Lenovo představilo kapesní herní konzoli a brýle s micro-OLED panely

6. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila své první kapesní herní zařízení Legion Go s operačním systémem Windows 11, 8,8" displejem a procesory AMD Ryzen Z1 Series, které hráčům dává možnost hrát kdykoli a kdekoliv chtějí. Další zajímavou novinkou jsou brýle Lenovo Legion Glasses vybavené micro-OLED technologií.

Kapesní herní počítač Lenovo Legion Go je vybaven procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme s grafikou AMD RNDA a technologií chytré správy napájení. Funguje na operačním systému Windows 11 a přináší grafický výkon schopný konkurovat konzolím. Kapacita operační paměti dosahuje až 16 GB (LPDDR5X 7 500MHz) a dostatek prostoru pro hry a další aplikace či soubory poskytuje 1 TB PCIe Gen4 SSD. V případě potřeby lze úložiště rozšířit paměťovou kartou microSD až o další 2 TB.

Prostor pro hraní poskytuje 8,8" QHD+ 16:10 Lenovo PureSight displej s jasem dosahujícím úrovně 500 nitů a 97% pokrytím barevného prostoru DCI-P3. Panel nabízí rozlišení 2 560 × 1 600 a podporuje obnovovací frekvenci až 144 Hz. Výhodou je rovněž desetibodová dotyková vrstva pro přirozené a intuitivní ovládání.

Zařízení disponuje pokročilým systémem chlazení Lenovo Legion Coldfront, který zahrnuje ventilátor se 79 listy z kapalně-krystalického polymeru. Ten udržuje zařízení v chladu při hluku ventilátoru méně než 25 dB v tichém režimu a zároveň umožňuje dosáhnout plných 25 W TGP v uživatelském režimu.

Dostatek energie pro hraní i další činnosti přístroji propůjčuje akumulátor s kapacitou 49,2 Wh.  Lenovo Legion Go navíc podporuje nabíjení Super Rapid Charge, které umožňuje dobít baterii až na 70 % během půl hodiny. Pro případ souběžného hraní her při napájení ze sítě je Lenovo Legion Go vybaven režimem přemostění napájení (power bypass mode), který chrání baterii před znehodnocením a zároveň eliminuje teplo, které se běžně tvoří při nabíjení.

Ovladače zařízení jsou vybaveny joysticky s Hallovým senzorem, což v praxi znamená, že nedochází ke driftu, minimalizují se mrtvé zóny a maximalizuje se odezva a přesnost během hraní. Mezi další výbavu patří integrovaný trackpad, velký D-pad, úhlové kolečko myši a celkem 10 nastavitelných bočních tlačítek pro snadné ovládání. Součástí je také RGB osvětlení na vypínacím tlačítku, zdobeném ikonickým symbolem ‘O’ typickým pro zařízení Lenovo Legion, který mění barvy podle uživatelsky zvoleného režimu ventilátoru. RGB kroužky kolem joysticků dodávají další úroveň stylu a zároveň fungují jako oznamovací systém pro spárování ovladače.

Ovladače Legion TrueStrike jsou odpojitelné, takže přináší větší flexibilitu v herních stylech a možnost povolení režimu FPS (First-Person Shooter). Tento režim umožňuje uživateli odpojit ovladače od těla přístroje a použít zabudovaný stojánek na zadní straně zařízení pro podepření během hraní. Pravý odpojený ovladač lze pomocí magnetu připevnit do speciální základny, která je součástí balení. Optické oko ve spodní části ovladače pak umožňuje přesnější zaměřování a ovládání nezbytné při kompetitivních FPS hrách, podobně jako při použití myši.

Lenovo Legion Go přináší dva USB-C porty, které uživatelům umožňují dokovat a nabíjet zařízení a současně připojit příslušenství díky funkci plug-and-play podporující DisplayPort 1.4 a Power Delivery 3.0. Bezdrátová konektivita zahrnuje Wi-Fi 6Ea podporu Bluetooth 5.2.

Výbavu zařízení doplňuje software Legion Spaceumožňující rychlý přístup k různým herním platformám a obchodům, zobrazení všech nainstalovaných her na jednom místě, a dokonce nákup nových titulů prostřednictví Legion Game Store ve spolupráci s Xbox Game Pass Ultimate, ve kterém uživatelé získají bezplatné tříměsíční členství. Hráči mohou využít také obchod Gamesplanet, který nabízí výrazné slevy na vybrané hry pro uživatele s Lenovo ID. Všechny podporované programy pro spuštění her lze sjednotit v Legion Space, takže se hráči mohou rychleji ponořit do své oblíbené hry. Legion Space také umožňuje uživatelům rychle upravit nastavení svého zařízení jako je rozlišení, obnovovací frekvence, jas a další.

Lenovo Legion Glasses

Menší obrazovky většinou pro hráče znamenají nevýhody v podobě nižší kvality zobrazení, stejně jako omezeného komfortu a soukromí. Brýle Lenovo Legion Glasses proto přinášejí majitelům Legion Go, ale i dalších (nejenom) herních zařízení, možnost sledovat dění na velké obrazovce tvořené snadno přenosnými brýlemi s kvalitními displeji a jednoduchým připojením. To vše při zachování maximálního soukromí.

Zařízení je snadno použitelné i na cestách a je kompatibilní s celou řadou zařízení se systémem Windows, Androida macOSs plně funkčním USB-C. Legion Glasses jsou pokročilým nositelným virtuálním monitorem s micro-OLED displeji s 60Hz obnovovací frekvencí, které poskytují vysoký rozsah barev a kontrastu ve Full HD rozlišení pro každé oko. Počítá se také s ozvučením, které zajistí vestavěné reproduktory.

Cena a dostupnost

  • Zařízení Lenovo Legion Go by mělo být dostupné od října 2023 za cenu od 18 999 Kč včetně DPH.
  • Brýle Lenovo Legion Glasses by měly být k dispozici v prosinci 2023 s cenou od 11 999 Kč včetně DPH.
Video : 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Monitor ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH

CES 2024: Novinky ze světa osobních počítačů

18. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Veletrh Consumer Electronic Show (CES) v americkém Las Vegas nám pravidelně (až na pár výjimek) hned zkraje roku servíruje ukázku technologií a produktů, se kterými se budeme setkávat v následujících měsících (či letech). A ani letošek nebyl výjimkou a my se tak opět můžeme těšit na širokou škálu nových produktů ze světa osobních počítačů. Ty nejzajímavější si přiblížíme na následujících řádcích. Čtěte více

Televizory Sony A95L nabízí funkci PS Remote Play

21. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Funkce PS Remote Play vyvinutá společností Sony je díky nové aplikaci PS Remote Play pro Android TV nově k dispozici pro televizory BRAVIA XR A95L 4K HDR QD-OLED. Čtěte více

WD přináší miniaturní SSD pro kapesní herní konzole

18. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Firma Western Digital představila kompaktní SSD disk WD_BLACK SN770M NVMe formátu M.2 2230 pro kapesní (herní) počítače typu ASUS ROG Ally či Steam Deck. Úložiště s kapacitou až 2 TB přitom nabízí rychlost až 5 150 MB/s. Čtěte více

Jak vypadá typický český „pařan“?

5. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZC.cz)
Internetový prodejce CZC při příležitosti oslav čtvrtstoletí své existence provedl detailní průzkum mezi více než 2 000 českými hráči. Výsledky některých okruhů, prezentované přehlednou infografikou, vás možná překvapí… Čtěte více