Na uživatele průměrně připadají tři elektronická zařízení

22. 3. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Sophos)
Milovníci techniky nemohou bez svých přístrojů být. Na jednoho průměrného uživatele podle průzkumu Sophos připadá 2,9 zařízení, přičemž rekordmanem je respondent, který současně používá 12 různých zařízení.

Průzkumu se účastnilo 2 226 uživatelů z Austrálie, Kanady, Německa, USA a Velké Británie. Odpovídali na to, kolik zařízení běžně užívají a jaký mají operační systém.

Inspirací průzkumu byl spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, který loni zveřejnil obsah svého cestovního batohu, na jehož průchod letištní bezpečnostní zónou by nestačilo ani sedm větších kontejnerů.

Výsledky průzkumu:

Zařízení používaná v různých zemích
Z respondentů průzkumu využívají nejvíce zařízení Němci (3,1 zařízení na uživatele). Nejčastěji používají notebooky, zatímco Američané, Australané, Britové a Kanaďané nejvíce používají smartphony.

Nejpopulárnější typy zařízení
Nejpopulárnějším zařízením jsou mezi respondenty průzkumu smartphony (85 %), nejméně populární elektronické čtečky knih (29 %).

Nejpopulárnější operační systémy pro smartphony
Android od Googlu v průzkumu těsně předstihl iOS od Applu (40,9 % vs. 40,5 %), na třetím místě skončil operačním systém Blackberry a ještě daleko za ním Windows.

Pokud vezmeme v potaz nejčastěji používané operační systémy v noteboocích, s přehledem vede Windows (49 %), o polovinu méně uživatelů používá Mac (22 %) a Linux (pouze 8 %) uživatelů.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

Lidé se bojí kyberzločinu více než toho fyzického

26. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Sophos)
Spotřebitelé se obávají počítačových hrozeb více než kriminality ve fyzickém světě. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sophos, jehož výsledky firma zveřejnila. Průzkum byl zaměřen na zjištění povědomí běžných domácích uživatelů o phishingu, ransomwaru, malwaru, spywaru, hackerských útocích a dalších nejčastějších počítačových hrozbách. Čtěte více

Sophos oznámil beta verzi technologie Sophos Intercept

8. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos oznámila zahájení beta testování nejnovějšího přírůstku do svého bezpečnostního portfolia – produktu Sophos Intercept. Čtěte více

Nový obchodní model Sophos Complete MSP Security

24. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Sophos)
V novém obchodním modelu společnosti Sophos platí zákazník za poskytování, resp. zajištění bezpečnosti měsíční poplatky, a to pružně dle rozsahu využitých služeb. Čtěte více

Sophos: software UTM Connected

18. 5. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Sophos)
Sophos představil nejnovější verzi svého řešení pro jednotnou správu hrozeb, UTM Connected. Tato verze rozšiřuje ochranu koncových bodů o jedinečnou obranu před webovými hrozbami, umožňuje zvětšovat dosah chráněných bezdrátových sítí a zvyšuje výkon síťové infrastruktury. Čtěte více