Lenovo uvádí na český trh novou generaci notebooků Yoga Slim

7. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila vylepšenou sérii stylových notebooků Yoga, v jejichž názvu se nově objevilo označení Slim. Stroje ukrývají nejnovější procesory Intel, optimalizovanou výdrž baterie, rychlé nabíjení, Wi-Fi 6. Volitelné jsou i procesory AMD Ryzen 4000. Pro český trh jsou všechny novinky dostupné se službou Lenovo Premium Care.
Lenovo Yoga Slim 7

Jednou z nových funkcí série Yoga Slim je inteligentní chladící systém, který díky využití umělé inteligence prodlužuje životnost baterie a umožňuje dosahovat vyššího výkonu. Uživatel se ale nemusí vázat na rozhodnutí notebooku – díky funkci Lenovo Q-Control může ovládat výkon stisknutím klávesy Fn-Q, kdy zařízení přejde do výkonného módu pro náročné úkoly, nebo naopak do úsporného módu, který sníží například hluk ventilátoru během sledování filmů.

Počítače Lenovo Yoga nově disponují i diagnostickou službou Lenovo Vantage Smart Performance Services. Jde o službu, která automaticky udržuje počítač ve formě a vyhledává možná nebezpečí ještě dřív, než se opravdu objeví. Služba má za cíl skenovat, detekovat a odstranit spyware, malware, adware a opravit problémy se sítí a přístupem. Notebooky nabízejí i další chytré funkce jako bezpečnostní upozornění v případě, že se někdo uživatelovi dívá přes rameno nebo automatické rozmazání obrazovky, pokud se uživatel otočí.

Prémiový design a neuvěřitelná výdrž: Lenovo Yoga Slim 9i

Spotřebitelská podznačka Lenovo Yoga připravila pro své příznivce ultratenký speciál Yoga Slim 9i s nejnovějšími procesory Intel Core a grafikou založenou na Intel Xe. Unikátní kožený kryt splývající s hliníkovým šasi poskytuje nejen stylový vzhled, ale především vysokou odolnost proti opotřebení a vlivu UV záření.

Ve 14" palcích ukrývá 4K dotykovou obrazovku s režimem Eye Care Mode pro ochranu zraku při dlouhotrvající práci. Pro příjemnější psaní v různých světelných podmínkách je Yoga Slim 9i vybavený klávesnicí Smart Sense s automatickým bílým podsvícením.

Lenovo nezapomnělo ani na příznivce hands-free funkcí. Díky službě Lenovo Smart Assist je možné se bezpečněji přihlásit rozpoznáním tváře nebo si zavolat na pomoc asistentku Alexa, i když je notebook zamčený. Praktické funkce doplňuje inteligentní duální nabíjení zajišťující výkon bez přehřívání a přetěžování systému se zvýšenou kapacitou baterie na 63,5 Wh a výdrží až 20 hodin. Konektivita notebooku je podpořena třemi porty Thunderbolt4 (USB-C) rozmístěnými po obou stranách zařízení. K dostání bude novinka od prosince za ceny začínající na 51 300 Kč s DPH.

Ohebný sourozenec: Lenovo Yoga 9i

Pro uživatele, kteří potřebují k práci nebo zábavě konvertibilní zařízení, je tu Yoga 9i. Stejně jako Yoga Slim 9i nabízí řadu prémiových funkcí včetně volitelného koženého krytu a různých barevných verzí. Uživatelé si mohou vybrat i 15" verzi s mobilním procesorem až 10. generace Intel Core i9 HK-Series podpořeným grafikou NVIDIA GTX 1650 Ti s technologií Max-Q Design. Nejen při kreativní tvorbě ocení uživatelé zvukový systém Dolby Atmos s reproduktory umístěnými přímo na ohebné liště. Filmy, seriály, fotografie a cokoliv dalšího vyzdvihne až 4K displej s jasem 500 nitů. K dispozici bude v listopadu za ceny od 48 580 Kč s DPH.

