Lenovo rozšířilo své produktové portfolio pro datová centra

23. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Divize Data Centre Group (DCG) společnosti Lenovo představila dvě zcela nové produktové řady ThinkSystem a ThinkAgile, kterými reaguje na rostoucí požadavky zákazníků na řešení z oblasti cloudu, velkých dat, analytiky, virtualizace nebo umělé inteligence.

Produktové portfolio ThinkSystem je založeno na procesorech Intel Xeon a zahrnuje veškeré základní stavební prvky datových center včetně serverů, úložišť a síťových komponent.

K nově představeným produktům patří například servery ThinkSystem SR650 a SR550 (2U), SR630 a SR530 (1U), ST550 (Tower), SN550 a SN850 (blade), SD530 (dense optimized system) a SR950 a SR850 (mission-critical systémy). Dále nabídku rozšířily například storage (ThinkSystem DS2200, DS4200 a DS6200), přepínače (ThinkSystem NE10032, NE1032, NE1032T a NE1072T) nebo SAN switche (ThinkSystem DB610S a DB620S).

Portfoliem integrovaných systémů ThinkAgile pak Lenovo míří do segmentu softwarově definovaných datových center a infrastruktur. Za využití produktů ze série ThinkSystem řešení zákazníkům nabídnou vlastnosti, jako je zjednodušení IT infrastruktury, možnost lepší výkonové škálovatelnosti, nebo snížení nákladů.

Systémy ThinkAgile pomohou firmám i dalším organizacím zachytit změny, kterými IT v současnosti prochází, protože poskytnou potřebný výkon, jednoduchý management a agilitu cloudových služeb při zachování tolik ceněné kontroly a možností on-premise IT. Řešení ThinkAgile budou dostupná v řadě variant včetně ThinkAgile SX pro Microsoft Azure Stack. Řešení, která se dostanou k zákazníkům, jsou samozřejmě plně připravená, ověřená a otestovaná (ISV).

Při návrhu nových produktových řad Lenovo mimo jiné vycházelo z pozice jedničky ve spokojenosti zákazníků po celém světě (podle technologického podnikového výzkumu z prosince 2016).

Nedílnou součástí nově představených produktových portfolií jsou také služby, dostupné prostřednictvím rozsáhlé partnerské sítě, a kompletně pokrývající životní cyklus produktů.

Lenovo samozřejmě i v souvislosti s novými produkty nadále klade důraz na podporu prodejního kanálu. Jako partneři se tedy můžete těšit na další zlepšování tréninkových a certifikačních programů i konfiguračních a prodejních nástrojů. Pokračují také investice do středisek pro informování a inovaci.

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více