Lenovo představilo kapesní projektor a dva nové smartphony

3. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo rozšířilo svou produktovou nabídku o smartphony Vibe Shot (kombinuje možnosti smartphonu a fotoaparátu), A7000 (s technologií pro vylepšení zvuku Dolby Atmos) a kapesní projektor Lenovo Pocket Projector.
Lenovo Vibe Shot

Chytrý telefon Lenovo Vibe Shot zaujme příznivce digitálních fotoaparátů i smartphonů, protože jim nabídne kombinaci moderních technologií a funkcí typických pro obě kategorie přístrojů. Vestavěný fotoaparát má rozlišení 16 megapixelů a modulární objektiv složený ze šesti čoček. Fotoaparát má snímač s poměrem stran 16:9 vhodný i pro fotografování v tmavých interiérech nebo v noci. Díky tříbarevnému blesku se jas fotografií automaticky upraví na základě okolních světelných podmínek a optická stabilizace obrazu snižuje rozmazání a zvyšuje ostrost. Použité infračervené ostření než u většiny smartphonů běžně používané automatické ostření a pomůže tak se zachycením rychlých scén. Mnoho uživatelů ocení i mechanickou spoušť. Při fotografování je možné využít několik režimů včetně automatického Smart a pokročilého Pro se širšími možnostmi přizpůsobení.

Lenovo Vibe Shot dále nabízí pětipalcový Full HD displej, systém Android 5.0 Lollipop, procesor Qualcomm Snapdragon nebo 32GB úložiště s možností přidat dalších až 128 GB prostřednictvím paměťové karty microSD. K dalším podporovaným funkcím patří rychlá data LTE, Wi-Fi hotspot či Dual SIM.

Smartphone Lenovo A7000 nabízí 5,5palcový HD displej se širokými pozorovacími úhly. Navíc je to první smartphone na světě, který je vybaven technologií Dolby Atmos, která vylepší poslech hudby pomocí sluchátek. Technologie také umožňuje udržet konzistentnější hlasitost přehrávání napříč různými typy obsahu. Telefon dále nabídne systém Android 5.0, procesor MediaTek True8Core, LTE a podporu Dual SIM.

Jak Vibe Shot, tak A7000, obsahují softwarové aplikace Lenovo Doit včetně Shareit pro sdílení souborů, fotografií a dalšího obsahu mezi zařízeními; Cloneit k přenosu dat do nového telefonu; syncit pro zálohování kontaktů, textových SMS zpráv a protokolů hovorů; a pouze u Vibe Shot také Snapit Camera pro využití více režimů fotografování a profesionálních fotografických funkcí.

Projektor Lenovo Pocket Projector zaujme uživatele multimédií, kteří nechtějí být omezeni malým displejem mobilního zařízení. K projektoru se světelným výkonem 50 lumenů lze připojit kompatibilní zařízení se systémem Android a na jakékoli stěně nebo povrchu vytvořit obraz o velikosti až 110 palců. Obraz lze zároveň otočit až o 90°. Ozvučení zajistí duální reproduktory. Obraz lze promítat bezdrátově pomocí DLNA nebo Miracast. Přístroj obsahuje také slot pro paměťové karty microSD s kapacitou až 32 GB, ze které lze přímo přehrávat nejběžnější formáty multimediálních souborů.

Podobné články

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Xiaomi představilo MIUI 12, vylepšený systém přijde na desítky modelů

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaom)
Nejnovější verze systému MIUI 12 od Xiaomi pro telefony se systémem Android přináší řadu nových funkcí i optimalizací. Vedle vylepšené bezpečnosti se mohou uživatelé těšit na lepší multitasking, tmavý režim, rozšířené možnosti sdílení a další funkce. Jako první přijdou na řadu přístroje ze sérií Mi 9 a Redmi K20, následovat budou i desítky dalších modelů. Čtěte více

IDC: COVID-19 způsobil propad prodeje smartphonů v regionu EMEA v 1. čtvrtletí 2020

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej chytrých telefonů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky se v důsledku omezení ekonomik v souvislosti s pandemií viru COVID-19 meziročně propadl o osm procent. Celkem se tak během prvního letošního kvartálu prodalo necelých 77 milionů telefonů. Čtěte více

Huawei: Mobilní sítě páté generace (5G) chce polovina Čechů

5. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Sítě nové generace pak chce téměř polovina Čechů, pouze desetina je proti výstavbě infrastruktury 5G. Současně s tím by 49 % dotázaných respondentů vadilo navýšení ceny při budování sítí 5G způsobené vyloučením některého z účastníků veřejné soutěže. Čtěte více