Lenovo rozšířilo nabídku rackových serverů ThinkServer

27. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila rackové servery RD350 a RD450 z rodiny zařízení ThinkServer. Novinky kladou důraz na výpočetní výkon i kapacitu a poskytují prostředky potřebné pro aplikace pro správu infrastruktury, sdílené aplikace i pro kritické operace.

Lenovo ThinkServer RD350 dokáže v těle zabírajícím jednu 1U pozici v racku ukrýt až dva procesory řady Intel Xeon E5-2600 v3. Ty poskytují serveru výkon, který dokáže pokrýt požadavky malých i středních firem. Díky funkcím pro zvýšení spolehlivosti, jako jsou hot-swap disky, vestavěný RAID řadič či hot-swap redundantní napájecí zdroje si navíc uživatelé mohou být jistí, že všechna data jsou v bezpečí a server zůstane neustále v provozu.

ThinkServer RD350 je osazený nejnovější generací energeticky úsporných napájecích zdrojů s certifikacemi až 80 Plus Titanium, které eliminují ztráty energie ve zdroji. Díky balíčkům pro prostředí Microsoft i VMware lze pro systémovou správu RD350 využít buď stávajících nástrojů nebo server spravovat přímo z prostředí Microsoft nebo VMware. Přepracované nástroje pro správu serverů Think nové generace pomáhají zvyšovat produktivitu, snižovat provozní náklady i redukovat celkové náklady vlastnictví. Nástroje zároveň usnadňují zprovoznění systému a umožňují nastavit server krok za krokem.

ThinkServer RD450 díky svému flexibilnímu designu vyniká praktičností a prostorovou úsporností. Zároveň však ve svém  těle skrývá až dva nejnovější procesory řady Intel Xeon E5-2600 v3 a 16 paměťových slotů, do kterých lze osadit až 512 GB operační paměti DDR4. Kromě kritických firemních aplikací zvládá server RD450 také provoz a hosting webových aplikací.

Stejně jako ThinkServer RD350 je i rackový server RD450 osazen nejnovější generací úsporných napájecích zdrojů, které eliminují ztráty energie ve zdroji a pomáhají snižovat náklady na provoz serveru. Pro dosažení lepší ochrany dat je možné server rozšířit i o podporu vyšších módů RAID.

Kromě již popsaných předností, kterými se servery ThinkServer mohou pochlubit, je zde ještě jedna nezanedbatelná výhoda, a tou jsou výrazně nižší provozní náklady. Podle údajů společnosti Lenovo lze výměnou starého serveru za nový ušetřit až 111 tisíc korun ročně pouze na výdajích za elektřinu. Úspora odpovídá situaci, kdy firma nasadí pět modernějších serverů namísto deseti starších a ty poté budou v provozu 24 hodin denně po celý rok. Další úspory s sebou přináší snížené nároky na chlazení serveroven, takže uživatelé ušetří nejen za spotřebu elektrické energie.

Novější servery jsou také mnohem lépe zabezpečeny proti ztrátě dat i útokům zvenčí. V souvislosti se zabezpečením před útočníky zvenčí je pro servery klíčový aktualizovaný operační systém se všemi nezbytnými bezpečnostními certifikacemi. Nicméně v polovině července letošního roku definitivně skončila podpora operačního systému Microsoft Windows Server 2003 R2 a společnosti, které využívají software na svých serverech, by měly zvážit přechod na novější verzi Microsoft Windows Server 2012 R2, pro který je garantována rozšířená podpora až do roku 2023. Přechod na nejnovější, výkonnější a podstatně bezpečnější verzi serverového operačního systému je možné vyřešit i nákupem nového serveru Lenovo s operačním systémem Microsoft Windows Server 2012 R2 OEM.

Štítky: 

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více