležitý milník odškrtnout. Čtěte více

Skončila podpora Windows 7

15. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Podpora operačního systému Windows 7 skončila 14. 1. 2020, což znamená, že společnost Microsoft tomuto systému již nadále nebude poskytovat technickou podporu ani vydávat softwarové aktualizace. Čtěte více

Končící podpora Windows 7 jako příležitost

15. 11. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Od 14. ledna 2020 nebudou počítače se systémem Windows 7 dostávat aktualizace zabezpečení. Je proto nejvhodnější čas přejít na moderní počítač se systémem Windows 10 doplněný o software Office 365. Nové počítače jsou prostě lepší, nebojte se změny! Čtěte více