Microsoft představil Surface 3

2. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila již třetí generaci svého přenosného počítače s odnímatelnou klávesnicí Surface 3. Srdcem výbavy kompaktního přístroje s 10,8" úhlopříčkou obrazovky jsou nové procesory Intel Atom x5 a x7 a operační systém Windows 8.1 (s možností pozdějšího upgradu na Windows 10). K dispozici bude varianta s podporu LTE připojení.

Surface 3 svou koncepcí navazuje na své předchůdce – jde tedy o kompaktní přenosné zařízení s připojitelnou hardwarovou klávesnicí, které si dělá ambice i jako plnohodnotná náhrada notebooku. Díky přítomnosti plnohodnotného operačního systému nabízí přístroj možnost použití kancelářského balíku Office i všech dalších aplikací pro tento operační systém.

Surface 3 tři je jedním z prvních přístrojů vybavených procesory Intel Atom X7. Tyto procesory jsou úsporné, ale zároveň nabízejí dostatečný výkon pro veškerou běžnou činnost. I díky úspornému chodu procesorů je možné dosáhnout až desetihodinové výdrže při sledování videa.

Osazený displej má úhlopříčku 10,8 palce, na které nabídne rozlišení HD (1 366 x 768 bodů). Displej má na dnešní dobu méně obvyklý pomě stran 3 : 2. Součástí výbavy jsou také stereo reproduktory podpořené technologií Dolby Audio-enhanced. Díky stojánku se třemi možnými pozicemi postavení je možné přístroj využívat v různých módech a režimech.

K dispozici bude i varianta s podporou LTE připojení, kterou zajistí modem Intel XMM 7260. Samozřejmost jsou pak technologie Wi-Fi a Bluetooth.

Výbavu Surface 3 je možné rozšířit celou řadou příslušenství. Jde například o kryt s klávesnicí a touchpadem, dotykové pero nebo dokovací stanici (s konektory USB 3.0, micro USB, mini DisplayPort a micro SD).

Cena nejnižší varianty byla stanovena na 499 USD.

Štítky: 
Tablety, Microsoft

Podobné články

Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace. Čtěte více

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Prodej tabletů nadále klesá

4. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tabletů i v době pandemie viru COVID-19 nadále klesá. Podle IDC trh zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku propad o 18,1 %. Celkem se tak prodalo 24,6 milionu zařízení. Světlým místem bodu nadále zůstávají zařízení s připojitelnou klávesnicí, jejichž podíl meziročně vzrostl o 56,8 %. Čtěte více

Samsung v ČR vloni prodal 900 tisíc mobilů a 93 tisíc hodinek a sluchátek

20. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Pozici lídra v prodeji mobilních telefonů na českém trhu potvrdila i v roce 2019 společnost Samsung. Češi loni nakoupili rekordních 900 tisíc smartphonů této značky, což je nejvíce ze všech na trhu. Nejprodávanějšími telefony byly Galaxy S10e a Galaxy A40, mezi tablety Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositelné elektroniky náramek Fit e. Čtěte více