Lenovo uzavře akvizici divize serverů x86 společnosti IBM

30. 9. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Lenovo)
Všechny regulační podmínky pro akvizici divize x86 serverů IBM společností Lenovo byly splněny. Díky spojení se tak Lenovo stalo třetím největším hráčem na globálním trhu x86 serverů o celkovém objemu 42,1 miliardy dolarů.

Společnost Lenovo získala System x, BladeCenter a Flex System blade servery a přepínače, x86 integrované systémy Flex, servery NeXtScale a iDataPlex a související software, blade sítě a operace údržby. IBM zůstanou sálové počítače System z, napájecí systémy, storage systémy, servery Flex na bázi PowerPC a provozní platformy PureApplication a PureData.

„Naše priority nyní směřují k zajištění hladkého začlenění a poskytování plynulého přechodu pro zákazníky. Jsem si jistý, že kombinací globálního dosahu společnosti Lenovo, efektivity a provozních schopností s legendární kvalitou, inovacemi a službami IBM, získáme konkurenční výhody, které nám pomohou růst a posunout společnost Lenovo do pozice globálního lídra odvětví,“ řekl Jang Juanqing, předseda představenstva a CEO společnosti Lenovo.

Dohoda navazuje na dlouhou historii spolupráce, která začala v roce 2005, kdy Lenovo získalo divizi IBM PC zahrnující řadu ThinkPad PC. Po aktuální akvizici podniku Motorola Mobility od společnosti Google se Lenovo stane třetím největším výrobcem smartphonů na světě, zatímco dále posílí svoji pozici jako třetí největší výrobce inteligentních zařízení – PC, tabletů a chytrých telefonů.

Jak bylo uvedeno v oznámení lednové akvizice serverové divize x86 IBM, společnosti Lenovo a IBM také vytvořily strategickou alianci, kde Lenovo bude OEM partnerem a bude prodávat vybrané produkty storage portfolia a softwaru IBM, včetně rodiny storage produktů základní a střední třídy IBM Storwize, produktů Linear Tape Open (LTO), disková pole IBM Flash a prvky systémového softwaru portfolia IBM, včetně inteligentních řešení Cloud, Global Parallel File System a Platform Computing. Tato strategická aliance znamená, že společnost Lenovo je nyní schopna nabízet tyto výrobky jako součást komplexnějšího podnikového IT řešení, které umožní podpořit širokou škálu potřeb zákazníků v rámci datového centra.

Lenovo se zavázalo následovat produktový plán x86 IBM, včetně integrovaných systémů Flex a PureFlex s procesorem x86, a bude i nadále rozvíjet inovace těchto produktů. Jak již bylo zveřejněno, společnost IBM bude i nadále po delší dobu poskytovat údržbu jménem společnosti Lenovo, takže zákazníci nepocítí žádné změny, co se úrovně a kvality jejich podpory týče.

Štítky: 
Servery, Akvizice, IBM, Lenovo

Podobné články

Lenovo představilo nové servery pro práci s velkým objemem dat

12. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nové jednosoketové servery Lenovo ThinkSystem SR635 a SR655 jsou poháněny novou generací procesorů AMD EPYC 7002 Series a byly navrženy speciálně pro práci s velkým objemem dat, jako je zpracování záznamů z bezpečnostních kamer, správa softwarově definovaných úložišť nebo správa virtualizovaných prostředí a koncových zařízení. Čtěte více

Kingston představil paměti pro 2. generaci procesorů AMD EPYC

12. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston zahájila prodej své až 32GB 3 200MT/s DDR4 registered DIMM paměti Server Premier, které podporují maximální využití výkonu nové 2. generace procesorů AMD EPYC. Čtěte více

SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 1 přináší řadu vylepšení

3. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nová verze multimodálního operačního systému coby platformy pro aplikace založené na kontejnerech pro provoz v cloudu zefektivňuje tradiční IT infrastrukturu a poskytuje zajímavou platformu pro vývojáře. Firmy díky němu mohou snadno nasazovat a přecházet na servery důležité v jejich klíčových prostředích a veřejných prostředích cloudu. Čtěte více

IDC: Prodej serverů v 1. čtvrtletí vzrostl o 4,4 %

12. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů během prvního čtvrtletí letošního roku podle údajů společnosti IDC meziročně v tržbách vzrostl o 4,4 % na 19,8 miliardy USD. V počtu prodaných zařízení na druhou stranu prodej klesl o 5,1 % na 2,6 milionu. Čtěte více