Microsoft představil novinky z konference Ignite 2019

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2019 představila společnost Microsoft širokou škálu nástrojů a služeb, které společnostem a jednotlivcům pomohou lépe využívat data, zaměstnancům firem pomohou rychle získat expertízu a využít klíčových nástrojů Azure bez ohledu na to, jakého poskytovatele cloudových služeb mají.

Umělá inteligence je již součástí aktualizací a nových výkonných aplikací v mnohých nástrojích, které každodenně používáme. Stejně tak Microsoft myslí na zajištění bezpečnosti a soukromí.

Z představených novinek vybíráme to nejdůležitější:

 • Nová služba Azure Synapse Analytics vylepšuje schopnosti Azure SQL Data Warehouse o analytické služby na zpracování velkých dat. Díky tomuto propojení je možné získat poznatky ze všech zdrojů dat, z datových skladů a z analytických systémů velkých dat. Zákazníci tak mohou využívat svá data mnohem rychleji, produktivněji a bezpečněji. Hluboká integrace s Power BI a Azure Machine Learning umožňuje rychlou identifikaci důležitých poznatků a aplikování modelů strojového učení s výraznou úsporou času při zavádění těchto služeb.
 • Nově spuštěná služba Azure Arc (preview) přináší možnost využívání robustních Azure služeb na správu zdrojů a jejich zabezpečení, stejně jako možnost nasazení Azure datových služeb v libovolném prostředí – ať už v místní infrastruktuře, v multi-cloudovém prostředí nebo na koncových zařízeních. Zákazníci tak získávají možnost aplikování konzistentního a jednotného přístupu k řízení zdrojů napříč různými prostředími, výraznou úsporu času při nasazování Azure datových služeb či možnosti dynamické škálovatelnosti v libovolném prostředí.
 • Při budování hybridní infrastruktury je portfolio Azure Stack doplněné o zařízení Azure Stack Edge, které představuje plně řiditelné koncové zařízení s implementovanými AI schopnostmi přinášejícími výpočetní kapacitu, úložiště a inteligentní služby do prostředí koncových zařízení.
 • Veřejné uvedení SQL Server 2019 jako centrálního datového hubu s integrovanými pokročilými analytickými a AI službami pro uchovávání, řízení a zpracování různorodých dat, ať už strukturovaných, nestrukturovaných nebo dat z různorodých datových zdrojů.
 • UI Flows – nová funkce robotic process automation (public preview) v nástroji Power Automate (dříve Microsoft Flow), které uživatelům umožňuje převádět ruční úkony na automatizované pracovní postupy zaznamenáváním a zpětným přehráváním činností řízených člověkem. Díky této aktualizaci se Power Automate stává komplexní automatizační platformou.
 • Novinky v Microsoft 365 pokračují v trendu posouvání uživatele do centra dění a pokrývají šest klíčových oblastí: produktivitu, znalosti, automatizaci, bezpečnost, správu a dodržování shody s předpisy.
 • Nástroje Microsoft 365 využívají AI, aby pomohly uživatelům tvořit, analyzovat, prezentovat jejich práci, to vše s cílem dosahovat co nejvyšších výkonů. Několik příkladů:
  • Play my Emails v Outlooku pro iOS využívá rozpoznání přirozeného hlasu a jazyka k inteligentnímu přečtení nových e-mailů nahlas a ke sdílení změn v plánování (kalendáři). To uživateli umožňuje být neustále v centru dění a reagovat na e-maily i v době, kdy zrovna pracuje na jiných věcech.
  • Vylepšení v Microsoft Stream využívá algoritmy strojového učení k detekci a odstranění nežádoucího šumu v pozadí u jakéhokoli videa. Tím uživateli umožňuje více se soustředit na důležitý obsah.
  • S novým tlačítkem Teams Chat v aplikaci Outlook je snadné přesouvat e-mailovou konverzaci z e-mailu do chatu v aplikaci Teams a zpět.
 • Nová znalostní síť v Microsoft 365 (Project Cortex) je první novou službou v Microsoft 365 od spuštění Microsoft Teams a klíčovým příkladem toho, jak společnost Microsoft nahlíží na transformaci informací a využití znalostí pro uživatele. Project Cortex analyzuje dokumenty a využívá metadata pro vytváření modelů, které umožňují expertům využívat strojové učení. Díky zpracování nestrukturovaného obsahu tak umožňuje běžným uživatelům jednoduše odhalit souvislosti a informace jinak skryté v jednotlivých dokumentech, konverzacích, schůzkách či videích.
 • Nový Microsoft Project – oznámení všeobecné dostupnosti nové verze Microsoft Project je součástí vize Microsoftu v oblasti podpory a řízení týmové spolupráce na projektech. Nový Microsoft Project nabízí jednoduché a intuitivní ovládání pro uživatele, je více integrovaný s aplikacemi Microsoft Teams a Office. Zpřístupňuje tak možnost zakládat projekty běžným uživatelům, při zachování výhod a možností, které od nástroje očekávají zkušení projektoví manažeři.
 • Bezpečnost – Microsoft již tradičně klade vysoký důraz na inovace možností a nástrojů, které umožňují organizacím bojovat s bezpečnostními riziky. Součástí ohlášených novinek tak je celá řada řešení z oblasti bezpečnosti a řízení shody s předpisy.
  • Azure Sentinel – rozšiřuje funkcionality umožňující jednoduše analyzovat události v Linuxu a sítích. Doplňuje nové konektory umožňující sběr informací napříč prostředími Azure, on-premise a dalších cloudů.
  • Insider Risk Management – pomáhá zabránit zaměstnancům v úmyslném porušení vnitřních předpisů a zneužití duševního vlastnictví.
 • Unikátní řešení v nástrojích Microsoft Edge a Microsoft Bing, které spojuje internet s intranetem prostřednictvím služby Microsoft Search v Bingu. Zahrnuje také vysokou úroveň nastavené ochrany soukromí a možnost přechodu z webového vyhledávání přímo do aplikací Microsoft Office.

