Microsoft představil Surface Go, konkurenci pro nejlevnější iPad

11. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Surface Go se podle Microsoftu stal nejlépe přenosným a cenově nejdostupnějším zařízením v historii řady Surface. Kromě běžných uživatelů novinka cílí například i do škol a menších podniků a pro plnohodnotnou práci je k dispozici samozřejmě i (příplatkový) kryt Surface Go Signature Type Cover s vestavěnou klávesnicí a touchpadem.

Půdorysné rozměry zařízení vyrobeného ze slitiny hliníku a hořčíku jsou dané jeho desetipalcovým displejem, doplňme, že hmotnost činí 521,6 gramů a výška je 8,3 mm. Samotný displej přístroje vsadil na poměr stran 3 : 2 a jemu je poplatné i rozlišení 1 200 x 1 800 bodů. Displej je plně připraven pro spolupráci se stylusem Surface Pen a je schopný rozlišit až 4 096 úrovní přítlaku.

I nejlevnější model řady Surface si zachovává typický stojánek, který umožňuje zařízení naklonit až do úhlu 165 stupňů. Pro rychlé přihlášení je k dispozici také kamera s podporou funkce Windows Hello. Čelní kamerku s infračerveným přísvitem a rolišením pět megapixelů doplňuje na zadní straně fotoaparát s rozlišením osm megapixelů. Nechybí ani stereoreproduktory s přídomkem Dolby Audio Premium.

Výpočetní výkon přístroji propůjčuje úsporný procesor Intel Pentium Gold 4415Y (1,6 GHz), jež si vystačí s pasivním chlazením. Procesor doplňuje 4 nebo 8 GB paměti RAM a 64, 128 nebo 256GB úložiště. Další výbava čítá například Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 nebo NFC. Na jedno nabití baterie by měl být Surface Go schopen pracovat až devět hodin.

Surface Go nabízí všechny nejnutnější konektory. Kromě „firemního“ Surface Connect pro nabíjení a dokování je tu i port USB 3.1 (typu C), konektor pro připojení sluchátek a čtečka microSD karet.

Ve vybraných zemích (kam bohužel prozatím nepatří ČR) je Surface Go dostupný k předobjednání od 10. července 2018 za 399 USD (tedy asi 8 800 Kč bez DPH) za základní variantu. Verze s vestavěným LTE modemem bude následovat později v letošním roce.

Štítky: 
Tablety, Microsoft

Podobné články

Panasonic představil odolný tablet s termokamerou

23. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 vybavený mikrokamerou s termálním zobrazováním FLIR funguje na systému Windows a umožňuje v terénu snímat a zpracovávat přesné termální fotografie, které mohou následně odesílat pomocí podnikových aplikací a přidávat k nim další obsah s metadaty, například QR kódy. Čtěte více

GfK: Tablety na českém i slovenském trhu ve ztrátě

15. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Tržby za tablety (vycházející z nedotovaných cen) klesly na českém trhu za leden až říjen 2017 meziročně o 17 %, poptávka se ve sledovaných odbytových cestách snížila podobně – o 14 %. Přírůstek vykázaly tablety naposledy v listopadu 2016, následně již v meziročním srovnání klesaly v objemu i hodnotě, obvykle dvouciferným tempem. Mírný pokles zaznamenala i průměrná cena – o čtyři procenta na částku pět tisíc korun. Čtěte více

Lenovo představilo zařízení pro virtuální realitu i nové ThinkPady

12. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 nastínila svoji vizi pro technologické inovace v roce 2018. Její nové portfolio inteligentních zařízení vylepšuje realitu kapesní elektroniky, počítačů i technologií do domácnosti. Čtěte více

HP představilo novinky pro rok 2018

11. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP Inc. odhalilo na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 nejen novou generaci svých osobních počítačů, ale i širokou nabídku nových funkcí. Nejnovější zařízení se zaměřila na výkon, design i funkce - nechybí mezi nimi nové konvertibilní zařízení, Always-Connected PC 2 v 1 ani inovativní herní technologie. Čtěte více