Lenovo představilo kapesní projektor a dva nové smartphony

3. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo rozšířilo svou produktovou nabídku o smartphony Vibe Shot (kombinuje možnosti smartphonu a fotoaparátu), A7000 (s technologií pro vylepšení zvuku Dolby Atmos) a kapesní projektor Lenovo Pocket Projector.
Lenovo Vibe Shot

Chytrý telefon Lenovo Vibe Shot zaujme příznivce digitálních fotoaparátů i smartphonů, protože jim nabídne kombinaci moderních technologií a funkcí typických pro obě kategorie přístrojů. Vestavěný fotoaparát má rozlišení 16 megapixelů a modulární objektiv složený ze šesti čoček. Fotoaparát má snímač s poměrem stran 16:9 vhodný i pro fotografování v tmavých interiérech nebo v noci. Díky tříbarevnému blesku se jas fotografií automaticky upraví na základě okolních světelných podmínek a optická stabilizace obrazu snižuje rozmazání a zvyšuje ostrost. Použité infračervené ostření než u většiny smartphonů běžně používané automatické ostření a pomůže tak se zachycením rychlých scén. Mnoho uživatelů ocení i mechanickou spoušť. Při fotografování je možné využít několik režimů včetně automatického Smart a pokročilého Pro se širšími možnostmi přizpůsobení.

Lenovo Vibe Shot dále nabízí pětipalcový Full HD displej, systém Android 5.0 Lollipop, procesor Qualcomm Snapdragon nebo 32GB úložiště s možností přidat dalších až 128 GB prostřednictvím paměťové karty microSD. K dalším podporovaným funkcím patří rychlá data LTE, Wi-Fi hotspot či Dual SIM.

Smartphone Lenovo A7000 nabízí 5,5palcový HD displej se širokými pozorovacími úhly. Navíc je to první smartphone na světě, který je vybaven technologií Dolby Atmos, která vylepší poslech hudby pomocí sluchátek. Technologie také umožňuje udržet konzistentnější hlasitost přehrávání napříč různými typy obsahu. Telefon dále nabídne systém Android 5.0, procesor MediaTek True8Core, LTE a podporu Dual SIM.

Jak Vibe Shot, tak A7000, obsahují softwarové aplikace Lenovo Doit včetně Shareit pro sdílení souborů, fotografií a dalšího obsahu mezi zařízeními; Cloneit k přenosu dat do nového telefonu; syncit pro zálohování kontaktů, textových SMS zpráv a protokolů hovorů; a pouze u Vibe Shot také Snapit Camera pro využití více režimů fotografování a profesionálních fotografických funkcí.

Projektor Lenovo Pocket Projector zaujme uživatele multimédií, kteří nechtějí být omezeni malým displejem mobilního zařízení. K projektoru se světelným výkonem 50 lumenů lze připojit kompatibilní zařízení se systémem Android a na jakékoli stěně nebo povrchu vytvořit obraz o velikosti až 110 palců. Obraz lze zároveň otočit až o 90°. Ozvučení zajistí duální reproduktory. Obraz lze promítat bezdrátově pomocí DLNA nebo Miracast. Přístroj obsahuje také slot pro paměťové karty microSD s kapacitou až 32 GB, ze které lze přímo přehrávat nejběžnější formáty multimediálních souborů.

Štítky: 

Podobné články

Microsoft Surface Duo

Novinky od Microsoftu překvapí. Dočkáme se i „bájného“ telefonu

3. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft je již delší dobu známý kromě svého softwaru také svým vesměs zajímavým a povedeným hardwarem. Nyní si pro nás Microsoft připravil další novinky – kromě očekávaných, spíše evolučních, inovací stávajících zařízení překvapil i dvěma kompletně novými skládacími přístroji se dvěma displeji. Čtěte více

To nej z veletrhu IFA 2019

30. 9. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Berlínská IFA, kterou bychom mohli bez okolků nazývat evropským CESem, se opět překonala. Letos sem totiž zavítal rekordní počet vystavovatelů, jichž zde byly téměř 2 000. Německá metropole se tak na pár dní pro IT, ale i laickou veřejnost opět stala jedním z nejsledovanějších míst. Novinky z tohoto veletrhu spotřební elektroniky byly v podstatě ve všech médiích. A my rozhodně nebudeme výjimkou. Čtěte více

Motorola: chytrý telefon one zoom

14. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Nový smartphone společnosti Motorola přichází na trh s obrovskými ambicemi v oblasti mobilního fotografování. Telefon one zoom přináší technologii čtyř kamer a inovativní design ze saténového skla. Uživatelé se mohou těšit na 48MPx hlavní snímač, 8MPx telefoto a 16MPx ultraširokoúhlý objektiv či technologii Quad Pixel, dvojitou optickou stabilizaci nebo režim nočního vidění. Čtěte více
Apple iPhone 11

Apple se pochlubil novými iPhony, iPady i hodinkami

12. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Společnost Apple představila své novinky pro nadcházející podzimní a vánoční sezonu. Zákazníci se tak mohou těšit na nové iPhony (iPhone 11, iPhone 11 Max, iPhone 11 Pro), nový základní iPad a pátou generaci hodinek Apple Watch. I v ČR se navíc novinek dočkáme překvapivě brzy. Čtěte více