Microsoft představil Surface Go, konkurenci pro nejlevnější iPad

11. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Surface Go se podle Microsoftu stal nejlépe přenosným a cenově nejdostupnějším zařízením v historii řady Surface. Kromě běžných uživatelů novinka cílí například i do škol a menších podniků a pro plnohodnotnou práci je k dispozici samozřejmě i (příplatkový) kryt Surface Go Signature Type Cover s vestavěnou klávesnicí a touchpadem.

Půdorysné rozměry zařízení vyrobeného ze slitiny hliníku a hořčíku jsou dané jeho desetipalcovým displejem, doplňme, že hmotnost činí 521,6 gramů a výška je 8,3 mm. Samotný displej přístroje vsadil na poměr stran 3 : 2 a jemu je poplatné i rozlišení 1 200 x 1 800 bodů. Displej je plně připraven pro spolupráci se stylusem Surface Pen a je schopný rozlišit až 4 096 úrovní přítlaku.

I nejlevnější model řady Surface si zachovává typický stojánek, který umožňuje zařízení naklonit až do úhlu 165 stupňů. Pro rychlé přihlášení je k dispozici také kamera s podporou funkce Windows Hello. Čelní kamerku s infračerveným přísvitem a rolišením pět megapixelů doplňuje na zadní straně fotoaparát s rozlišením osm megapixelů. Nechybí ani stereoreproduktory s přídomkem Dolby Audio Premium.

Výpočetní výkon přístroji propůjčuje úsporný procesor Intel Pentium Gold 4415Y (1,6 GHz), jež si vystačí s pasivním chlazením. Procesor doplňuje 4 nebo 8 GB paměti RAM a 64, 128 nebo 256GB úložiště. Další výbava čítá například Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 nebo NFC. Na jedno nabití baterie by měl být Surface Go schopen pracovat až devět hodin.

Surface Go nabízí všechny nejnutnější konektory. Kromě „firemního“ Surface Connect pro nabíjení a dokování je tu i port USB 3.1 (typu C), konektor pro připojení sluchátek a čtečka microSD karet.

Ve vybraných zemích (kam bohužel prozatím nepatří ČR) je Surface Go dostupný k předobjednání od 10. července 2018 za 399 USD (tedy asi 8 800 Kč bez DPH) za základní variantu. Verze s vestavěným LTE modemem bude následovat později v letošním roce.

Štítky: 
Tablety, Microsoft

Podobné články

IDC: Komerční poptávka bude v roce 2020 pro rozpojitelná zařízení největší příležitostí

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej tabletů v regionu EMEA v posledním čtvrtletí loňského roku podle organizace IDC meziročně klesl o 9,6 % na 14,1 milionu zařízení. Za celý rok 2018 pokles činil 9,4 %. A o 9,4 % podle prognóz trh klesne i v prvním kvartálu roku letošního. Čtěte více

Samsung: tablet Galaxy Tab S5e

2. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila Galaxy Tab S5e – tenký a lehký tablet s 10,5palcovým displejem, velkou kapacitu baterie a vysokým výkonem. Díky systému Samsung DeX jej lze navíc používat podobně jako počítat. Čtěte více

Lenovo: konvertibilní notebook IdeaPad D330

27. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nové zařízení typu 2v1 si oblíbí především uživatelé, kteří využijí možnost přecházet mezi režimy tabletu a notebooku a zároveň se nechtějí zatěžovat zařízením s velkým displejem. Lenovo IdeaPad D330 se může pochlubit nízkou váhou, tenkým profilem a dotykovým 10,1palcovým Full HD IPS displejem. Čtěte více

Huawei: tablet MediaPad T5

15. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei představila svůj nejnovější cenově dostupný tablet MediaPad T5. Novinka se vyznačuje nízkou hmotností, štíhlým tělem a moderními a uživatelsky přívětivými technologiemi. Čtěte více