Lenovo představilo herní notebooky s nejnovějšími procesory Intel Core H

13. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zákazníci se mohou těšit na novou 16" vlajkovou loď Legion 7i, výkonný 16" Legion 5i Pro a snadno přizpůsobitelný Lenovo Legion 5i v 15" nebo 17" provedení. Lenovo opět vsadilo na vyladěnou kombinaci hardwaru, softwaru a doplňkových služeb a ve svých gamingových novinkách přináší potřebný výkon, propracovaný design i spolehlivé provedení.

Nejnovější 11. generace mobilních procesorů Intel Core série H zajišťuje, že nové počítače Lenovo Legion nabízejí hráčům a dalším uživatelům a výkon pro pohodlné hraní her, ale i streamování videoobsahu a další náročnou práci. Díky podpoře rozhraní PCIe s až 20 linkami lze využít maximálního výkonu osazených komponent, jako jsou grafické karty, SSD či Wi-Fi moduly, a dosáhnout tak výkonu srovnatelného se stolními počítači.

Rodina herních počítačů Lenovo je vybavena operačním systémem Windows 10, aby plně využila potenciál osazeného hardwaru. Nové procesory navíc nabídnou výkon až 5 GHz a ničím nerušené hraní podpoří také přítomnost Intel Killer Wi-Fi 6.

Herní notebooky vybavené procesory Intel, které byly se svými osmi jádry a 16 vlákny navržené pro efektivní výkon, nabízí rozhraní Thunderbolt 4 pro spolehlivější připojení displeje a dalších periférií včetně rychlých úložišť a dalších síťových prvků.

Nové počítače přicházejí s ikonickými detaily a v barevných odstínech, které si mezi zákazníky získaly oblibu. Nabízí vysoký výkon grafických karet NVIDIA GeForce RTX s nejnovější technologií ray tracingu.

Mezi další klíčové vlastnosti novinek se řadí:

  • Větší ochrana očí před modrým světlem na 16" QHD displeji herního notebooku s poměrem stran 16:10 a až 165Hz obnovovací frekvencí, a to u notebooků Lenovo Legion 7i a Lenovo Legion 5i Pro s TÜV ceritikací.
  • Rychlejší reakce klávesnice ve srovnání se dvěma předchozími generacemi a přesnost klávesnice Lenovo Legion TrueStrike.
  • Chladící prvky Lenovo Legion Coldfront 3.0, které poskytují o 18 % vyšší proudění vzduchu oproti předchozí generaci a nižší teploty systému pro delší hraní.
  • Lenovo Legion AI Engine optimalizovaný pro umělou inteligenci zajišťuje vyšší snímkové frekvence, které snižují zpoždění ve hře s podporou přetaktování dynamickým přesouváním výkonu mezi CPU a GPU pro AAA herní tituly, které jsou buď již vyladěny na míru, nebo jsou automaticky detekovány systémem.
  • Prémiové doplňky, jako je bezpečný vypínač webkamery, a široká škála vstupů a výstupů včetně moderních rozhraní jako USB-C.

Ceny a dostupnost

Novinky by měly být dostupné od srpna 2021 za ceny od 53 999 Kč v případě modelu Legion 7i, 42 999 Kč u modelu Legion 5i Pro a 30 989 Kč u varianty Legion 5i.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ASUS ROG Flow X13 míří spolu se stanicí XG Mobile na český trh

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Dlouho očekávaný kompaktní herní notebook typu 2 v 1 ASUS ROG Flow X13, jehož herní výkon a konektivitu lze vylepšit připojením externí stanice s dedikovanou grafickou kartu míří na český trh. Ve článku najdete i seznam dostupných konfigurací včetně cen. Čtěte více

ASUS: notebook ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582)

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS v České republice zahájila prodej notebooku ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582). Tento výkonný 15,6" palcový přenosný počítač přináší vlastnosti, jako jsou 14" palcový výklopný sekundární dotykový displej ScreenPad, hlavní dotyková 4K OLED HDR NanoEdge obrazovka, grafika GeForce RTX 3070, procesor Intel Core i9 nebo široká nabídka drátových i bezdrátových rozhraní. Čtěte více

Apple WWDC 2021: Novinky pro iPhony, iPady, Macy i hodinky

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Společnost Apple na dlouho očekávané výroční vývojářské konferenci představila nové operační systémy pro většinu svých zařízení. Navzdory nejrůznějším náznakům jsme se sice nedočkali, alespoň prozatím, žádného nového hardwaru, ale zajímavých novinek je i tak více než dost… Čtěte více

Dell představil spoustu novinek pro práci i zábavu

2. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell představil nové pracovní stanice, PC i příslušenství, které pomohou kreativcům, přinesou větší požitek ze zábavy a pomohou produktivně pracovat odkudkoli. Patří mezi ně zmodernizované počítače Precision a XPS, herní systémy Alienware a Dell 15 nebo nové notebooky Latitude. Čtěte více