Lexmark v ČR vyrostl o 11 procent

23. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Lexmark International zveřejnila komentář obchodních výsledků za první kvartál 2009 v České Republice. V prvním kvartálu 2009 dosáhla 11% nárůstu obratu ve srovnání s prvním kvartálem roku 2008.

Nárůst prodeje hardware (tiskárny, multifunkční zařízení a doplňky): + 3,2 %. Nárůst prodeje spotřebního materiálu (laserová a inkoustová technologie): + 20,4 %.
“Obchodní výsledky prvního kvartálu pozitivně ovlivnila vyhraná výběrová řízení v segmentu korporátní
klientely a státní správy,“ uvedl Stanislav Birčák, obchodní ředitel Lexmark International Czech, s.r.o.
Lexmark International Czech, s.r.o. dále rozvíjí své zaměření na trh s vysokými tiskovými požadavky a k 1. 5. 2009 rozšiřuje počet obchodních zástupců pro segment korporátní klientely a retailového prodeje.
Řada tiskáren Lexmark T650
Řada Lexmark T650, představená v březnu, přináší největší výběr možností pro manipulaci s papírem a největší vstupní kapacitu ve své třídě. Model Lexmark T650n je také ve své třídě nejtišší. Tichý režim umožňuje tišší provoz zařízení v prostředích citlivých na hluk. Tiskárny Lexmark T652n a T654n optimalizují svoji výkonnost tím, že samy rozpoznávají velikost a složitost úloh a automaticky nastaví optimální rychlost pro jejich zpracování – rychlejší dobu do prvního výtisku pro krátké a více stran za minutu pro delší úlohy.
Řada multifunkčních zařízení Lexmark X650
Nová řada odolných černobílých laserových multifunkčních zařízení Lexmark X650 přináší všechny výhody podnikového kopírovacího stroje v kompaktním a cenově dostupném zařízení pro pracovní skupiny, které často kopírují, faxují a skenují.