Lenovo Smart Connect propojí počítače, tablety i telefony

28. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnosti Lenovo a Motorola uvedly na trh softwarové řešení Smart Connect, které efektivně a plynule propojuje digitální ekosystémy a vytváří bezproblémový zážitek z propojení více zařízení.

Funkce Smart Connect je vhodná pro všechny uživatele, včetně studentů, podnikatelů, hráčů a tvůrců, a eliminuje přerušení při propojování kompatibilních zařízení díky bezproblémovému připojení základních zařízení, jako jsou telefony, tablety a počítače, a jejich funkcí. Uživatelé tak budou moci bez námahy přecházet mezi rozpracovanými úlohami a zachovat nepřerušovaný pracovní proces. Spotřebitelé si pro zjednodušení práce také nemusí kupovat zařízení se stejným operačním systémem.

Uživatelé mohou snadno rozšířit vše, co se zobrazuje na telefonu, na větší obrazovku, například snadno přesunout hry, filmy, seriály a spuštěné aplikace z telefonu na tablet či počítač a získat více prostoru pro práci a zábavu.

Mezi klíčové funkce a vlastnosti služby Smart Connect patří např:

Multifunkční ovládání: navigace mezi počítačem, tabletem a telefonem pomocí jediné klávesnice a myši zajišťuje plynulý pohyb kurzoru pro bezproblémové ovládání. Díky tomu lze např. současně upravovat dokument na počítači, do kterého lze přidávat obsah z tabletu, a přitom současně jednat s kolegy prostřednictvím chytrého telefonu.

Streamování potažením: jednoduchým posunutím prstu lze přecházet mezi aktivitami a aplikacemi v různých zařízeních. Uživatelé mohou sledovat video na tabletu a pokračovat tam, kde skončili, na počítači, nebo začít poslouchat podcast na smartphonu a pokračovat v poslechu na jiném zařízení doma.

Synchronizace upozornění: uživatel zůstane v obraze pomocí zpráv a upozornění na jakémkoli zařízení a vždy bude mít aktuální informace, aniž by musel přerušovat práci a brát do rukou jiné zařízení.

Centrum sdílení: umožní jednoduché sdílení multimédií a jiných souborů mezi různými kompatibilními zařízeními s různými operačními systémy. Pomocí centra sdílení lze přistupovat k velkým souborům a sdílet je bez problémů napříč připojenými zařízeními bez toho, aniž by zabíraly úložný prostor.

Inteligentní schránka: umožní kopírovaní obrázků, textů a dalších souborů mezi telefonem, počítačem a tabletem.

Okamžitý hotspot: promění telefon na HotSpot pro okamžité a chráněné internetové připojení pro tablet nebo počítač.

Webkamera: umožní proměnit smartphone na webovou kameru pro videohovory nebo živé přenosy.


Dostupnost

Smart Connect bude k dispozici v následujících měsících na jakémkoli počítači Lenovo s operačním systémem Windows 10 nebo novějším prostřednictvím obchodu Microsoft Store a na vybraných tabletech Lenovo a zařízeních Motorola prostřednictvím obchodu Google Play.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Ilustrační foto (Motorola)

Samsung se znovu stal nejprodávanější značkou chytrých telefonů

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2024 podle IDC meziročně vzrostl o 7,8 % a Samsung se znovu vyhoupl do pozice nejprodávanějšího výrobce. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více

Nová aktualizace uživatelského rozhraní One UI 6.1 rozšiřuje technologii Galaxy AI do dalších zařízení

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung nasazuje umělou inteligenci Galaxy AI do většího počtu zařízení prostřednictvím aktualizovaného uživatelského rozhraní One UI 6.1. Mobilní umělá inteligence se tak dostane k podstatně většímu počtu uživatelů – od konce března ji budou moci postupně využít i majitelé telefonů řady Galaxy S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 a tabletů řady Tab S9. Čtěte více

New Calling od Huawei přinese nový rozměr komunikace

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei pracuje na rozvoji a standardizaci technologie New Calling (NC), jež přináší pokročilé možnosti pro telefonní a videohovory, které díky ní mohou být kvalitnější, chytřejší a interaktivnější. Nabízí širokou škálu funkcí, včetně UHD hlasových a video hovorů, a umožní rozvoj služeb jako okamžitý inteligentní překlad, využití rozšířené reality a rozvoj interaktivních klientských nabídek. Čtěte více