Microsoft uvedl na trh Office 365 pro velké firmy a Dynamics CRM 2016

3. 12. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft rozšířil možnosti Office 365 v oblasti schůzek a hlasových služeb v nástroji Skype pro firmy, celosvětově uvedl systém pro řízení vztahů se zákazníky Dynamics CRM 2016 a představil službu PowerApps umožňující zrychlit přípravu firemních aplikací.

V nové studii evropských firemních a IT lídrů zaznamenal Forrester Consulting všeobecné pochopení pro důležitost digitální transformace organizací a potřebu dramaticky proměnit aktivity firem směrem k přáním jejich zákazníků.

„Jak se firmy snaží udržet krok s tempem změn, hledají technologie k řízení digitální transformace,“ uvedl marketingový ředitel společnosti Microsoft Chris Capossela. „Microsoft může firmám pomoci s jejich transformací posílením pracovníků a organizací inovativními řešeními, která jim umožní naplno využít jejich potenciál a schopnosti a nabídnou jim úplně nové způsoby spolupráce a přidají inteligenci do jejich systémů a procesů.“

Nové možnosti Office 365 pro velké firmy

Nové možnosti Office 365 modernizují fungování firem od schůzek a hlasové komunikace přes inteligenci až po bezpečnost a ochranu soukromí. Nové služby představují jedno z nejdůležitějších rozšíření možností pro velké firmy v historii Office 365:

  • Komplexní řešení pro schůzky a hlasovou komunikaci: Se službami Skype Meeting Broadcast (vysílání pro velké audience), PSTN Conferencing (přístup do cloudových konferencí přes veřejnou telefonní síť), PSTN Calling (služby veřejné telefonní sítě) a Cloud PBX (služby cloudové telefonní ústředny), získávají uživatelé Office 365 univerzální platformu pro hlasovou komunikaci, konference, video a sdílení, propojenou s aplikacemi Office.
  • Analytika a vizualizace dat: Prostřednictvím interaktivních přehledů, které shrnují informace o využití času a s kým ho kdo a kdy tráví, umožňuje Delve Analytics jednotlivcům soustředit se na ty nejdůležitější úkoly a lidi.
  • Pokročilé zabezpečení a dodržování zákonných nebo organizačních pravidel (compliance): Customer Lockbox nabízí zákazníkům úplnou kontrolu přístupů k jejich datům v Office 365 a dává jim nejvyšší schvalovací práva pro výjimečné případy, kdy si inženýři Microsoftu musí vyžádat přístup ke službě. Office 365 Advanced eDiscovery přináší strojové učení a analýzu textů, které snižují náklady a rizika spojená se správou velkých objemů dat a jejich analýzy (e-discovery).

Od nynějška jsou tyto možnosti spolu s Power BI a Advance Threat Protection dostupné zákazníkům v prémiovém balíčku Office 365 E5.

„Potřebujeme řešení pro hlasovou komunikaci a schůzky, které splňuje vyvíjející se požadavky naší firmy a zaměstnanců,“ uvedl Andre Garcia ze společnosti ABM. „Office 365 s aplikací Skype pro firmy je přelomovým řešením. Umožní nám konsolidovat do jediné platformy všechny naše nástroje pro produktivitu a hlasové služby, sníží náklady a vše zjednoduší. Přitom zaměstnancům dá flexibilitu, kterou potřebují, aby mohli plnit své pracovní povinnosti bez ohledu na to, kde jsou nebo jaká zařízení používají.“

Dynamics CRM 2016 je dostupný

Zároveň byla uvolněna také nová verze Microsoft Dynamics CRM 2016 pro využití jako online i on-premise řešení. Řešení posílilo zejména v oblastech business intelligence (BI), mobility a péče o zákazníky a přichází s dalšími vylepšeními v oblasti produktivity.

Práce s daty a BI jsou důležitou součástí pro vytváření vzájemně angažovaných vztahů mezi zákazníky a značkami, a Dynamics CRM 2016 disponuje funckionalitami pro BI, které umožňují pracovníkům prodeje, marketingu a služeb činit rychlejší rozhodování a rychleji reagovat na požadavky zákazníků. Prediktivní modely Microsoft Azure Machine Learning přináší v Dynamics CRM 2016 možnosti jako inteligentní doporučení produktů, aby mohli prodejci a obchodníci lépe personalizovat svou nabídku stávajícím zákazníkům (up sell/cross sell). Stejné prediktivní modely slouží také k doporučení správných článků znalostní báze, aby zákazníci mohli rychleji a snáze řešit své požadavky na oddělení zákaznické péče.

