Lenovo uzavře akvizici divize serverů x86 společnosti IBM

30. 9. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Lenovo)
Všechny regulační podmínky pro akvizici divize x86 serverů IBM společností Lenovo byly splněny. Díky spojení se tak Lenovo stalo třetím největším hráčem na globálním trhu x86 serverů o celkovém objemu 42,1 miliardy dolarů.

Společnost Lenovo získala System x, BladeCenter a Flex System blade servery a přepínače, x86 integrované systémy Flex, servery NeXtScale a iDataPlex a související software, blade sítě a operace údržby. IBM zůstanou sálové počítače System z, napájecí systémy, storage systémy, servery Flex na bázi PowerPC a provozní platformy PureApplication a PureData.

„Naše priority nyní směřují k zajištění hladkého začlenění a poskytování plynulého přechodu pro zákazníky. Jsem si jistý, že kombinací globálního dosahu společnosti Lenovo, efektivity a provozních schopností s legendární kvalitou, inovacemi a službami IBM, získáme konkurenční výhody, které nám pomohou růst a posunout společnost Lenovo do pozice globálního lídra odvětví,“ řekl Jang Juanqing, předseda představenstva a CEO společnosti Lenovo.

Dohoda navazuje na dlouhou historii spolupráce, která začala v roce 2005, kdy Lenovo získalo divizi IBM PC zahrnující řadu ThinkPad PC. Po aktuální akvizici podniku Motorola Mobility od společnosti Google se Lenovo stane třetím největším výrobcem smartphonů na světě, zatímco dále posílí svoji pozici jako třetí největší výrobce inteligentních zařízení – PC, tabletů a chytrých telefonů.

Jak bylo uvedeno v oznámení lednové akvizice serverové divize x86 IBM, společnosti Lenovo a IBM také vytvořily strategickou alianci, kde Lenovo bude OEM partnerem a bude prodávat vybrané produkty storage portfolia a softwaru IBM, včetně rodiny storage produktů základní a střední třídy IBM Storwize, produktů Linear Tape Open (LTO), disková pole IBM Flash a prvky systémového softwaru portfolia IBM, včetně inteligentních řešení Cloud, Global Parallel File System a Platform Computing. Tato strategická aliance znamená, že společnost Lenovo je nyní schopna nabízet tyto výrobky jako součást komplexnějšího podnikového IT řešení, které umožní podpořit širokou škálu potřeb zákazníků v rámci datového centra.

Lenovo se zavázalo následovat produktový plán x86 IBM, včetně integrovaných systémů Flex a PureFlex s procesorem x86, a bude i nadále rozvíjet inovace těchto produktů. Jak již bylo zveřejněno, společnost IBM bude i nadále po delší dobu poskytovat údržbu jménem společnosti Lenovo, takže zákazníci nepocítí žádné změny, co se úrovně a kvality jejich podpory týče.

Štítky: 

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více