Monitory AOC a Philips zvýšily svůj podíl na trhu monitorů v ČR i v Evropě

3. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
Podle posledních výsledků analytické společnosti Context vykázal evropský trh s monitory ve druhém čtvrtletí 2019 růst o 3,2 %. Společnosti AOC a MMD (dodavatel monitorů Philips) společně toto číslo překonaly dvojnásobně a vyrostly o 6,7 %, čímž si udržely třetí pozici v celkovém podílu na evropském trhu monitorů s podílem 14,1 %.

MMD k tomuto růstu přispělo skvělým růstem na úrovni 10,8 % v ročním srovnání.

V monitorech s velkou úhlopříčkou (27” a více) drží obě značky společně druhé místo se 14% podílem na trhu. Tento segment zaznamenal vynikající celkový růst na úrovni 29,2 %, přesto společnosti AOC a Philips i tento růst dokázaly překonat téměř dvojnásobně, když zaznamenaly růst na úrovni 57,7 %. Obě značky výrazně rostly i v individuálním pohledu, 53,3 % pro MMD a 64 % pro AOC. AOC a MMD jsou společně jedničkou na trhu v Rusku, v regionu Benelux, na Ukrajině, v Polsku, v České republice a na Slovensku. Samotné MMD je jedničkou na trhu 27” a větších modelů v regionu Benelux a na Ukrajině.

Celkově lze sledovat postupný růst trhu monitorů, který táhnou zejména zájem o vysoké rozlišení (QHD a UHD), ultraširoké modely, zakřivené panely a velkoformátové monitory. Na růstu se podepisují i nové technologie, které přispívají k vyšší produktivitě práce a pohodlí. Dalším klíčovým faktorem je růst gamingového sektoru.

„V AOC a MMD (monitory Philips) neustále pracujeme na inovacích různých oblastí, včetně designu monitorů, kvality obrazu, ergonomie, uživatelské přívětivosti a stejně tak klademe důraz na minimální ekologickou zátěž a udržitelný růst. Všechny tyto inovace se odráží v růstu prodejů a my tak kvartál po kvartále získáváme stále silnější pozici na trhu,“ řekl Stefan Sommer, director marketing & business management, Europe.

AOC zaujme širokým portfoliem inovativních modelů herních monitorů určených jak pro začátečníky, tak pro skutečné profi hráče. AOC zároveň rozvíjí své řady profesionálních monitorů pro malé a střední firmy či veřejný sektor, které jsou trhem přijímány velice pozitivně.

V Čechách a na Slovensku došlo k mírnému poklesu trhu. Ve srovnání se druhým kvartálem 2018 se celkově prodalo o 7,18 % méně monitorů. Nicméně značky AOC a MMD zvýšily svůj objem prodejů o 8,5 %. Společnost MMD (monitory Philips) dokonce sama zvýšila objem svých prodejů o 29 %. Ve srovnání se druhým čtvrtletím 2018 tak obě značky v součtu zvýšily svůj podíl na trhu o 3,1 % a jsou tržní jedničkou s celkovým podílem 21,6 %. V monitorech s úhlopříčkou 27” a větší vedou obě značky na trhu s podílem 19 %.

„Navzdory zmenšujícímu se trhu jsme dokázali zvýšit svůj tržní podíl a objemy prodeje o značnou sumu. Jsme jedničkou na celkovém trhu monitorů i na trhu s velkými úhlopříčkami. Vše díky našim zákazníkům, jejichž podpory a důvěry v naše produkty si nadevše vážíme,“ řekl Jiří Dubina, sales director AOC & MMD Czech Republic and Slovakia.

Podobné články

MMD: monitor Philips 498P9

6. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
Monitor Philips 498P9 s úhlopříčkou 124 je určený profesionálům a náročným uživatelům. Díky zakčivené SuperWide obrazovce s poměrem stran 32:9 a rozlišením 5 120 × 1 440 dokáže nahradit dva 27“ Quad HD monitory s poměrem stran 16:9 umístěné bezprostředně vedle sebe. Čtěte více

BenQ: USB-C monitor PD2705Q

2. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh profesionální monitor PD2705Q určený návrhářům. Novinka pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB a Rec.709, nabízí konzistenci barev s průměrnou hodnotou Delta E≤3 a poskytuje připojení přes USB-C. Čtěte více

AOC: monitor U32U1

23. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Monitor AOC U32U1 s úhlopříčkou 31,5" je výsledkem kombinace designu designérské agentury Studio F. A. Porsche a technologií AOC. „Design by Studio F. A. Porsche“ je synonymem sofistikovaného a rafinovaného provedení výrobků, které obdivuje celý svět – což dokládá i to, že tento čtyřstranný bezrámový displej získal prestižní ocenění Red Dot Design Award. Čtěte více

Dell představil novinky pro hráče

14. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Dell představil nové herní vybavení. Výkonný notebook G7, desktop G5, dva herní monitory S2721DGF a zakřivený S2721HGF, a také herní mechanickou klávesnici AW410K. Čtěte více