Lenovo uvádí na český trh novou generaci notebooků Yoga Slim

7. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila vylepšenou sérii stylových notebooků Yoga, v jejichž názvu se nově objevilo označení Slim. Stroje ukrývají nejnovější procesory Intel, optimalizovanou výdrž baterie, rychlé nabíjení, Wi-Fi 6. Volitelné jsou i procesory AMD Ryzen 4000. Pro český trh jsou všechny novinky dostupné se službou Lenovo Premium Care.
Lenovo Yoga Slim 7

Jednou z nových funkcí série Yoga Slim je inteligentní chladící systém, který díky využití umělé inteligence prodlužuje životnost baterie a umožňuje dosahovat vyššího výkonu. Uživatel se ale nemusí vázat na rozhodnutí notebooku – díky funkci Lenovo Q-Control může ovládat výkon stisknutím klávesy Fn-Q, kdy zařízení přejde do výkonného módu pro náročné úkoly, nebo naopak do úsporného módu, který sníží například hluk ventilátoru během sledování filmů.

Počítače Lenovo Yoga nově disponují i diagnostickou službou Lenovo Vantage Smart Performance Services. Jde o službu, která automaticky udržuje počítač ve formě a vyhledává možná nebezpečí ještě dřív, než se opravdu objeví. Služba má za cíl skenovat, detekovat a odstranit spyware, malware, adware a opravit problémy se sítí a přístupem. Notebooky nabízejí i další chytré funkce jako bezpečnostní upozornění v případě, že se někdo uživatelovi dívá přes rameno nebo automatické rozmazání obrazovky, pokud se uživatel otočí.

Prémiový design a neuvěřitelná výdrž: Lenovo Yoga Slim 9i

Spotřebitelská podznačka Lenovo Yoga připravila pro své příznivce ultratenký speciál Yoga Slim 9i s nejnovějšími procesory Intel Core a grafikou založenou na Intel Xe. Unikátní kožený kryt splývající s hliníkovým šasi poskytuje nejen stylový vzhled, ale především vysokou odolnost proti opotřebení a vlivu UV záření.

Ve 14" palcích ukrývá 4K dotykovou obrazovku s režimem Eye Care Mode pro ochranu zraku při dlouhotrvající práci. Pro příjemnější psaní v různých světelných podmínkách je Yoga Slim 9i vybavený klávesnicí Smart Sense s automatickým bílým podsvícením.

Lenovo nezapomnělo ani na příznivce hands-free funkcí. Díky službě Lenovo Smart Assist je možné se bezpečněji přihlásit rozpoznáním tváře nebo si zavolat na pomoc asistentku Alexa, i když je notebook zamčený. Praktické funkce doplňuje inteligentní duální nabíjení zajišťující výkon bez přehřívání a přetěžování systému se zvýšenou kapacitou baterie na 63,5 Wh a výdrží až 20 hodin. Konektivita notebooku je podpořena třemi porty Thunderbolt4 (USB-C) rozmístěnými po obou stranách zařízení. K dostání bude novinka od prosince za ceny začínající na 51 300 Kč s DPH.

Ohebný sourozenec: Lenovo Yoga 9i

Pro uživatele, kteří potřebují k práci nebo zábavě konvertibilní zařízení, je tu Yoga 9i. Stejně jako Yoga Slim 9i nabízí řadu prémiových funkcí včetně volitelného koženého krytu a různých barevných verzí. Uživatelé si mohou vybrat i 15" verzi s mobilním procesorem až 10. generace Intel Core i9 HK-Series podpořeným grafikou NVIDIA GTX 1650 Ti s technologií Max-Q Design. Nejen při kreativní tvorbě ocení uživatelé zvukový systém Dolby Atmos s reproduktory umístěnými přímo na ohebné liště. Filmy, seriály, fotografie a cokoliv dalšího vyzdvihne až 4K displej s jasem 500 nitů. K dispozici bude v listopadu za ceny od 48 580 Kč s DPH.

