LG představilo ohebný OLED televizor LX3

7. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG představila inovativní televizor OLED Flex. Nový typ televizoru se chlubí ohebným 42" OLED displejem a přináší skvělý (nejenom) herní zážitek. Speciální funkce a aplikace nabízejí spoustu možností personalizace a zároveň vytvářejí skutečně příjemný zážitek z používání.

LG představilo první ohebný 42″ televizor na světě, který ocení především hráči. LG OLED Flex je ideální jak pro hraní na konzolích, počítačích nebo v cloudu, ale také pro sledování obsahu v televizi nebo prostřednictvím streamovacích služeb. Displej modelu LX3 lze využít klasicky jako plochý televizor, nebo televizor se zakřivením (900R). Televizor uživatelům umožňuje vybrat si ideální úroveň prohnutí, jaký každý uživatel sám preferuje.

Skvělý obraz pro komfortní sledování

Převratný tvar displeje LG OLED Flex, který LG představilo na letošním IFA veletrhu, je díky technologii LG OLED bez podsvícení a se samosvítícími pixely. Ať už plochý, nebo zakřivený, LX3 je vybaven technologií LG OLED evo a poskytuje stejnou výjimečnou kvalitu obrazu a výkon, díky nimž se LG OLED stal volbou náročných spotřebitelů po celém světě. Díky nekonečnému kontrastu, hluboké černé, přesným barvám (100% certifikovaná věrnost barev), době odezvy 0,1 milisekundy a nízkému zpoždění na vstupu budou mít uživatelé pocit, že jsou součástí dění na obrazovce.

Kromě realistické kvality obrazu, kterou zajišťují inteligentní procesor α (Alpha) 9 generace 5 a jedinečné algoritmy zpracování obrazu, nabízí LG OLED FLEX také vynikající komfort pro oči, o čemž svědčí několik certifikací, které dokazují, že obraz je bez blikání a škodlivého oslnění. Obrazovka OLED modelu LX3 je šetrnější k očím a umožňuje uživatelům vychutnat si delší dobu hraní a sledování oblíbených pořadů, aniž by pociťovali únavu očí. Aplikace super antireflexní vrstvy (SAR) pomáhá zabránit světelným odrazům, takže uživatelé mohou soustředit svou veškerou pozornost na dění na obrazovce.

Přizpůsobitelný ohybný displej

Díky možnostem přizpůsobení se ohebný 42" displej nepodobá ničemu jinému na trhu. Uživatelé mohou rychle nastavit zakřivení displeje LX3 na jednu ze tří dostupných předvoleb pomocí vyhrazeného tlačítka na dálkovém ovladači. Funkci lze ovládat také manuálně, a to v pětiprocentních krocích ve 20 různých úrovních. Obrazovku monitoru lze navíc naklonit až o 10 stupňů směrem k uživateli nebo až o 5 stupňů od něj. Výškově nastavitelný stojan lze posunovat nahoru a dolů o 140 milimetrů, což zaručuje ergonomické pohodlí.

Perfektní zážitek z hraní her

Model LX3 je vybavený jedinečnými funkcemi a vlastnostmi, které uživatelům umožňují lepší kontrolu při hraní. Hráči si například mohou nastavit velikost obrazu na displeji podle svých individuálních preferencí nebo podle žánru hry, kterou hrají. Fanoušci RPG titulů, závodních her nebo plošinovek budou chtít pravděpodobně využít všech 42 palců obrazovky, zatímco hráči RTS strategií nebo FPS stříleček mohou dát přednost obrazu o velikosti 32 nebo 27 palců, který jim umožní vidět na první pohled vše, co se v herním prostředí děje. Funkce změny velikosti obrazu je snadno přístupná z nabídky Gaming Dashboard, kde si mohou uživatelé zvolit také pozici menšího obrazu na displeji nahoře, dole nebo uprostřed.

Nová aplikace Game, která je exkluzivní přímo pro LX3, podporuje vlastní spořiče obrazovky, nabízí zkratky k oblíbeným aplikacím jako Twitch a YouTube a poskytuje seznam připojených externích vstupních zařízení. A to vše na jedné obrazovce. Aplikace LG Gaming Optimizer, upravená pro LG OLED Flex, přidává k rozmanité nabídce obrazových a zvukových možností také vlastní nastavení zvuku pro konkrétní herní žánry. Speciální stránka pro nastavení zvuku ve hrách obsahuje ekvalizér, přepínače pro AI Game Sound a Dolby Atmos a nabízí přístup k pokročilým nastavením zvuku.

