Microsoft představil Surface Go, konkurenci pro nejlevnější iPad

11. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Surface Go se podle Microsoftu stal nejlépe přenosným a cenově nejdostupnějším zařízením v historii řady Surface. Kromě běžných uživatelů novinka cílí například i do škol a menších podniků a pro plnohodnotnou práci je k dispozici samozřejmě i (příplatkový) kryt Surface Go Signature Type Cover s vestavěnou klávesnicí a touchpadem.

Půdorysné rozměry zařízení vyrobeného ze slitiny hliníku a hořčíku jsou dané jeho desetipalcovým displejem, doplňme, že hmotnost činí 521,6 gramů a výška je 8,3 mm. Samotný displej přístroje vsadil na poměr stran 3 : 2 a jemu je poplatné i rozlišení 1 200 x 1 800 bodů. Displej je plně připraven pro spolupráci se stylusem Surface Pen a je schopný rozlišit až 4 096 úrovní přítlaku.

I nejlevnější model řady Surface si zachovává typický stojánek, který umožňuje zařízení naklonit až do úhlu 165 stupňů. Pro rychlé přihlášení je k dispozici také kamera s podporou funkce Windows Hello. Čelní kamerku s infračerveným přísvitem a rolišením pět megapixelů doplňuje na zadní straně fotoaparát s rozlišením osm megapixelů. Nechybí ani stereoreproduktory s přídomkem Dolby Audio Premium.

Výpočetní výkon přístroji propůjčuje úsporný procesor Intel Pentium Gold 4415Y (1,6 GHz), jež si vystačí s pasivním chlazením. Procesor doplňuje 4 nebo 8 GB paměti RAM a 64, 128 nebo 256GB úložiště. Další výbava čítá například Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 nebo NFC. Na jedno nabití baterie by měl být Surface Go schopen pracovat až devět hodin.

Surface Go nabízí všechny nejnutnější konektory. Kromě „firemního“ Surface Connect pro nabíjení a dokování je tu i port USB 3.1 (typu C), konektor pro připojení sluchátek a čtečka microSD karet.

Ve vybraných zemích (kam bohužel prozatím nepatří ČR) je Surface Go dostupný k předobjednání od 10. července 2018 za 399 USD (tedy asi 8 800 Kč bez DPH) za základní variantu. Verze s vestavěným LTE modemem bude následovat později v letošním roce.

Štítky: 
Tablety, Microsoft

Podobné články

Apple výrazně inovoval. Některé modely po řadě let

1. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Společnost Apple si pro letošní podzim připravila více novinek, než bývá obvyklé. Kromě nových iPhonů Xs, Xs Max a Xr se v nejbližší době dostanou do prodeje také přepracované varianty kompaktního Mac Mini a stylového MacBooku Air a nechybí ani nová generace tabletu iPad Pro. Čtěte více

Lenovo představilo novou generaci cenově dostupných tabletů

30. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila nejnovější generaci tabletů určených pro užívání a sdílení v prostředí domova. Ke stávajícím tabletům Lenovo s operačním systémem Android tak přibude nová řada s odolnou konstrukcí a kompaktním provedením. Čtěte více

IDC: Prodej tabletů padá, někteří výrobci však přesto dokáží růst

6. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Globální prodej tabletů ve druhém čtvrtletí letošního roku podle agentury IDC meziročně klesl o 13,5 % na 33 milionů kusů. Klasické tablety v prodeji podle očekávání meziročně klesly o 14,5 % na 28,4 milionu zařízení. Poměrně překvapivě však klesl i prodej tabletů s odpojitelnou klávesnicí. Čtěte více

Nový malware pro Android útočí na mobily a tablety skrze aplikaci Telegram

25. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Analytikům bezpečnostní společnosti ESET se podařilo objevit novou skupinu malwaru, tzv. Android RATů (Remote Administration Tool – Nástroj vzdálené správy), které napadají aplikaci Telegram pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, následně přebírají kontrolu nad zadáváním příkazů a neoprávněně manipulují s daty uživatelů. Čtěte více