Nákladní letecká přeprava AeroLogic zahajuje provoz

19. 6. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
AeroLogic, společný podnik DHL Express a Lufthansa Cargo, zahajuje provoz. Bude operovat v rámci leteckých přeprav pro mateřské společnosti na trasách mezi Evropou a Asií. Převzala první Boeing B777F a získala certifikát AOC od leteckého úřadu LBA.

AeroLogic byl založen s cílem nabídnout spolehlivou a efektivní leteckou nákladní přepravu mezi Evropou a Asií. Očekává se, že letecká nákladní doprava na těchto trasách ve střednědobém výhledu poroste ročně o pět procent. AeroLogic bude létat ve všední dny na expresní lince Lipsko – Bahrajn – Singapur – Dílí – Lipsko a o víkendech na nákladní trase Lipsko – Taškent – Hongkong – Taškent – Lipsko. Do roku 2010 společnost rozšíří svou nabídku na přímé lety do většiny velkých asijských aglomerací.

AeroLogic bude využívat osm pronajatých letadel Boeing B777F, z nichž čtyři by měla být dodána již letos. B777F je nejmodernějším nákladním letadlem s dlouhým doletem, a to díky ekologickému motoru s nízkou spotřebou a nové technologii křídel. Unese náklad až do váhy 103 tun a uletí více než 9 000 km bez mezipřistání. Letadla AeroLogic tak budou moci létat ze základny v Lipsku do měst na klíčových asijských trzích přímo a snížit tak dobu nutnou k doručení.

Cargo prostory budou obě společnosti prodávat zvlášť. V budoucnu se počítá s rozšířením působnosti AeroLogic i na trasy mezi EU a Severní Amerikou. První komerční let je naplánován na 29. června 2009.