Mini PC a monitory Asus pro nadcházející sezonu

14. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost Asus si pro nadcházející období připravila řadu zajímavých novinek. Mezi ně patří například mobilní monitor MB169C+ s rozhraním USB-C pro přenos obrazu i napájení, monitor Designo MX s 34" ultraširokým zakřiveným QHD panelem nebo 4K/UHD IPS nebo několik kompaktních počítačů se systémy Windows či Chrome OS.

Asus MB169C+ je první 15,6“ přenosný monitor na světě, který využívá jediného kabelu USB-C pro napájení i přenos obrazu. Díky odlehčenému designu (800 gramů) a 8,5mm profilu je určen zejména pro připojení k notebookům. MB169C+ disponuje Full HD IPS panelem, který přináší rozlišení 1 920 x 1 080 bodů.

Zakřivený 34“ monitor Designo MX

Nejnovější generace řady Asus Designo MX zahrnuje 34“ ultraširoký QHD IPS monitor s rozlišením 3 440 x 1 440, zakřivením 2 000R a poměrem stran 21:9. Monitor s elegantním designem bez rámečků je určen do domácností nebo reprezentativních kanceláří. Monitor nabídne také ozvučení pomocí dvou reproduktorů s výkonem 8 W, jejichž zvukové podání vylepšují technologie SonicMaster, ICEpower a Bang and Olufsen. Základna monitoru slouží i jako bezdrátová nabíječka pro mobilní zařízení.

4K UHD monitor Designo MX27UQ

Asus Designo MX27UQ je 27“ 4K UHD (3 840 x 2 160) IPS monitor s 100% RGB paletou barev. Model Designo MX27UQ je charakteristický kovovým zpracováním, stojanem inspirovaným slunečními hodinami a zlatým povrchem.

Ozvučení zajistí audiosystém Asus SonicMaster ve spolupráci s technologiemi ICEpower a Bang and Olufsen o výkonu 3W. Do reproduktorů je navíc možné streamovat hudbu přes Bluetooth. Model Designo MX27UQ je vybaven technologiemi Asus Low Blue Light a Flicker Free. První z nich omezuje škodlivé modré světlo, druhá zabraňuje blikání obrazovky a chrání oči uživatele před únavou.

Kapesní USB projektory ZenBeam

ZenBeam E1Z a ZenBeam E1 jsou LED projektory vytvořené pro mobilní zařízení. ZenBeam E1Z je kapesní USB projektor kompatibilní s operačními systémy Android a Windows. ZenBeam má HDMI/MHL výstup zaručující kompatibilitu s celou škálou zařízení. Novinky nabízejí světelnost 150 lumenů, technologii DLP a rozlišení WVGA (854 x 480) na plátně s úhlopříčkou 22 až 80 palců (0,73 m – 2,58 m). Projektory řady ZenBeam mají zabudovanou dobíjecí baterii, která umožňuje uživatelům spustit prezentaci bez zapojování zařízení do zásuvky. Zabudovaný akumulátor s kapacitou 6 000mAh zároveň může sloužit i jako powerbanka pro nabíjení dalších mobilních zařízení.

VivoMini VC65

Řada Asus VivoMini zahrnuje nejmenší mini PC na světě, která podporují až čtyři úložná zařízení se zapojením RAID. Svými vlastnostmi mohou počítače posloužit také jako náhrada zas NAS či miniserverové systémy. Přístroj pohánějí je procesory Intel Core šesté generace. Modulární konstrukce se skládá celkem ze čtyř částí, takže se dá konfigurovat spolu se dvěma přídavnými úložnými zařízeními, další optickou mechanikou nebo jejich kombinací. Model VC65 nabídne prostorově úsporný design s odpojitelným adaptérem.

