Monitory AOC a Philips zvýšily svůj podíl na trhu monitorů v ČR i v Evropě

3. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
Podle posledních výsledků analytické společnosti Context vykázal evropský trh s monitory ve druhém čtvrtletí 2019 růst o 3,2 %. Společnosti AOC a MMD (dodavatel monitorů Philips) společně toto číslo překonaly dvojnásobně a vyrostly o 6,7 %, čímž si udržely třetí pozici v celkovém podílu na evropském trhu monitorů s podílem 14,1 %.

MMD k tomuto růstu přispělo skvělým růstem na úrovni 10,8 % v ročním srovnání.

V monitorech s velkou úhlopříčkou (27” a více) drží obě značky společně druhé místo se 14% podílem na trhu. Tento segment zaznamenal vynikající celkový růst na úrovni 29,2 %, přesto společnosti AOC a Philips i tento růst dokázaly překonat téměř dvojnásobně, když zaznamenaly růst na úrovni 57,7 %. Obě značky výrazně rostly i v individuálním pohledu, 53,3 % pro MMD a 64 % pro AOC. AOC a MMD jsou společně jedničkou na trhu v Rusku, v regionu Benelux, na Ukrajině, v Polsku, v České republice a na Slovensku. Samotné MMD je jedničkou na trhu 27” a větších modelů v regionu Benelux a na Ukrajině.

Celkově lze sledovat postupný růst trhu monitorů, který táhnou zejména zájem o vysoké rozlišení (QHD a UHD), ultraširoké modely, zakřivené panely a velkoformátové monitory. Na růstu se podepisují i nové technologie, které přispívají k vyšší produktivitě práce a pohodlí. Dalším klíčovým faktorem je růst gamingového sektoru.

„V AOC a MMD (monitory Philips) neustále pracujeme na inovacích různých oblastí, včetně designu monitorů, kvality obrazu, ergonomie, uživatelské přívětivosti a stejně tak klademe důraz na minimální ekologickou zátěž a udržitelný růst. Všechny tyto inovace se odráží v růstu prodejů a my tak kvartál po kvartále získáváme stále silnější pozici na trhu,“ řekl Stefan Sommer, director marketing & business management, Europe.

AOC zaujme širokým portfoliem inovativních modelů herních monitorů určených jak pro začátečníky, tak pro skutečné profi hráče. AOC zároveň rozvíjí své řady profesionálních monitorů pro malé a střední firmy či veřejný sektor, které jsou trhem přijímány velice pozitivně.

V Čechách a na Slovensku došlo k mírnému poklesu trhu. Ve srovnání se druhým kvartálem 2018 se celkově prodalo o 7,18 % méně monitorů. Nicméně značky AOC a MMD zvýšily svůj objem prodejů o 8,5 %. Společnost MMD (monitory Philips) dokonce sama zvýšila objem svých prodejů o 29 %. Ve srovnání se druhým čtvrtletím 2018 tak obě značky v součtu zvýšily svůj podíl na trhu o 3,1 % a jsou tržní jedničkou s celkovým podílem 21,6 %. V monitorech s úhlopříčkou 27” a větší vedou obě značky na trhu s podílem 19 %.

„Navzdory zmenšujícímu se trhu jsme dokázali zvýšit svůj tržní podíl a objemy prodeje o značnou sumu. Jsme jedničkou na celkovém trhu monitorů i na trhu s velkými úhlopříčkami. Vše díky našim zákazníkům, jejichž podpory a důvěry v naše produkty si nadevše vážíme,“ řekl Jiří Dubina, sales director AOC & MMD Czech Republic and Slovakia.

Štítky: 
Monitory, Ze světa firem, AOC, Philips monitory

Podobné články

AOC: monitory série G2

12. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Společnost AOC představila novou sérii monitorů G2. Nová řada se skládá ze čtyř Full HD modelů s úhlopříčkami 23,8" a 27". Série G2 přichází s moderním designem s červenými doplňky a výškově nastavitelným stojanem. Všechny modely jsou vybaveny technologií AMD FreeSync a dobou odezvy 1 ms a dva z monitorů zaujmou obnovovací frekvencí 144 Hz. Čtěte více

IDC: Celosvětový prodej monitorů ve 2. čtvrtletí letošního roku klesal

11. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Globální prodej monitorů během druhého čtvrtletí letošního roku podle IDC meziročně klesl o 2,2 % na 30 milionů kusů. I přes zaznamenaný pokles však byly výsledky lepší, než se původně předpokládalo. Čtěte více

IDC: Herní PC a monitory ve 2. čtvrtletí 2019 zdvojnásobily svůj růst

2. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej herních desktopů, notebooků a monitorů během druhého čtvrtletí letošního roku podle IDC meziročně vzrostl o 16,5 % na 10,4 milionu zařízení. Za poměrně výrazným nárůstem můžeme hledat jednak dost slabé 2. čtvrtletí 2018, se kterým porovnáváme, ale i postupně se zlepšující dostupnost procesorů a grafických karet. Čtěte více

Nové monitory Philips zaujmou nejen konzolové hráče nebo milovníky kvalitního zvuku

13. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
Společnost MMD představila pestrou na veletrhu IFA širokou škálu monitorů Philips určených jak pro domácnosti, tak pro profesionály. Ať již uživatelé hledají perfektní obraz, více soukromí, maximální konektivitu, více kreativního prostoru, prvotřídní hraní nebo monitory přátelské k životnímu prostřední, jistě mezi novinkami najdou svého kandidáta. Čtěte více