Návrat do školy ulehčí nové multifunkční tiskárny HP

7. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Po dvouměsíčních prázdninách mají žáci a studenti opět školní povinnosti. S tím souvisí i domácí příprava, jejíž součástí bývá i tištění podkladů – ať jde o domácí úkoly, seminární práce či jiné materiály ke studiu. Společnost HP proto přichází s výběrem produktů, které mohou školákům i studentům významně urychlit a zjednodušit jejich práci.

Velkým pomocníkem žáků, studentů, ale i jejich rodičů jsou v domácím prostředí multifukční tiskárny, které vedle tištění dokumentů zastanou i další funkce, jako je kopírování či skenování. Své velké výhody tato zařízení přinesla i v úvodní fázi koronavirové epidemie, kdy byly školní instituce zavřené a žáci a studenti museli přejít na distanční vzdělávání. Podle organizace UNESCO nemohlo na jaře kvůli pandemii COVID-19 do školy 9 z 10 žáků po celém světě.

Každá krize však přináší i příležitosti. Školství muselo zavést změny, které přispěly k urychlení digitalizace ve vzdělávání, což v měnícím se světě pomůže žákům a studentům lépe se připravit na budoucí výzvy. Jak zmiňuje Světové ekonomické fórum, až 65 % dětí, které dnes nastupují na základní školu, bude nakonec pracovat ve zcela nových typech zaměstnání, jež zatím neexistují. A právě schopnost přizpůsobit se novým podmínkám s využitím nových technologií – která vzdělávání na dálku vyžadovala – jim pomůže čelit těmto výzvám.

S náhlým přechodem k domácímu učení již technologie a digitální nástroje nejsou jen součástí učení – jsou v novém „standardu“ nezbytností, která spojuje učitele se svými studenty a umožňuje kombinaci online vzdělávacích materiálů s tradičními metodami ve třídě.

HP DeskJet 2720 – ideální tiskárna pro domácnost

Pro účely cenově dostupného tisku o 50 až 100 stranách za měsíc a občasné kopírování či skenování je vhodná domácí multifunkční tiskárna HP DeskJet 2720. Zařízení s inkoustovým tiskem nabízí snadnou instalaci, kterou zvládne úplně každý, a stejně tak i bezdrátový tisk – ať už přímo z počítače nebo z chytrého mobilního telefonu. V případě černobílého tisku HP DeskJet 2720 zvládne tisknout rychlostí až 7,5 strany za minutu, podporuje aplikace HP Smart Print a AirPrint a umožňuje skenování s rozlišením až 1 200 dpi.

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 – i pro náročnější uživatele

Inkoustová multifunkční tiskárna HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 se může pyšnit elegantním vzhledem, takže může být vkusný prvkem v kterékoliv domácnosti. Její výhodou jsou i kompaktní rozměry, díky nimž zabírá minimální prostor. Samozřejmostí je bezdrátové připojení včetně tisku z mobilního telefonu. Rychlost černobílého tisku dosahuje až 10 stran za minutu a čas ušetří i automatický oboustranný tisk.

Smart Tank 515/530 – pro tisk bez omezení

S multifunkčními tiskárnami Smart Tank 515 a Smart Tank 530 si na své přijde celá rodina – spolehlivě totiž uspokojí nejen studijní potřeby, ale rovněž poskytují špičkovou kvalitu tisku fotografií s nízkými náklady. Úsporný tisk je zabezpečen zásluhou chytré tankové technologie, s níž rovněž odpadají starosti s častým dokupováním inkoustů. Model Smart Tank 530 je oproti základní verzi obohacen o dotykový displej a automatický podavač dokumentů na 35 listů, se kterým je tištění dokumentů ještě pohodlnější. Tiskárny vytisknou až 18 000 stran černobíle a až 8 000 stran barevně, po registraci zákazník navíc získá bezplatný tříletý servis.

Online platforma Print, Play & Learn baví i vzdělává

Během neočekávaného přechodu na vzdálenou práci a studium uživatelé znovu objevili výhody domácích tiskových zařízení. V průběhu tohoto období společnost HP ve spolupráci s různými vzdělávacími organizacemi spustila bezplatnou online platformu Print, Play & Learn, na níž rodiče najdou stovky materiálů pro rozvoj kreativity a učení svých dětí. Platforma je nyní doplněna o úkoly a hry podle kategorií: roboti, věda a matematika.

Pro přístup k platformě Print, Play & Learnpoužijte aplikaci HP Smart App, která je zdarma ke stažení z Google Play nebo AppStore.

Díky aplikaci HP Spart App lze navíc jednoduše propojit mobil s tiskárnou a tisknout odkudkoliv z mobilu, skenovat a odesílat nebo tisknout dokumenty a mnoho dalšího pro zvýšení vaší produktivity.

Dostupnost a ceny:

  • HP DeskJet 2720 MFP je v prodeji za ceny od 1 199 Kč.
  • HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 MFP je v prodeji za ceny od 1 999 Kč.
  • HP Smart Tank 515 je v prodeji za ceny od 4 699 Kč.
  • HP Smart Tank 530 je v prodeji za ceny od 6 299 Kč.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Epson v showroomu Igepa předváděl svou první UV LED plochou signage tiskárnu

1. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Na konci června se v prostorách showroomu společnosti Igepa uskutečnilo neformální setkání, na němž společnost Epson poprvé v České republice prezentovala svou první UV LED plochou signage tiskárnu SureColor SC-V7000. Účastníci setkání si kromě zajímavé prezentace mohli také vyzkoušet, jak toto unikátní zařízení funguje. Čtěte více
Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery v Canonu

Petr Hnilička (Canon): Směřujeme ke správné podobě kanceláře bez papíru

24. 6. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Budoucnost práce bez papíru. Jak k tomuto ideálu postupuje společnost i firmy a jaké jim k tomu může poskytnout společnost Canon řešení a nástroje? Nejenom na to nám odpovídal Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery z firmy Canon. Čtěte více

Už nemusíte volit mezi spolehlivostí, funkcemi a zabezpečením

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Potřebujete spolehlivou tiskárnu, která bude poskytovat kvalitní výstupy dnes i po mnoho dalších let? Nebojte se mít velká očekávání – pokročilá stolní tiskárna ZD421 od Zebra Technologies nabízí funkce, flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost, jakou potřebujete nyní i do budoucna. Tiskárna je díky exkluzivnímu balíku softwarových nástrojů Zebra Print DNA jednoduchá na nastavení, provoz, správu a údržbu – na místě i vzdáleně. Čtěte více
Epson L8180

Epson: multifunkce EcoTank L8160 a L8180

6. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson představil nové prvotřídní tiskárny EcoTank bez inkoustových kazet pro tvůrčí nadšence. Bezdrátové multifunkční tiskárny EcoTank L8160 a L8180 používají šestibarevné inkousty Epson Claria ET Premium, čímž umožňují tisk fotografií a dokumentů při nízkých provozních nákladech a jsou vhodné pro nadšence z řad amatérských fotografů. Čtěte více