Lenovo představilo herní notebooky s nejnovějšími procesory Intel Core H

13. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zákazníci se mohou těšit na novou 16" vlajkovou loď Legion 7i, výkonný 16" Legion 5i Pro a snadno přizpůsobitelný Lenovo Legion 5i v 15" nebo 17" provedení. Lenovo opět vsadilo na vyladěnou kombinaci hardwaru, softwaru a doplňkových služeb a ve svých gamingových novinkách přináší potřebný výkon, propracovaný design i spolehlivé provedení.

Nejnovější 11. generace mobilních procesorů Intel Core série H zajišťuje, že nové počítače Lenovo Legion nabízejí hráčům a dalším uživatelům a výkon pro pohodlné hraní her, ale i streamování videoobsahu a další náročnou práci. Díky podpoře rozhraní PCIe s až 20 linkami lze využít maximálního výkonu osazených komponent, jako jsou grafické karty, SSD či Wi-Fi moduly, a dosáhnout tak výkonu srovnatelného se stolními počítači.

Rodina herních počítačů Lenovo je vybavena operačním systémem Windows 10, aby plně využila potenciál osazeného hardwaru. Nové procesory navíc nabídnou výkon až 5 GHz a ničím nerušené hraní podpoří také přítomnost Intel Killer Wi-Fi 6.

Herní notebooky vybavené procesory Intel, které byly se svými osmi jádry a 16 vlákny navržené pro efektivní výkon, nabízí rozhraní Thunderbolt 4 pro spolehlivější připojení displeje a dalších periférií včetně rychlých úložišť a dalších síťových prvků.

Nové počítače přicházejí s ikonickými detaily a v barevných odstínech, které si mezi zákazníky získaly oblibu. Nabízí vysoký výkon grafických karet NVIDIA GeForce RTX s nejnovější technologií ray tracingu.

Mezi další klíčové vlastnosti novinek se řadí:

  • Větší ochrana očí před modrým světlem na 16" QHD displeji herního notebooku s poměrem stran 16:10 a až 165Hz obnovovací frekvencí, a to u notebooků Lenovo Legion 7i a Lenovo Legion 5i Pro s TÜV ceritikací.
  • Rychlejší reakce klávesnice ve srovnání se dvěma předchozími generacemi a přesnost klávesnice Lenovo Legion TrueStrike.
  • Chladící prvky Lenovo Legion Coldfront 3.0, které poskytují o 18 % vyšší proudění vzduchu oproti předchozí generaci a nižší teploty systému pro delší hraní.
  • Lenovo Legion AI Engine optimalizovaný pro umělou inteligenci zajišťuje vyšší snímkové frekvence, které snižují zpoždění ve hře s podporou přetaktování dynamickým přesouváním výkonu mezi CPU a GPU pro AAA herní tituly, které jsou buď již vyladěny na míru, nebo jsou automaticky detekovány systémem.
  • Prémiové doplňky, jako je bezpečný vypínač webkamery, a široká škála vstupů a výstupů včetně moderních rozhraní jako USB-C.

Ceny a dostupnost

Novinky by měly být dostupné od srpna 2021 za ceny od 53 999 Kč v případě modelu Legion 7i, 42 999 Kč u modelu Legion 5i Pro a 30 989 Kč u varianty Legion 5i.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Microsoft představil nová Surface zařízení

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft připravuje na nástup Windows 11 i svůj vlastní hardware. Vedle očekávaných upgradů starších zařízení se svého představení dočkal také konstrukčně zcela nový Surface Laptop Studio určený do rukou náročných uživatelů. Ve svém tažení bude pokračovat i skládací telefon s Androidem Surface Duo 2. Čtěte více

Notebooky pro firemní klientelu

23. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Notebooky pro firemní zákazníky, nebo chcete-li byznysové notebooky, bývají výkladní skříní většiny výrobců. Jde o důležitý segment, kde nechce nikdo udělat chybu, a na výsledné produkci je to znát. Výrobci právě sem soustředí to nejlepší, co mohou aktuálně nabídnout. Kromě perfektního provedení a elegantního designu se tak můžeme těšit i na špičkový výkon, pokročilé zabezpečení, nejmodernější technologie a komunikační rozhraní i kvalitní doplňkové služby a záruky. Čtěte více

Trh s herními počítači zůstává v regionu EMEA nadále silný

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Během druhého čtvrtletí 2021 se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky prodalo 2,5 milionu herních PC, což představuje meziroční nárůst o 10,5 %. Růst by měl (ačkoli již pomalejší) vytrvat přinejmenším do konce letošního roku. Čtěte více
Lenovo Tab P12 Pro

Lenovo představilo novinky s Windows 11 i několik nových tabletů

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Na podzim se rozhodně máme na co těšit. Nové notebooky pro běžné uživatele z řady Yoga s Windows 11 bodují nejen svým designem, ale i pokročilými technologiemi a povedenými displeji. Nabídku tabletů pak výrobce rozšířil o novou vlajkovou loď Lenovo Tab P12 Pro a první model s podporou 5G pro běžné uživatele. Čtěte více