VivoMini UN65H

Mini PC Asus VivoMini UN65H přináší řešení pro domácnosti nebo kanceláře v malé krabičce vážící 700 gramů. Tempo opět udávají procesory Intel Core šesté generace. VivoMini UN65H díky svým vlastnostem přináší dostatečný výpočetní výkon pro většinu běžných činností a zároveň je energeticky úsporný. VivoMini UN65H obsahuje dva sloty pro úložná media, do nichž lze zapojit až 1TB 2,5“ harddisk nebo až 256GB M.2 SSD disk, případně kombinaci obou. Nativní M.2 podpora s PCI Express SSD umožňuje přenos dat o rychlosti až 10 Gb/s. Počítač je vybaven WiFi standardem 802.11ac, dvěma USB porty s vylepšeným nabíjením baterií přes USB (BC 1.2), které nabijí zařízení až dvakrát rychleji než běžný USB port.

VivoMini VM65N

Asus VivoMini VM65N je mini PC, o jehož výkon se opět starají procesory Intel Core šesté generace, takže najde využití doma i v kanceláři. VivoMini VM65N obsahuje Vivo DualBay, speciální úložiště se dvěma sloty, kam je možné připojit dva 2,5“ pevné disky, případně jeden 3,5“ harddisk. Grafická karta Nvidia přináší podporu zobrazení až v rozlišení 4K. Jako operační paměť slouží moduly DDR4. USB porty 3.1 přinášejí přenos dat rychlostí až 10 Gb/s a bezdrátová komunikace je zajištěna díky podpoře Wi-Fi 802.11ac. VivoMini VM65N má na rozdíl od přechozích dvou modelů také zabudované reproduktory s technologií SonicMaster.

VivoStick PC TS10

Asus VivoStick PC TS10 je kompaktní PC ve tvaru plnicího pera, které promění každou televizi s HDMI výstupem v počítač s operačním systémem Windows 10. Vybaven je poslední generací procesorů Intel Cherry Trail Atom. Nabídka rozhraní včetně Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dvou USB portů a výstupu pro audio jack nabízí řadu možností k dalšímu rozšíření funkčnosti. Nechybí podpora bezdrátového přenosu obrazu pomocí technologie Miracast.

Chromebit CS10

Zařízení velikosti čokoládové tyčinky Asus Chromebit CS10 je miniaturní zařízení, které promění jakoukoli televizi s podporou HDMI ve stolní počítač s OS Chrome. Počítač je 12 cm dlouhý a dostupný v černé nebo oranžové barvě. Chromebit CS10 poslouží také jako univerzální řešení pro různé podnikové aplikace.

Podobné články

MSI: mini PC Cubi 3 Silent a Cubi 3 Silent S

14. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: MSI)
Kompaktní mini PC MSI Cubi 3 Silent a Cubi 3 Silent S mají hliníkovou skříň a hliníkové chlazení. Inovativní návrh konstrukce přizpůsobený pro rozptylování tepla bez ventilátorů je tichý a energeticky efektivní, snižuje poruchovost a zvyšuje životnost. Čtěte více

Vybraná mini PC Asus exkluzivně v nabídce ASBIS CZ

15. 6. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Distributor ASBIS CZ do své nabídky exkluzivně zařadil vybrané modely mini PC společnosti Asus. Na některé z nich se dokonce vztahují úvodní slevy. Čtěte více

Asus: mini PC VivoStick

4. 6. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Kapesní PC Asus VivoStick promění každý monitor s rozhraním HDMI v počítač s operačním systémem Windows nebo libovolný televizor v chytrou TV. VivoStick najde uplatnění jako úsporný počítač v domácnostech nebo kancelářích a školách, hodí se však také jako nosič reklamy nebo digitální kiosek. Čtěte více

Asus: minipočítač Chromebit CS10

15. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Zařízení Chromebit CS10 od společnosti Asus promění jakýkoli televizor nebo monitor s rozhraním HDMI na počítač se systémem Chrome OS. Přístroj umožňuje prohlížet web, sledovat multimediální obsah a využívat desítky tisíc aplikací dostupných prostřednictvím internetového obchodu. Mimo domácnosti se přístroj osvědčí také například jako řešení pro digitální reklamní poutače nebo informační monitory. Čtěte více