Platforma Power Platform

Naším cílem je prostřednictvím platforem Dynamics 365 a Power Platform pomoci firmám dosáhnout efektivnějších obchodních výsledků a podniknout aktivní kroky, díky nimž firma získá jedinečné postavení na stále se rychleji rozvíjejícím trhu. Následující nové funkce a produkty podstatně vylepšují Power Platform – bezkonkurenční sadu funkcí, které každému umožňují analyzovat a automatizovat procesy pro transformaci firmy od základů:

 • Robotic process automation (RPA) byl přidán do Power Automate (dříve Microsoft Flow). Přináší řešení, která uživatelům umožňují převádět ruční úkony na automatizované pracovní postupy.
 • Power Virtual Agents (public preview):umožňují v organizaci (HR, marketing, péče o zákazníka, obchod, finance) jednoduše vytvořit boty, aniž by k tomu byli potřeba datoví vědci nebo vývojáři. Vytváření a nasazení inteligentních botů s prvky umělé inteligence je tak možné bez programování.
 • Vylepšené zabezpečení Power BI: zabezpečení dat bez ohledu na to, odkud se k analytickým datům přistupuje a kde jsou používána:
  • Klasifikace a označení citlivých dat v Power BI prostřednictvím Microsoft Information Protection (MIP) stejným způsobem, jako jsou označeny a chráněny soubory v Office 365 a e-maily v Exchange
  • Označení přetrvává i po exportu dashboardu do Excelu, PowerPointu nebo PDF; je zajištěna bezpečnost citlivých dat i v okamžiku, kdy opouštějí službu Power BI
  • Sledování a ochrana při používání citlivých dat v reálném čase
  • Užší integrace platforem Power Platform a Microsoft Teams – vývojáři aplikací PowerApps mohou nyní publikovat své aplikace přímo v knihovně v Microsoft Teams a jednoduše tak nové firemní aplikace zpřístupnit uživatelům.
Video : 

Podobné články

Unicorn Systems platinovým partnerem společnosti Atlassian

17. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Unicorn Systems )
Unicorn vstoupil do roku 2020 jako Platinum Partner společnosti Atlassian. Dlouholetá spolupráce byla korunována udělením nejvyšší úrovně partnerství. Čtěte více

Kaspersky má nový partnerský License Management Portal

16. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Kaspersky License Management Portal (LMP) je nový samoobslužný portál pro poskytovatele spravovaných služeb (MSP) a resellery, který jim pomáhá zefektivnit objednávání, správu a vykazování licencí. Portál také nově umožňuje nastavit měsíční tarif s průběžným financováním, díky němuž mohou partneři flexibilněji nabízet své služby zákazníkům. Čtěte více

DPD v ČR a SR od Geis odkoupilo balíkové divize

16. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DPD)
Balíkové společnosti Geis Parcel v Česku a na Slovensku převzala od 14. ledna 2020 společnost DPD. Firmy se na transakci dohodly začátkem listopadu uplynulého roku a akvizice již schválily antimonopolní úřady. DPD tak skokově posiluje své tržní postavení. Čtěte více

Veeam za pět miliard dolarů mění majitele

13. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Novým vlastníkem švýcarské firmy Veeam, jedné z největších společností zabývajících se oblastí zálohování a dostupnosti dat v cloudu a datových centrech, se stane známý softwarový investor Insight Partners. Akvizice by společnosti mohla podniku mohla napomoci zejména v další expanzi a upevnění současné čelní tržní pozice. Čtěte více