Lenovo představilo zařízení pro virtuální realitu i nové ThinkPady

12. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 nastínila svoji vizi pro technologické inovace v roce 2018. Její nové portfolio inteligentních zařízení vylepšuje realitu kapesní elektroniky, počítačů i technologií do domácnosti.

Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu CES 2018 několik technologií, které vylepšují virtuální realitu. K novinkám patří Lenovo Mirage Solo s headsetem Daydream, Lenovo Mirage kamera, chytré brýle Lenovo C220 Smart Glasses a Lenovo Smart Display.

Lenovo Mirage Solo je založené na platformě pro virtuální realitu Qualcomm Snapdragon 835 a dle slov výrobce přináší vysokou kvalitu a pohlcující zážitek. Hry lze ovládat díky bezdrátovému ovladači Daydream, který zastoupí baseballovou pálku, volant nebo cokoli jiného. Za pomoci WorldSense je možné zcela přirozeně uhýbat, naklánět se nebo se ponořit do prostoru.

Kamera Lenovo Mirage s Daydream umožní vytvářet pro VR vlastní obsah. Kapesní zařízení s duálním širokoúhlým 13MPx fotoaparátem pokrývajícím pole 180 x 180° zjednodušuje technologii potřebnou pro zachycování 3D fotografií a videí. Následně lze fotografie a videa nahrát na účet na Google Fotky nebo YouTube, prohlížet si je a sdílet.

Řešení Lenovo New Glass C220 se skládá z chytrých brýlí a kapesní jednotky. Vše funguje na základě rozpoznávání a identifikování reálných objektů pomocí technologií umělé inteligence. Brýle váží 60 gramů a běží na operačním systému Android. Umělou realitu lze pozorovat jedním okem, na kterém má uživatel brýle nasazeny. Druhé oko nadále sleduje skutečný svět. Brýle New Glass C220 jsou vhodné pro plnění nejrůznějších úkolů a jsou vybaveny například protihlukovou interakcí či dalšími funkcemi.

Lenovo Smart Display se zabudovaným virtuálním asistentem Google Assistant zjednodušuje používání technologií v domácnosti. Vytváří pomyslnou centrálu, ze které lze hlasem a dotekem řídit všechna připojená domácí zařízení, od osvětlení až k vytápění. Lenovo Smart Display se dodává v osmipalcovém nebo desetipalcovém provedení.

Miix 360 2v1

Novinka Miix 630 2v1 je odnímatelné zařízení, které přináší flexibilitu a produktivitu notebooku s Windows 10S a kombinuje ji se vždy dostupnou mobilitou smartphonu. Na místo Wi-Fi spoléhá i na 4G LTE připojení a na jedno nabití zvládne až 20 hodin přehrávání videa. Miix 630 je postavený na platformě Qualcomm Snapdragon 835 a váží 1,33 kilogramu. Díky Windows 10 S je vybaven i virtuální asistentkou Cortana. Bezpečnější a pohodlnější přihlášení zajistí Windows Hello a biometrické rozpoznávání obličeje.

Novinky v řadě ThinkPad

Společnost Lenovo inovovala zařízení řady ThinkPad X1. Novinky se týkají zejména displejů, ochrany soukromí a připojení. Tablet X1 přichází ve třináctipalcovém provedení, s 3K displejem a volitelnou celosvětovou LTE-A konektivitou.

Na zařízeních X1 Carbon a X1 Yoga je možné využívat virtuální asistentku Amazon Alexa. Společnost Lenovo přidala těmto zařízením i prémiový displej s podporou Dolby Vision HDR a zabudované mechanické zakrývání. K zařízení X1 Carbon Lenovo přidává také modely s dotykovým displejem.

Aktualizací prošly i modely X280, X380 Yoga, T480, T480s, T580, L380, L380 Yoga, L480, L580. Za zmínku stojí zejména zařízení X280 vhodné pro „válečníky“ na cestách, který „zhubnul“ na 1,161 kilogramu, a model T480, jenž přepisuje korporátní standardy novým bočním dokováním, infračervenou kamerou, celosvětovým LTE-A a výdrží baterie až 27 hodin.

Podobné články

HTC rozšířilo nabídku VR headsetů. Bojovat chce výbavou i cenou

24. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HTC)
Nové varianty headsetu HTC VIVE Cosmos využívají jeho unikátní modularity. Kromě nových headsetů VIVE Cosmos Elite, Cosmos XR a Cosmos Play se tak mohou i majitelé původního HTC Vive Cosmos těšit na nová rozšíření. U žádné z variant nechybí obraz s rozlišením 2 880 × 1 700 px a obnovovací frekvencí 90 Hz, kvalitní stereo sluchátka ani praktické odklopné provedení. Čtěte více

IDC: Celosvětové výdaje na AR a VR budou příští rok atakovat hranici 20 miliard USD

5. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové výdaje na rozšířenou a virtuální realitu podle agentury IDC v roce 2020 dosáhnou 18,8 miliard amerických dolarů. Oproti letošním 10,5 miliardám USD půjde tedy o takřka 80% nárůst. Výrazný růst se pak očekává i v dlouhodobějším horizontu. Čtěte více

HTC: VR headset Vive Cosmos

15. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HTC)
Společnost HTC oznámila příchod nejnovější virtuální reality HTC Vive Cosmos. Fanoušci se mohou těšit na headset s rozlišením 2 880 x 1 700, který díky RGB matici výrazně potlačuje viditelnost mřížky mezi jednotlivými pixely. V balení naleznou ergonomické pohybové ovladače umožňující přirozenou interakci s virtuálními světy. Přesný inside-out tracking zajistí šest kamer s extrémně širokým záběrem. Čtěte více

Virtuální realita, chytré reproduktory i wearables stále lákají hlavně „early adopters“

4. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IHS Market)
Headsety pro virtuální realitu, chytré reproduktory a chytré hodinky patří podle analytické agentury IHS Markit stále mezi zboží, které láká zejména technologické nadšence. Tedy vybranou skupinu vysokopříjmových zákazníků, která se nebojí utrácet za doposud neprověřené a nastupující technologie a inovace. Čtěte více