Opravdu dlouhá výdrž: Lenovo Yoga Slim 7i Pro

Yoga Slim 7i Pro je 14" notebook s 2,8K širokoúhlým displejem a 90Hz obnovovací frekvencí. Při práci nebude notebook uživatele omezovat díky výdrži až 18 hodin. Yoga Slim 7i Pro myslí i na ty, kteří potřebují několika hodinový úkol dotáhnout do konce. Díky funkci displeji Eyesafedokáže účinněji chránit oči před modrým světlem, ať už během dne či noci. Notebooku nechybí podpora Thunderbolt 4. Počítač bude dostupný za cenu od 26 990 Kč s DPH v prosinci 2020.

Jako rychlost světla: Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Lenovo Yoga Slim 7 Pro přicházejí s nabídkou praktických funkcí jako Windows Hello, IR kamerou a pohodlnější klávesnicí s větším touchpadem. Yoga Slim 7 Pro ve svém 14" provedení disponuje procesorem AMD Ryzen řady 4000H, až 16 GB DDR4, 17hodinovou výdrží nebo grafikou AMD Radeon. Produkt bude dostupný za cenu od 22 990 Kč DPH v listopadu 2020.

Ohebný 2v1: Lenovo Yoga 7i

Pro příznivce konvertibilních zařízení přináší Lenovo model Yoga 7ise širokoúhlým Full HD displejem ve 14" a 15" verzi. V 15" provedení je k dispozici s VESA 400 HDR displejem, který poskytuje vysoký jas, a s výdrží až 13 hodin. Uživatel má k dispozici dva porty Intel Thunderbolt 4, až 16GB DDR4 a 1TB SSD PCle M.2 úložiště. Notebook je dostupný v šedivé nebo mechově zelené barvě. Obě varianty se začnou prodávat během prosince za ceny od 26 990 Kč s DPH.

Lehká stylovka: Lenovo Yoga 6

Lenovo Yoga 6 je 13" konvertibilním zařízením, které pod unikátním designem ukrývá procesor AMD Ryzen 7 řady 4700U a vestavěnou grafiku AMD Radeon. S výdrží až 18 hodin na baterii a s hmotností 1,32 Kg jej ocení uživatelé, kteří počítají s častým cestováním. Notebook jde vstříc praktičnosti díky Full HD dotykovému displeji s kloubem otočným až o 360 stupňů. Novinku půjde pořídit od prosince za ceny od 22 990 Kč s DPH.

Lenovo Premium Care

Pro český trh jsou všechny novinky Lenovo Yoga dostupné se službou Lenovo Premium Care – exkluzivním balíčkem péče o zákazníka s nadstandartní telefonickou podporou a v případě potřeby opravou přímo u zákazníka doma.

Video : 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Apple představil čipy M2 Pro a M2 Max a nové počítače

18. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Nová řada SoC od Applu navazuje na již dříve představenou základní variantu M2. Ve své maximální konfiguraci nová SoC nabídnou až 12 CPU a až 38 GPU jader a opět tak slibují výrazný posun ve výkonu a efektivitě. Současně došlo k představení nových generací počítačů Mac mini a notebooků MacBook Pro ve 14" a 16" variantě, kde se tato SoC objeví. Čtěte více

Samy A.Khaleg (Fujitsu): Věříme, že i nadále budeme vaší první volbou

18. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Ústředním tématem rozhovoru se Samym A.Khalegem, který působí jako CCD product manager and presales consultant ve společnosti Fujitsu, jsou stávající (a částečně i připravované) produkty. Dostalo se také na 100% partnersky orientovaný obchodní přístup a trendy, které budou situaci v ICT ovlivňovat v následujících měsících. Čtěte více

Alienware vylepšil své ikonické notebooky

16. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnosti Alienware a Dell odhalily šest nových herních notebooků: Alienware m18 a m16, Alienware x16 a x14 a Dell G16 a G15. Uživatelé ocení modernizované provedení konstrukcí, nové materiály, nejvyšší dosažitelný výkon v dané třídě, vylepšení designu a také přepracované ovládací centrum Alienware Command Center. Čtěte více

Prodej PC vykázal výrazný propad za poslední kvartál i celý rok

13. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové dodávky osobních počítačů podle IDC v posledním kvartálu loňského roku meziročně spadly o téměř 30 % na 67,2 milionu kusů. Za celý rok se prodalo 292,3 milionu počítačů, což představuje pokles o více než 16 %. Navzdory výraznému poklesu jde stále o lepší výsledek, než jakého bylo dosahováno před covidovou pandemií. Čtěte více