Monitory AOC a Philips zvýšily svůj podíl na trhu monitorů v ČR i v Evropě

3. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
Podle posledních výsledků analytické společnosti Context vykázal evropský trh s monitory ve druhém čtvrtletí 2019 růst o 3,2 %. Společnosti AOC a MMD (dodavatel monitorů Philips) společně toto číslo překonaly dvojnásobně a vyrostly o 6,7 %, čímž si udržely třetí pozici v celkovém podílu na evropském trhu monitorů s podílem 14,1 %.

MMD k tomuto růstu přispělo skvělým růstem na úrovni 10,8 % v ročním srovnání.

V monitorech s velkou úhlopříčkou (27” a více) drží obě značky společně druhé místo se 14% podílem na trhu. Tento segment zaznamenal vynikající celkový růst na úrovni 29,2 %, přesto společnosti AOC a Philips i tento růst dokázaly překonat téměř dvojnásobně, když zaznamenaly růst na úrovni 57,7 %. Obě značky výrazně rostly i v individuálním pohledu, 53,3 % pro MMD a 64 % pro AOC. AOC a MMD jsou společně jedničkou na trhu v Rusku, v regionu Benelux, na Ukrajině, v Polsku, v České republice a na Slovensku. Samotné MMD je jedničkou na trhu 27” a větších modelů v regionu Benelux a na Ukrajině.

Celkově lze sledovat postupný růst trhu monitorů, který táhnou zejména zájem o vysoké rozlišení (QHD a UHD), ultraširoké modely, zakřivené panely a velkoformátové monitory. Na růstu se podepisují i nové technologie, které přispívají k vyšší produktivitě práce a pohodlí. Dalším klíčovým faktorem je růst gamingového sektoru.

„V AOC a MMD (monitory Philips) neustále pracujeme na inovacích různých oblastí, včetně designu monitorů, kvality obrazu, ergonomie, uživatelské přívětivosti a stejně tak klademe důraz na minimální ekologickou zátěž a udržitelný růst. Všechny tyto inovace se odráží v růstu prodejů a my tak kvartál po kvartále získáváme stále silnější pozici na trhu,“ řekl Stefan Sommer, director marketing & business management, Europe.

AOC zaujme širokým portfoliem inovativních modelů herních monitorů určených jak pro začátečníky, tak pro skutečné profi hráče. AOC zároveň rozvíjí své řady profesionálních monitorů pro malé a střední firmy či veřejný sektor, které jsou trhem přijímány velice pozitivně.

V Čechách a na Slovensku došlo k mírnému poklesu trhu. Ve srovnání se druhým kvartálem 2018 se celkově prodalo o 7,18 % méně monitorů. Nicméně značky AOC a MMD zvýšily svůj objem prodejů o 8,5 %. Společnost MMD (monitory Philips) dokonce sama zvýšila objem svých prodejů o 29 %. Ve srovnání se druhým čtvrtletím 2018 tak obě značky v součtu zvýšily svůj podíl na trhu o 3,1 % a jsou tržní jedničkou s celkovým podílem 21,6 %. V monitorech s úhlopříčkou 27” a větší vedou obě značky na trhu s podílem 19 %.

„Navzdory zmenšujícímu se trhu jsme dokázali zvýšit svůj tržní podíl a objemy prodeje o značnou sumu. Jsme jedničkou na celkovém trhu monitorů i na trhu s velkými úhlopříčkami. Vše díky našim zákazníkům, jejichž podpory a důvěry v naše produkty si nadevše vážíme,“ řekl Jiří Dubina, sales director AOC & MMD Czech Republic and Slovakia.

Štítky: 
Monitory, Ze světa firem, AOC, Philips monitory

Podobné články

AOC: monitor Q27T1

16. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Od prvního okamžiku, kdy byl na začátku roku poprvé ohlášen, se designoví nadšenci na tento monitor těšili. Čekání je u konce a nový monitor AOC Q27T1, jehož design je navržen světoznámým studiem F. A. Porsche, vstupuje do obchodů. Tento 27” (68,6 cm) model s QHD rozlišením, IPS panelem a ze tří stran bezrámečkovým designem je opravdovým funkčním uměním. Čtěte více

BenQ: monitor EX2780Q

10. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Monitor BenQ EX2780Q cílí na hráče a nabízí 27" IPS panel s frekvencí 144 Hz a WQHD rozlišením 2 560 x 1 440 bodů. K dispozici jsou technologie HDRi a FreeSync i moderní USB-C připojení. Čtěte více

MMD: monitor Philips 346B1C

2. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD )
Společnost MMD představila zakřivený 34” monitor Philips 346B1C s UltraWide VA panelem a USB-C dokovací stanicí. Tento stylový kousek nabízí CrystalClear obraz, zabudovanou a ergonomický stojan a svými vlastnosti je pro B2B profesionály. Čtěte více

Asus: monitor ROG Swift PG65UQ

20. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Monitor Asus ROG Swift PG65UQ disponuje 65" HDR panelem s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 144 Hz. Panel pokrývá 95 % barevného spektra DCI-P3 a může se pochlubit certifikacemi DisplayHDR 1000 a Ultra HD Premium. Monitor s technologií NVIDIA G-SYNC Ultimate podporuje nejnovější procesory G-SYNC zajišťující kvalitní herní zážitky v HDR. Čtěte více