Pracovníci v terénu uvítají offline režim při využívaní v mobilních telefonech a tabletech všech hlavních platforem, který nová verze CRM přináší. Dynamics CRM 2016 nabízí také možnost vytvářet mobilní aplikace, které se zaměřují na splnění konkrétních úkolů a rychlejší dokončení všech aktivit a procesních posloupností (může jít například o poznámky ze schůzek či integraci technologie Cortana a hlasem řízené CRM).

Představení PowerApps

Zákaznické aplikace prošly v poslední době rychlým vývojem a stejný rozvoj v této oblasti očekávají i zaměstnanci. Bohužel kvůli omezeným vývojářským kapacitám nebylo možné udržet krok s vývojem aplikací určených zaměstnancům. Gartner dokonce předpovídá, že „v roce 2017 poroste tempo poptávky po vývoji mobilních aplikací přinejmenším pětinásobně oproti možnostem interních firemních vývojářských kapacit.“ S ohledem na tuto skutečnost dnes Microsoft představil PowerApps, službu umožňující pracovníkům vytvářet aplikace, které potřebují, propojovat se bezpečně s firemními systémy a aplikace sdílet se spolupracovníky. K dispozici ve verzi preview, PowerApps pomáhá vytvářet aplikace pro zaměstnance všeho druhu, od těch nejjednodušších aplikací – jako je průzkum mezi zaměstnanci – až po kritické aplikace, které propojují obchodní systémy s cloudovými službami a které běží na jakémkoliv zařízení.

S PowerApps profituje celá organizace:

  • zaměstnanci (s využitím zkušeností z používání Microsoft Office mohou vytvářet aplikace a obejdou se při tom bez znalosti programování);
  • profesionální vývojáři (mohou nabídnout data a služby umožňující zaměstnancům uskutečnit vlastní nápady, mohou také pokračovat v tvorbě nativních webových a mobilních aplikací a rozhraní API s Azure App Service);
  • IT profesionálové (sdílení firemních dat a aplikací mají plně pod kontrolou a v bezpečí).

S PowerApps lze vytvořit aplikaci během několika minut s využitím vestavěných datových napojení na SaaS služby jako Office 365, Dynamics, Salesforce, Dropbox a OneDrive a navíc k on-premise podnikovým systémům včetně SharePointu, SQL Serveru, databázím Oracle, SAP a dalším. Služba má známé prostředí podobající se ovládání aplikací Office, nabízí šablony pomáhající se zahájením vývoje a vizuální vývojový nástroj pro automatizaci tvorby.

Podobné články

Gapp system získal dvě ocenění od Dell Technologies

24. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP Systém převzala při oceňování Dell EMC partner roku dvě nejvýznamnější ocenění, na které mohla díky svému zaměření dosáhnout. Za obchodní výkon šlo o „Partner roku v oblasti enterprise produktů“ a její zakladatel Jiří Palkovský získal „Personal Achievement Award“ za prosazování technologií Dell EMC na českém trhu. Čtěte více
 CEO SAPu Christian Klein

SAP přináší inovace pro dodavatelský řetězec a zdůrazňuje udržitelnost

18. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Podniky aktuálně čelí řadě nových problémů, k jejichž řešení se snaží využít technologie přinášející spolehlivá data a informace. Společnost SAP pomáhá v odpovědi na tyto potřeby zlepšit dodavatelský řetězec a procesy specifické pro dané odvětví, efektivně se propojit prostřednictvím obchodních sítí a začlenit udržitelnost jako kritické měřítko úspěchu podnikání. Čtěte více

Konica Minolta uvádí na trh vlastní softwarové řešení pro správu dokumentů

17. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Konica Minolta představila vlastní softwarový balíček pro digitalizaci malých a středních firem. Na český trh jej uvádí pod názvem KM Flows s nabídkou, že až o měsíce zkrátí čas, který její zákazníci dříve potřebovali k zavedení digitalizačních služeb. V závislosti na množství uživatelů pak mohou firmy ušetřit i peníze za nákupy licencí operačních systémů či databází. Tyto investice jsou přitom pro většinu podobných systémů často nezbytné. Čtěte více

Arrow distributorem řešení Puppet pro automatizaci infrastruktury

16. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Zařazením řešení Puppet do své nabídky otevřela společnost Arrow svým partnerům nové obchodní příležitosti umožňující vhodně kombinovat stávající nabídku technologických výrobců s nástroji pro automatizaci podnikových procesů. Výhradní distribuce se týká regionu Evropy, Středního východu a Afriky. Čtěte více