LG představilo cloud pro streamování multimédií

24. 5. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: LG)
LG představilo cloudovou službu pro propojení televizorů, mobilních zařízení a počítačů. Od 1. května letošního roku je v provozu služba LG Cloud, která umožňuje bezproblémové připojení a streamování digitálního obsahu napříč zařízeními.

I když je cloud dnes oblíbené a módní slovo, LG Cloud je první službou, která umožňuje uživatelům spravovat a konzumovat digitální obsah na všech třech „obrazovkách“ – tedy na smartphonech se systémem Android, na počítačích a na Smart TV (nejen na nových Cinema 3D modelech), bez speciálního set-top boxu.

„Většina firem dnes vidí cloud jen jako úložiště YouTube nebo Flickr, tedy jen pro jeden typ obsahu. LG vyrábí zařízení, která používají miliony lidí. Naši uživatelé chtějí jednoduché řešení. Nechtějí chodit na jedno místo pro hudbu, na další pro video, jinam pro fotky či kancelářské soubory. V našem řešení mají vše pohromadě a přehledné,“ řekl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG.

Začít používat LG Cloud je jednoduché. Nejprve je třeba z Google Play stáhnout do smartphonu aplikaci LG SmartWorld. Verze pro SmartTV se nazývá stejně a nachází se v obchodě s aplikacemi na televizoru. Na PC stačí otevřít www.lgecloud.com a odtud stáhnout PC klienta. LG Cloud automaticky synchronizuje obsah smartphonu, počítače, televizoru a cloudového disku. Fotografie a videa, která jsou pořízena smartphonem, mohou být streamovány do počítače nebo televizoru téměř v reálném čase. Video sestříhané na počítači stačí nahrát na LG Cloud a za pár sekund bude na displeji smartphonu nebo na obrazovce televizoru. Zpoždění služby je minimální, i díky tomu, že obsah je skutečně streamován, tzn. přehrávání začíná okamžitě – ne až po stažení celého souboru.

Výhodou služby LG Cloud je Real-time Streaming Transcoding technology. Potřebná konverze dat neprobíhá v zařízení, ale v reálném čase na serveru. Není tak třeba řešit problémy s kodeky, uživatel se nemusí o nic starat. To neumí žádná jiná cloudová služba.

LG Cloud funguje i s 3D obsahem. 3D video pořízené LG 3D smartphonem může být na cloudový disk nahráno přes Wi-Fi, nebo pomocí 3G mobilního internetu. Na televizoru LG Cinema 3D Smart TV si pak lze 3D záběry prohlédnout.

Pro lepší podporu cloudových služeb vytvořila společnost LG novou divizi s názvem Smart Business Center. Ta se bude orientovat na zajišťování obsahu a dostupnost kvalitních služeb. LG Cloud bude nabízen jak bezplatně, tak jako placená služba. Volný prostor na cloudovém disku a ceny dodatečných produktů se budou lišit trh od trhu.

Štítky: 

Podobné články

Integrated Systems Europe 2013 – AV špička v Amsterdamu

4. 2. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Jubilejní desátý ročník tradičního veletrhu AV technologií se opět uskutečnil v nizozemském Amsterodamu, a to s rekordní návštěvou. Za tři dny si na výstavu našlo cestu přes 44 000 návštěvníků, což je o 4 000 více než v loňském roce. Své produkty jim představilo přes 800 vystavovatelů. Čtěte více
LG Google TV GA7900

LG má televizory s Google TV

15. 1. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: LG)
Rozšířenou řadu Smart Google TV představila společnost LG. Nové modely GA7900 a GA6400 zaujmou především intuitivním uživatelským rozhraním a novým vzhledem. Čtěte více
LG UHD TV 84LM9600

LG: dvě Ultra HD TV

4. 1. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: LG)
LG na veletrhu CES představí dvě nové TV. Doplní tak stávající 84'' Ultra HD televizi. Novinky se mohou pochlubit úhlopříčkami 55'' a 65''. Čtěte více
Dálkový ovladač LG Magic Remote

LG: dálkový ovladač Magic Remote

28. 12. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: LG)
LG představilo dálkové ovládání Magic Remote, které je určené pro sérii televizí LG Cinema 3D Smart TV. Ovladač má nový vzhled a vylepšené rozpoznání hlasových pokynů, díky čemuž je ovládání jednoduché, přirozené, interaktivní a dialogické. Čtěte více