Lenovo rozšířilo své produktové portfolio pro datová centra

23. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Divize Data Centre Group (DCG) společnosti Lenovo představila dvě zcela nové produktové řady ThinkSystem a ThinkAgile, kterými reaguje na rostoucí požadavky zákazníků na řešení z oblasti cloudu, velkých dat, analytiky, virtualizace nebo umělé inteligence.

Produktové portfolio ThinkSystem je založeno na procesorech Intel Xeon a zahrnuje veškeré základní stavební prvky datových center včetně serverů, úložišť a síťových komponent.

K nově představeným produktům patří například servery ThinkSystem SR650 a SR550 (2U), SR630 a SR530 (1U), ST550 (Tower), SN550 a SN850 (blade), SD530 (dense optimized system) a SR950 a SR850 (mission-critical systémy). Dále nabídku rozšířily například storage (ThinkSystem DS2200, DS4200 a DS6200), přepínače (ThinkSystem NE10032, NE1032, NE1032T a NE1072T) nebo SAN switche (ThinkSystem DB610S a DB620S).

Portfoliem integrovaných systémů ThinkAgile pak Lenovo míří do segmentu softwarově definovaných datových center a infrastruktur. Za využití produktů ze série ThinkSystem řešení zákazníkům nabídnou vlastnosti, jako je zjednodušení IT infrastruktury, možnost lepší výkonové škálovatelnosti, nebo snížení nákladů.

Systémy ThinkAgile pomohou firmám i dalším organizacím zachytit změny, kterými IT v současnosti prochází, protože poskytnou potřebný výkon, jednoduchý management a agilitu cloudových služeb při zachování tolik ceněné kontroly a možností on-premise IT. Řešení ThinkAgile budou dostupná v řadě variant včetně ThinkAgile SX pro Microsoft Azure Stack. Řešení, která se dostanou k zákazníkům, jsou samozřejmě plně připravená, ověřená a otestovaná (ISV).

Při návrhu nových produktových řad Lenovo mimo jiné vycházelo z pozice jedničky ve spokojenosti zákazníků po celém světě (podle technologického podnikového výzkumu z prosince 2016).

Nedílnou součástí nově představených produktových portfolií jsou také služby, dostupné prostřednictvím rozsáhlé partnerské sítě, a kompletně pokrývající životní cyklus produktů.

Lenovo samozřejmě i v souvislosti s novými produkty nadále klade důraz na podporu prodejního kanálu. Jako partneři se tedy můžete těšit na další zlepšování tréninkových a certifikačních programů i konfiguračních a prodejních nástrojů. Pokračují také investice do středisek pro informování a inovaci.

Podobné články

Trh se servery klesal v tržbách a stagnoval v objemu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC se ve druhém čtvrtletí 2021 celosvětově prodalo 3,2 milionu serverů (meziroční nárůst o 0,1 %) při tržbách 23,6 miliardy USD (meziroční pokles o 2,5 %). Čtěte více

Modernizovaný hyperkonvergovaný systém Dell EMC VxRail zvyšuje výkon i flexibilitu

27. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nové, výkonnější systémy hyperkonvergované infrastruktury Dell EMC VxRail založené na nedávno uvedených serverech Dell EMC PowerEdge. Dell vydává také inovovaný software a představuje dynamické nody, které zákazníkům umožní efektivněji využívat stávající prostředky a podporovat náročné pracovní zátěže. Čtěte více

Výdaje na cloudovou infrastrukturu v první čtvrtletí 2021 rostly

16. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: IDC)
Podle studie IDC Worldwide Quarterly Enterprise Infrastructure Tracker: Buyer and Cloud Deployment vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2021 (1Q21) výdaje na produkty výpočetní a úložné infrastruktury pro cloudovou infrastrukturu, včetně dedikovaných a sdílených prostředí, meziročně vzrostly o 12,5 % na 15,1 miliardy dolarů. Čtěte více

Kingston Digital dodává U.2 NVMe SSD disk DC1500M pro datová centra

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston zahájil prodej U.2 NVMe PCIe SSD DC1500M, který je určen pro datová centra a smíšenou provozní zátěž. DC1500M využívá rozhraní NVMe PCIe 3.0 ×4 a má předvídatelný výkon při náhodném čtení/zápisu i předvídatelnou latenci v širokém rozsahu pracovních zátěží. Čtěte více