Lenovo představilo výkonné pracovní stanice pro náročné

22. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo představilo novou generaci svých mobilních pracovních stanic ThinkPad P1, ThinkPad P15 a ThinkPad P17. Každá z nich se může pochlubit nejnovějšími mobilními procesory Intel Core a Xeon 11. generace, grafikami až po Nvidia RTX A5000, podporou PCIe Gen 4 SSD a řadou dalších profesionálních vlastností.

Pracovní stanice Lenovo ThinkPad P1, P15 a P17 jsou certifikovány ISV a testovány na nejvyšší úrovni, aby vyhověly standardům MIL-spec. Kromě nové trojice mobilních pracovních stanic Lenovo představilo i monitor ThinkVision P34w-20 a dokovací stanici ThinkPad Thunderbolt 4.

ThinkPad P1 Gen 4: Nový displej, vylepšený výkon, stejně lehký a tenký

ThinkPad P1 byl přepracován s ohledem na uživatele, kteří hledají výkon, prémiový design a skutečnou mobilitu. Tvůrci obsahu, architekti, produktoví designéři i data analytici a vědci mohou díky vysokému výkonu počítače ThinkPad P1 bez problémů pracovat či prezentovat svou práci u klientů, a to i na cestách či v terénu.

Novinkou v tomto systému čtvrté generace je kompletní design čistého prostředí a patentovaný tepelný design pro lepší odvod tepla. ThinkPad P1 si zachovává tenký a lehký vzhled
a nabízí prémiové funkce, jako například 5G, až 90Wh baterie, nové provedení klávesnice s větším touchpadem, Full HD kamera nebo ozvučení Dolby Atmos. Tato generace přístrojů obsahuje také nový 16" UHD+ displej s úzkými rámečky, poměrem stran 16:10 a technologií na ochranu zraku Low Blue Light. Nový ThinkPad P1 poprvé nabídne také výkonné a profesionální grafické čipy úrovni Nvidia RTX A5000 nebo Nvidia GeForce RTX 3080.

„Není pochyb o tom, že globální pandemie urychlila posun směrem k mobilním pracovním stanicím, protože většina světa se rychle přesunula do vzdáleného pracovního prostředí,“ uvedl Rob Herman, viceprezident a generální manažer Worldwide Workstation and Client AI Business v Lenovo. „Protože mobilní pracovní stanice nabyly pro naše koncové uživatele zcela nového významu, výrazně jsme vylepšili ThinkPad P1 Gen 4 tak, aby v co nejtenčím a lehkém šasi nabídl co největší výkon. Kromě tradičního chlazení tepelnými trubkami jsme zavedli chlazení pomocí parní komory, což výrazně zlepšilo chladicí schopnosti. Vyvinuli jsme také klávesnici, která umožňuje nasávání vzduchu přes skryté vstupy, aby se maximalizoval výkon procesoru a GPU. Naši zákazníci promluvili a my jsme je vyslechli – přestavěli jsme celé šasi od základů.“

ThinkPad P15 a ThinkPad P17 Gen 2: Více síly

ThinkPady P15 a P17 jsou dvě nové mobilní pracovní stanice, které nabízejí konfigurovatelnost
a všestrannost. ThinkPad P15 je vybaven 15,6" UHD OLED displejem, zatímco ThinkPad P17 nabízí větší pracovní prostor se 17,3" barevně kalibrovaným displejem.

Nejnovější generace těchto tří mobilních pracovních stanic ThinkPad P Series je součástí programu Nvidia Studio.

ThinkVision P34w-20

Maximalizovat svou pracovní plochu mohou uživatelé díky novému 34" ultra širokému zakřivenému (3 800R) displeji ThinkVision P34w-20, který poskytuje živý obraz s 99% sRGB barevnou kalibrací delta E <2 v rozlišení WQHD (3 440 × 1 440) a širokým pozorovacím úhlem. Panel určen pro profesionální uživatele, kteří často vykonávají více úkonů napříč vícero aplikacemi současně, přičemž poměr stran 21: 9 nabízí více prostoru pro jejich práci. Funkce Picture-in-Picture a Picture-by-Picture umožňují současné zobrazení ze dvou různých zdrojů pro vylepšenou spolupráci a patentovaná funkce eKVM šetří čas rychlým přepínáním mezi pořízeními.

Displej zjednodušuje správu individuálního pracovního prostoru díky připojení „jediným kabelem.“ Napájení, data, obraz i ethernet mohou procházet monitorem s portem USB-C, který nabízí nabíjecí výkon až 100 W. Nastavení obrazovky a správu portů a funkcí umožňuje software Lenovo ThinkColour.

Dokovací stanice ThinkPad Thunderbolt 4

Nová dokovací stanice ThinkPad Thunderbolt 4 Workstation Dock je vybavena napájecím zdrojem s příkonem 300 W, takže uživatelům nyní stačí pouze jeden univerzální port pro napájení a připojení ke kompatibilním mobilním pracovním stanicím. ThinkPad Thunderbolt 4 je navíc jedním z prvních kabelových doků s podporou Intel AMT pro vylepšenou správu.

Ceny a dostupnost

Zařízení budou dostupná za následující doporučené ceny:

  • ThinkPad P15 Gen 2: od 53 000 Kč s DPH
  • ThinkPad P1 Gen 4: od 60 000 Kč s DPH
  • ThinkPad P17 Gen 2: od 67 000 Kč s DPH
  • ThinkVision P34w-20: od 19 500 Kč s DPH
  • ThinkPad Thunderbolt 4 Workstation Dock: od 10 000 Kč s DPH
Video : 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Microsoft představil nová Surface zařízení

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft připravuje na nástup Windows 11 i svůj vlastní hardware. Vedle očekávaných upgradů starších zařízení se svého představení dočkal také konstrukčně zcela nový Surface Laptop Studio určený do rukou náročných uživatelů. Ve svém tažení bude pokračovat i skládací telefon s Androidem Surface Duo 2. Čtěte více

Notebooky pro firemní klientelu

23. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Notebooky pro firemní zákazníky, nebo chcete-li byznysové notebooky, bývají výkladní skříní většiny výrobců. Jde o důležitý segment, kde nechce nikdo udělat chybu, a na výsledné produkci je to znát. Výrobci právě sem soustředí to nejlepší, co mohou aktuálně nabídnout. Kromě perfektního provedení a elegantního designu se tak můžeme těšit i na špičkový výkon, pokročilé zabezpečení, nejmodernější technologie a komunikační rozhraní i kvalitní doplňkové služby a záruky. Čtěte více

Trh s herními počítači zůstává v regionu EMEA nadále silný

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Během druhého čtvrtletí 2021 se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky prodalo 2,5 milionu herních PC, což představuje meziroční nárůst o 10,5 %. Růst by měl (ačkoli již pomalejší) vytrvat přinejmenším do konce letošního roku. Čtěte více
Lenovo Tab P12 Pro

Lenovo představilo novinky s Windows 11 i několik nových tabletů

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Na podzim se rozhodně máme na co těšit. Nové notebooky pro běžné uživatele z řady Yoga s Windows 11 bodují nejen svým designem, ale i pokročilými technologiemi a povedenými displeji. Nabídku tabletů pak výrobce rozšířil o novou vlajkovou loď Lenovo Tab P12 Pro a první model s podporou 5G pro běžné uživatele. Čtěte více