Hráči také jistě ocení režim Multi View, který umožňuje zobrazit obsah ze dvou různých zdrojů současně a vybrat si, který zvuk chtějí slyšet. Mohou tak hrát počítačovou nebo konzolovou hru a zároveň sledovat videa z YouTube streamovaná z chytrého telefonu.

Čistý zvuk z mikrofonu i předního reproduktoru

Pro maximální pohodlí umožňuje funkce Switching Hub používat vestavěný mikrofon a jakákoli zařízení připojená přes porty USB k televizoru. Stisknutím tlačítka přepínání zdrojů na boku stojanu LX3 mohou uživatelé přehazovat zdroje mezi PC a televizorem, aniž by museli cokoli fyzicky odpojovat a znovu připojovat. Vestavěný mikrofon navíc poskytuje účinné potlačení ozvěny pro křišťálově čistý hlasový chat.

LX3 také poskytuje vynikající zvuk díky dvěma předním 40W reproduktorům, které zlepšují zážitek z hraní her a sledování obsahu. A díky podpoře Dolby Atmos dodává televizor zvuku větší čistotu a hloubku.

Hladký provoz bez sekání

Řada televizorů OLED od LG nabízí skvělý herní zážitek z velké obrazovky, a to díky podpoře her v DolbyVision při frekvenci 4K 120 Hz a nejnovějším funkcím HDMI 2.1, jako je variabilní obnovovací frekvence (VRR) a režim automatického snížení latence (ALLM). Kromě toho je ohebný displej LG kompatibilní s technologií G-SYNC a certifikovaný pro AMD FreeSync Premium, což zajišťuje obraz bez trhání a zadrhávání.

Pro doplnění uživatelského zážitku má LG OLED Flex přizpůsobitelnou funkci osvětlení v zadní části. Osvětlení nabízí pět režimů, z nichž si uživatelé mohou vybrat dle nálady nebo typu hry.

Video : 
Štítky: 
Televize, Televizory, OLED, Gaming, Hry, LG Electronics

Podobné články

Nový televizor Philips The One je v prodeji na českém trhu

24. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Společnost Philips TV & Sound spustila na českém trhu prodej letošní řady televizorů The One, série 880. The One již tradičně zákazníkům nabízí ten nejlepší poměr cena/výkon. Je tak vhodný pro široké publikum, které chce velmi kvalitní přístroj s nejžádanějšími funkcemi za skvělou cenu. Televizory zaujmou 120Hz 4K panelem, obrazovým procesorem P5, třístranným Ambilightem a podporou HDR a Dolby Atmos. Čtěte více
David Kordík, head of display division ve společnosti Samsung

David Kordík (Samsung): Digitalizace je pro naše partnery příležitost

21. 9. 2022. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Samsung)
David Kordík, head of display division ve společnosti Samsung, nám prozradil, proč představuje digitalizace příležitost pro digital signage a proč se do této oblasti pouštět právě coby partner společnosti Samsung. Čtěte více

Sharp/NEC: interaktivní panel PN-L862B

10. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp/NEC)
Firma Sharp/NEC uvedla na tuzemský trh 86" LCD interaktivní dotykový displej PN-L862B. Inteligentní interaktivní displeje řady BIG PAD L2B kombinují skutečné „čtení a psaní se 4K rozlišením“ a intuitivní uživatelský zážitek z „psaní perem na papír“ s technologiemi Zero Bonding a PrecisionTouch od společnosti Sharp pro přesné a citlivé psaní a ovládání. Čtěte více

Zajímavosti z veletrhu IFA 2022

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku září v Berlíně proběhl další ročník veletrhu se spotřební elektronikou IFA. Poprvé od vypuknutí covidu-19 v (téměř) klasické podobě. A opět bylo na co koukat… Výrobci se předháněli v tom, kdo představí zajímavější novinky, a návštěvníci, kteří do Německa vážili cestu, určitě nelitovali. Těm ostatním přinášíme následující řádky. Čtěte více