Opravdu dlouhá výdrž: Lenovo Yoga Slim 7i Pro

Yoga Slim 7i Pro je 14" notebook s 2,8K širokoúhlým displejem a 90Hz obnovovací frekvencí. Při práci nebude notebook uživatele omezovat díky výdrži až 18 hodin. Yoga Slim 7i Pro myslí i na ty, kteří potřebují několika hodinový úkol dotáhnout do konce. Díky funkci displeji Eyesafedokáže účinněji chránit oči před modrým světlem, ať už během dne či noci. Notebooku nechybí podpora Thunderbolt 4. Počítač bude dostupný za cenu od 26 990 Kč s DPH v prosinci 2020.

Jako rychlost světla: Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Lenovo Yoga Slim 7 Pro přicházejí s nabídkou praktických funkcí jako Windows Hello, IR kamerou a pohodlnější klávesnicí s větším touchpadem. Yoga Slim 7 Pro ve svém 14" provedení disponuje procesorem AMD Ryzen řady 4000H, až 16 GB DDR4, 17hodinovou výdrží nebo grafikou AMD Radeon. Produkt bude dostupný za cenu od 22 990 Kč DPH v listopadu 2020.

Ohebný 2v1: Lenovo Yoga 7i

Pro příznivce konvertibilních zařízení přináší Lenovo model Yoga 7ise širokoúhlým Full HD displejem ve 14" a 15" verzi. V 15" provedení je k dispozici s VESA 400 HDR displejem, který poskytuje vysoký jas, a s výdrží až 13 hodin. Uživatel má k dispozici dva porty Intel Thunderbolt 4, až 16GB DDR4 a 1TB SSD PCle M.2 úložiště. Notebook je dostupný v šedivé nebo mechově zelené barvě. Obě varianty se začnou prodávat během prosince za ceny od 26 990 Kč s DPH.

Lehká stylovka: Lenovo Yoga 6

Lenovo Yoga 6 je 13" konvertibilním zařízením, které pod unikátním designem ukrývá procesor AMD Ryzen 7 řady 4700U a vestavěnou grafiku AMD Radeon. S výdrží až 18 hodin na baterii a s hmotností 1,32 Kg jej ocení uživatelé, kteří počítají s častým cestováním. Notebook jde vstříc praktičnosti díky Full HD dotykovému displeji s kloubem otočným až o 360 stupňů. Novinku půjde pořídit od prosince za ceny od 22 990 Kč s DPH.

Lenovo Premium Care

Pro český trh jsou všechny novinky Lenovo Yoga dostupné se službou Lenovo Premium Care – exkluzivním balíčkem péče o zákazníka s nadstandartní telefonickou podporou a v případě potřeby opravou přímo u zákazníka doma.

Video : 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Acer představil chromebooky se Snapdragonem

29. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila své první chromebooky poháněné výpočetní platformou Qualcomm Snapdragon 7c. Modely Acer Chromebook Spin 513 a Acer Chromebook Enterprise Spin 513 spojují ultrapřenosnou konstrukci s odpovídajícím výkonem, dlouhou výdrží na baterii a volitelným 4G LTE připojením. Čtěte více

eD system získal do distribuce příslušenství pro Apple od firmy COTEetCI

27. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Nabídka společnosti eD system se rozrostla o příslušenství značky COTEetCI. Do oficiální distribuce pro český, slovenský a polský trh tak díky smlouvě ze září 2020 přibylo příslušenství pro produkty Apple. Čtěte více

Prodej PC znovu vykázal dvouciferný nárůst

20. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Pandemický situace se i nadále kladně podepisuje pod prodeji osobních počítačů. Trh, složený ze stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic, znovu vykázal dvouciferný nárůst prodeje. Během třetího čtvrtletí letošního roku se podle IDC celosvětově prodalo 81,3 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o téměř 15 %. Čtěte více

Dodávky PC rostly podle Gartneru ve třetím čtvrtletí o 3,6 %

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Pokračující poptávka po domácí zábavě a učení na dálku přinesla největší růst amerického trhu za posledních deset let, v regionu EMEA rostl trh jen velmi mírně. Při započítání chromebooků by byly výsledky ještě znatelně lepší. Čtěte více