Lenovo představilo zařízení pro virtuální realitu i nové ThinkPady

12. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 nastínila svoji vizi pro technologické inovace v roce 2018. Její nové portfolio inteligentních zařízení vylepšuje realitu kapesní elektroniky, počítačů i technologií do domácnosti.

Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu CES 2018 několik technologií, které vylepšují virtuální realitu. K novinkám patří Lenovo Mirage Solo s headsetem Daydream, Lenovo Mirage kamera, chytré brýle Lenovo C220 Smart Glasses a Lenovo Smart Display.

Lenovo Mirage Solo je založené na platformě pro virtuální realitu Qualcomm Snapdragon 835 a dle slov výrobce přináší vysokou kvalitu a pohlcující zážitek. Hry lze ovládat díky bezdrátovému ovladači Daydream, který zastoupí baseballovou pálku, volant nebo cokoli jiného. Za pomoci WorldSense je možné zcela přirozeně uhýbat, naklánět se nebo se ponořit do prostoru.

Kamera Lenovo Mirage s Daydream umožní vytvářet pro VR vlastní obsah. Kapesní zařízení s duálním širokoúhlým 13MPx fotoaparátem pokrývajícím pole 180 x 180° zjednodušuje technologii potřebnou pro zachycování 3D fotografií a videí. Následně lze fotografie a videa nahrát na účet na Google Fotky nebo YouTube, prohlížet si je a sdílet.

Řešení Lenovo New Glass C220 se skládá z chytrých brýlí a kapesní jednotky. Vše funguje na základě rozpoznávání a identifikování reálných objektů pomocí technologií umělé inteligence. Brýle váží 60 gramů a běží na operačním systému Android. Umělou realitu lze pozorovat jedním okem, na kterém má uživatel brýle nasazeny. Druhé oko nadále sleduje skutečný svět. Brýle New Glass C220 jsou vhodné pro plnění nejrůznějších úkolů a jsou vybaveny například protihlukovou interakcí či dalšími funkcemi.

Lenovo Smart Display se zabudovaným virtuálním asistentem Google Assistant zjednodušuje používání technologií v domácnosti. Vytváří pomyslnou centrálu, ze které lze hlasem a dotekem řídit všechna připojená domácí zařízení, od osvětlení až k vytápění. Lenovo Smart Display se dodává v osmipalcovém nebo desetipalcovém provedení.

Miix 360 2v1

Novinka Miix 630 2v1 je odnímatelné zařízení, které přináší flexibilitu a produktivitu notebooku s Windows 10S a kombinuje ji se vždy dostupnou mobilitou smartphonu. Na místo Wi-Fi spoléhá i na 4G LTE připojení a na jedno nabití zvládne až 20 hodin přehrávání videa. Miix 630 je postavený na platformě Qualcomm Snapdragon 835 a váží 1,33 kilogramu. Díky Windows 10 S je vybaven i virtuální asistentkou Cortana. Bezpečnější a pohodlnější přihlášení zajistí Windows Hello a biometrické rozpoznávání obličeje.

Novinky v řadě ThinkPad

Společnost Lenovo inovovala zařízení řady ThinkPad X1. Novinky se týkají zejména displejů, ochrany soukromí a připojení. Tablet X1 přichází ve třináctipalcovém provedení, s 3K displejem a volitelnou celosvětovou LTE-A konektivitou.

Na zařízeních X1 Carbon a X1 Yoga je možné využívat virtuální asistentku Amazon Alexa. Společnost Lenovo přidala těmto zařízením i prémiový displej s podporou Dolby Vision HDR a zabudované mechanické zakrývání. K zařízení X1 Carbon Lenovo přidává také modely s dotykovým displejem.

Aktualizací prošly i modely X280, X380 Yoga, T480, T480s, T580, L380, L380 Yoga, L480, L580. Za zmínku stojí zejména zařízení X280 vhodné pro „válečníky“ na cestách, který „zhubnul“ na 1,161 kilogramu, a model T480, jenž přepisuje korporátní standardy novým bočním dokováním, infračervenou kamerou, celosvětovým LTE-A a výdrží baterie až 27 hodin.

Podobné články

Virtuální realita pro všechny

15. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Nejen velké korporace, ale i malé firmy, například architektonická studia, již mohou svým klientům ukazovat výsledky práce ve virtuální realitě. Díky novým virtuálním brýlím (HMD), výkonným 3D grafickým kartám a pokroku v oblasti profesionálního VR softwaru prorazí virtuální realita do všech oblastí designu, výroby a konstrukce. Čtěte více

HP inovovalo pracovní stanici Z4 a představilo nové produkty pro VR

14. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP svou nejoblíbenější pracovní stanici HP Z4 vybaví procesory Intel Xeon a Core X a zároveň umožní použití duální grafiky. HP představilo také své nové nízkonákladové barevné 3D tiskárny a doplnilo tak svou nabídku řešení pro vývojáře produktů. Čtěte více

HTC má vylepšenou VR a adaptér pro bezdrátový přenos obrazu

11. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HTC)
Společnost HTC představila vylepšení své sady pro virtuální realitu Vive. Headset Vive Pro nabízí vyšší rozlišení displejů, integrovaná sluchátka a širší možnosti pro vývojáře. Další novinkou je bezdrátový adaptér Vive Wireless Adaptor, s nímž si fanoušci užijí virtuální realitu v pokojovém měřítku bez omezení kabelem. Čtěte více
Lukáš Jelínek, solution director dimension Data Czech Republic

Blockchain, robotika nebo umělá inteligence promění podnikání

1. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dimension Data)
Technologie blockchain má spolu s umělou inteligencí, strojovým učením, robotikou a virtuální i rozšířenou realitou pro rok 2018 potenciál k narušení zažitých pořádků a přetvoření digitálního podnikání. A společnosti, které ještě nezahájily investice do technologií pro digitální věk, se vystavují riziku negativních dopadů na své stávající podnikání. Čtěte více