Lenovo rozšířilo nabídku chromebooků o nové modely řady IdeaPad

10. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila nové počítače řady IdeaPad Chromebook Plus, které efektivně spojují vylepšený hardware a s možnostmi softwaru využívajícího umělou inteligenci. Zařízení IdeaPad Gaming Chromebook Plus, IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus a IdeaPad Slim 3i Chromebook Plus se tak uplatní při práci i zábavě.

Nové modely v produktové řadě IdeaPad Chromebook Plus pokračují v odkazu svých předchůdců a soustředí se na poměr ceny a výkonu, spolehlivost a možnost pracovat odkudkoli.

Novinky jsou vybaveny exkluzivními nástroji a prémiovými službami, jako jsou nástroj File Sync pro offline přístup k souborům na Disku Google nebo 1 080p webkamera s AI nástroji pro bezproblémové konferenční hovory. Další pokročilou funkcí je pak umělou inteligencí poháněný nástroj Magic Eraser ve Fotkách Google, který snadno odstraní rušivé prvky z pořízených fotografií.

Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook Plus (16”) je navržen pro herní nadšence, které osloví například WQXGA displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, RGB klávesnicí nebo kvalitním ozvučením. Vedle hraní her se však novinka uplatní i při serióznějších činnostech díky nástrojům pro vylepšení videohovorů nebo kvalitnímu ozvučení.

Z výbavy můžeme zmínit procesory Intel Core 12. generace (Core i5-1235U a Core i3-1215U), až 8GB LPDDR4x RAM nebo až 512GB SSD. Uživatelé dále mohou počítat se širokou nabídkou rozhraní včetně moderních portů USB-C, Wi-Fi 6E (802.11 ax) či Bluetooth 5. Výdrž zařízení je až 12 hodin.

Lenovo IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus (14”) je vhodný pro uživatele na cestách, kteří ocení možnost využívat počítač naplno i mimo domov a kancelář. Ve svém těle kombinuje schopnosti větších notebooků a flexibilitu konvertibilního zařízení typu 2v1.

Procesory Intel Core i5-1334U nebo Intel Core i3-1315U jsou doplněny o 8 GB LPDDR4x RAM a až 512 GB SSD úložiště. I zde mohou uživatelé počítat také s moderní konektorovou výbavou (včetně USB-C), Wi-Fi 6/6E (802.11 ax) či Bluetooth 5. Výdrž baterie dosahuje 10 hodin.

Lenovo IdeaPad Slim 3i Chromebook Plus (14”) s certifikací odolnosti na armádní úrovni, díky které odolá polití nebo pádům. Jako procesor byl v tomto případě zvolen model Intel Core i3-N305 v kombinaci s 8GB LPDDR5 RAM nebo až 256 GB eMMC úložištěm. Konektorová výbava zde čítá např. porty USB-C či HDMI. Výdrž baterie činí až 12 hodin.

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaPad Slim 3i Chromebook Plus (14”), IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus (14”) a Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook Plus (16”) budou v ČR dostupné od prosince za ceny začínající na 12 999 Kč, 14 989 Kč a 16 499 Kč včetně daně.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej tabletů a chromebooků se nadále propadal

8. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC zaznamenal celosvětový prodej tabletů ve třetím čtvrtletí roku 2023 meziroční pokles o 14,2 % na celkových 33,2 milionu kusů. Současně se snižoval i prodej chromebooků, který meziročně klesl o 20,8 % na 3,5 milionu zařízení. Čtěte více

Chromebook Plus: Vylepšené notebooky s lepší hardwarovou i softwarovou výbavou

10. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Pod názvem Chromebook Plus uvedl Google na trh novou kategorii zařízení se systémem Chrome OS. Zákazníkům slibuje prémiovější hardware i software s funkcemi hojně využívajícími umělou inteligenci. Stále by však mělo jít o přístroje za rozumnou cenu. Čtěte více

Intel oproti AMD navýšil svůj podíl na trhu s PC, ale ztratil v serverech

18. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: CRN.com, Mercury Research)
Ačkoli si AMD na x86 PC trhu ve druhém kvartálu 2023 lehce polepšilo mezičtvrtletně, Intel si polepšil meziročně (jeho tržní podíl 82,7 % byl o 6,4 % lepší než ve stejném období loňského roku). Podle dostupných informací si Intel polepšil zejména díky širší adopci jeho CPU v cenově dostupných zařízeních, kam spadají např. chromebooky. V serverech si však Intel již tak dobře nevedl. Čtěte více

Prodej tabletů se ve 2. čtvrtletí 2023 propadl

9. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tabletů se ve druhém kvartálu letošního roku podle IDC propadl téměř o 30 procent na 28,3 milionu kusů. Prodej chromebooků naopak zaznamenal jen velmi mírný pokles. Čtěte více